Odnaleziono obszar w naszym mózgu, który jest odpowiedzialny za świadomość

Kategorie: 

Źródło: http://pixabay.com

Świadomość człowieka została zdefiniowana jako wiara w samoistnienie, wrażliwość, zdolność do doświadczania i odczuwania przeżyć i emocji, lecz pomimo ważnej roli, jaką odgrywa w naszym życiu, nadal nasza wiedza na jej temat jest niewielka.

Obecnie naukowcy twierdzą, że świadomość składa się z dwóch elementów: pobudzenia i świadomości. Pierwszy jest regulowany przez pień mózgu, ale fizyczne pochodzenie świadomości było zawsze tajemnicą. Zespół naukowców z Uniwersytetu Harvarda uważa, że ​​mogą istnieć rejony mózgu, które działają wraz z pniem mózgu, aby utrzymać przytomność.

„Po raz pierwszy znaleźliśmy związek pomiędzy pniem mózgu, ktory odpowiada za pobudzenie a regionami mózgu odpowiedzialnymi za świadomość.” – powiedział doktor Michael D. Fox z Beth Israel Deaconess Medical Center. – „Wiele dowodów wskazuje na to, że sieć ta odgrywa ogromną rolę jeśli chodzi o ludzką świadomość.”

Aby lepiej zrozumieć, dlaczego niektórzy pacjenci byli w stanie utrzymać przytomność mimo urazów, podczas gdy inni wpadali w śpiączkę, naukowcy zbadali 36 pacjentów z uszkodzeniami pnia mózgu. Dwunastu pacjentów było w śpiączce, a dwudziestu czterech zostało sklasyfikowanych jako osoby świadome.

Odkryto, że dziesięć z dwunastu nieprzytomnych osób miało uszkodzenie czołowej grzbietowo-bocznej nakrywki mostu (rostral dorsolateral pontine tegmentum), niewielkiego obszaru pnia mózgu. Jedynie jeden z 24 świadomych pacjentów miał uszkodzenia tego samego obszaru. Najwyraźniej ta niewielka część pnia mózgu jest odpowiedzialna za utrzymanie świadomości.

Naukowcy zbadali mapę zdrowego mózgu, gdzie mogli wskazać dwa obszary, które były związane z czołową grzbietowo-boczną nakrywką mostu. Ustalili oni, że nakrywka mostu była ściśle połączona z lewą stroną brzuszno-przedniej części wyspy i przednią częścią zakrętu obręczy. Stwierdzono więc, że powiązania między tymi obszarami prawdopodobnie odgrywają rolę w regulacji świadomości.

Jeśli naukowcy mają rację i poprawnie zidentyfikowali obszary mózgu odpowiedzialne za ludzką świadomość, wiedza ta okaże się bezcenna dla pacjentów w śpiączkach oraz stanach wegetatywnych, ponieważ mogłoby to prowadzić do odkrycia nowych sposobów leczenia. To kolejny przykład, jak technologia pozwala nam dowiedzieć się więcej na temat biologii.

Ocena: 

1
Średnio: 1 (1 vote)
loading...

Komentarze

Portret użytkownika Nobody

Radziecki naukowiec

Radziecki naukowiec przeprowadza badanie narządów słuchu muchy. Wysunął tezę, że mucha, z uwagi na brak widocznych uszu, słucha odnóżami.
złapał muchę, wyrwał jej skrzydełka, położył na blacie i mówi:
- Nu, mucha, idzi. - Mucha idzie.
Wyrwał jedną parę nóg, położył muchę na blacie i mówi:
- Nu, mucha, idzi. - Mucha idzie.
Wyrwał drugą parę nóg, położył muchę na blacie i mówi:
- Nu, mucha, idzi. - Mucha z trudem, ale idzie.
Wyrwał trzecią parę nóg, położył muchę na blacie i mówi:
- Nu, mucha, idzi. - Mucha nie idzie.
Naukowiec zadowolony zapisuje wynik doświadczenia:
- Po wyrwaniu wszystkich odnóży mucha ogłuchła.

Portret użytkownika RH+

Badaliśmy uszkodzone monitory

Badaliśmy uszkodzone monitory pod kątem lokalizacji części odpowiedzialnej za powstawanie obrazu. z 12 nie emitujących obrazu monitorów 11 miało uszkodzony kabel zasilający a jeden stłuczony panel ciekłokrystaliczny. Z 20 emitujących obraz 18 miało niewielkie uszkodzenia panela ciekłokrystalicznego, i całe przewody zasilające, 1 miał niewielkie uszkodzenia przewodu.

Wniosek - za emisję obrazu w monitorze lcd decyduje kabel zasilający.

Portret użytkownika danny

Kłam tym wszystkim odkryciom

Kłam tym wszystkim odkryciom daje przykład bodajże Chińczyka, który żyje praktycznie bez mózgu. Gdyby nie przypadek to nawet by o tym nie wiedział. Jest człowiek na tym świecie, który uległ wypadkowi i ma usuniętą jedną półkulę mózgu. Czy to oznacza, że ma tylko pół swiadomości? Nasz organizm składa się ze 100 bilionów komórek i nikt nie potrafi wytłumaczyć jak to w ogóle działa, skąd komórki "wiedzą" co mają robić i jak wspóldziałać, kto im daje poprawne rozkazy. A jajogłowi chcą brać się za świadomość. Niech zaczną od podstaw a później dotykają czegoś większego. Są teorie, które mówią, ze cały wszechświat jest samoświadomy a my poprzez nasze zmysły się tylko z nim łączymy. Jeśli jest to prawda to jeszcze dużo milionów bucksów pójdzie w błoto. Nikt nie bada takich teorii, bo nie idą z "głównym nurtem" niewiedzy którą nam się wpaja. Lepiej wydać miliardy dolarów na LHC i badać matematyczne - wirtualne cząstki, niż po prostu spojrzeć na zdjęcia genialnego teleskopu Hubble'a i dostrzec co na nich jest. Ciężko, bo to nic nie kosztuje i przeczy ich modelom. Fizyka zeszła na psy 100 lat temu i nadal tkwimy w średniowieczu, bo Newton obserwował i wyciągał wnioski a nasi psedo-naukowcy XXI wieku mają swoje komputry i nie umieją patrzeć w niebo. Cofnęliśmy się w rozwoju a każdy kto chce to zmienić jest gnojony i opluwany jak Nassim Harramein, Halton Arp, Wallace Thornhill. Ciekawe ile jeszcze wody upłynie zanim się obudzimy. Jeśli nam na to pozwolą....

Portret użytkownika Wujo

Najwyraźniej ta niewielka

Najwyraźniej ta niewielka część pnia mózgu jest odpowiedzialna za utrzymanie świadomości.

 Czyli juz wiedza gdzie czipy najlepiej wstrzepic i beda kierowac człowieka na róznych czestotliwosciach za pomoca anten..

Skomentuj