Odpowiedź na wiadomość z Arecibo pojawiła się w niesamowitym kręgu zbożowym

Kategorie: 

Radioteleskop Arecibo -Źródło: Internet

Radioteleskop Arecibo jest największym tego typu urządzeniem na kuli ziemskiej i dlatego właśnie jest uważany za najbardziej obiecujące w lokalizowaniu ewentualnych źródeł radiowych innych cywilizacji. Na przestrzeni ostatnich kilkudziesięciu lat doszło do przynajmniej dwóch przypadków gdy nadano, lub odebrano tam niezwykłe przekazy.

 

Przede wszystkim Arecibo zostało wykorzystane do wysłania wiadomości w kosmos. Doszło do tego jeden raz i radioteleskopu użyto z powodu uroczystości z okazji przebudowy radioteleskopu, do której doszło w dniu 16 listopada 1974 roku. Wiadomość została skierowana w stronę gromady kulistej M13 znajdującej się około 25 000 lat świetlnych od Ziemi.

 

M13 wybrano dlatego, ponieważ jest to duży zbiór gwiazd położony stosunkowo blisko Ziemi, który był dostępny na niebie w czasie i w miejscu przeprowadzenia tej ceremonii. Nadany wtedy komunikat składał się ze 1679 cyfr. Całość przekazu miała około 210 bajtów, które były przesyłane na częstotliwości 2380 MHz i odpowiednio modulowane. Wszystko to odbywało się z mocą 1000 kW, a całkowita emisja trwała mniej niż trzy minuty.

Porównanie przekazu z 1974 roku i kręgu z 2001 roku

Wiadomość z Arecibo wysłano i praktycznie o niej zapomniano, podczas gdy należało rozpatrzyć wszystkie możliwe sposoby w jakie ewentualni obcy mogliby spróbować odpowiedzieć na to zapytanie. Jedną z nich jest możliwość stworzenia odpowiedzi w formie kręgów w zbożu. Fakt, że można było użyć takiej metody długo nie był oczywisty. Dopiero po jakimś czasie uznano, że odpowiedzią na przekaz z 1974 roku może być krąg, jaki zlokalizowano w 2001 roku. Piktogram znaleziono w pobliżu brytyjskiego radioteleskopu Chilbolton w Hampshire.

 

Warto przypomnieć, że radioteleskop Arecibo jest też urządzeniem, które odebrało jeden z najbardziej niezwykłych sygnałów radiowych w historii. Sama idea projektu SETI zakładała, że jeśli wszechświat jest rzeczywiście pełen form życia, to powinniśmy być w stanie odebrać jakieś ślady ich istnienia. Jednym z najbardziej prawdopodobnych jest radiowy szum generowany przez cywilizację, To właśnie tego wypatrują radioteleskopy. Obecność takich sygnałó radiowych powinna być właściwie powszechna, a ich brak może świadczyć o unikalności życia we Wszechświecie.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)

Komentarze

Portret użytkownika roman

Piszą jakieś głupoty w tym

Piszą jakieś głupoty w tym artykule. Jeżeli ta gromada gwiazd jest odległa od Ziemi 25.000 lat świetlnych to sygnał radiowy również potrzebuje 25.000 lat czasu na dotarcie w jedna tylko stronę a tu już mamy odpowiedź juz po kilku latach !!!

Portret użytkownika Bierz

Tylko że ten sygnał po drodze

Tylko że ten sygnał po drodze minął też inne gwiazdy. Po 20 latach mógł dostrzec do jakiejś gwiazdy gdzie istnieje cywilizacja techniczna i odebrała ten sygnał a także wysłała odpowiedź. Przed kolejne 20 lat sygnał docierał do Ziemi i proszę. Mamy odpowiedź. 

Portret użytkownika Ares

Ciekawe, ale moim zdaniem

Ciekawe, ale moim zdaniem odpowiedź na wiadomość nadaną drogą radiową powinna być wysłana tą samą drogą a nie poprzez piktogramy. Jak ktoś chce dowiedzieć się więcej na temat wymiany informacji z przybyszami z poza Ziemi to polecam stronę http://www.koniecswiata.org/. Autorzy artukułów sugerują, że na podstawie informacji m.in. z piktogramów, można wywnioskować, że koniec świata jest bliski.

Portret użytkownika Marker

Gdyby projekt był tajny to

Gdyby projekt był tajny to można by mówić o faktycznej odpowiedzi,a tak to jest jedynie fikcja. Ile osób ma dostęp do źródła i wie o czym mówi, przekonało się organoleptycznie czy naukowo. Gdzie jest ta planeta x? niektórzy uparcie wierzyli że ukrywa się za księżycem i chyba w 2014 roku się ujawni, takie osoby były gotowe mi przywalić w obronie swojej racji, 2014 minął więc gdzie ona jest? taka jest właśnie większość teorii. Ludzie się na spuszczają nad teoriami z niepewnych źródeł ale to w żaden sposób nie wpływa na ich życie. Prawda jest taka, że przez szum informacji ciężko dotrzeć do konkretów, do tego dochodzi nurt nauki, która nie może być zmieniana itdalej

Portret użytkownika Bartek

"Nadany wtedy komunikat

"Nadany wtedy komunikat składał się ze 1679 cyfr. Całość przekazu miała około 210 bajtów"
- to złe tłumaczenie: Powinno być 1679 bitów (bits) i 210 bajtów (bytes). Inaczej nie jest to możliwe z matematycznego punktu widzenia. Teoretycznie powinno być to nawet 2100bitów z uwagi na bit startu i stopu i nie wspominam nawet o jakiejs kontroli błędów transmisji.

Portret użytkownika salomon

Przede wszystkim Arecibo to

Przede wszystkim Arecibo to HAARP, a czasami działa jako radioteleskop.
Kto z Was to wiedział ? NIKT.
Niedowiarki - proszę zapoznać się kto opłacał i opłaca i w jakiej kwocie budowę i utrzymanie obiektów. Ta sama "firma" co HAARP na Alasce, Australii, Rosji (500km od Moskwy - jest tam baza NATO, stale przebywa około 70 ludzi Smile ), Norwegii, Grenlandii, RPA.
Uruchomić myślenie, to nie boli.

Portret użytkownika baca

uruchomiłem myślenie -

uruchomiłem myślenie - rzeczywiście nie boli... ale dupę urywa ze śmiechu i powinieneś o tym uprzedzić ...
podsumujmy... firma haarp wysyła wiadomosc w kosmos a szaraki wydeptują odpowiedź dla firmy haaarp w trawniku... ha ha ha... no i dupa mnie boli...
 
 

Portret użytkownika H.R.

Oba rysuni różnią się w

Oba rysuni różnią się w kilkunastu elementach. Wobec tego, aby artykulik był rzetelny i wiarygodny, należy podać jaka była treść przekazu nadanego z Arecibo (rys. po lewej). Skoro znany jest kod, którego użyto do zapisu informacji i wiadomo jaką treść wysłano, oraz należy podać rozkodowaną treść przekazu z kręgu zbożowego (rys. po prawej). W obu przekazach użyto tego samego kodu, co jest potwierdzone na wstępie informacji z kręgu zbożowego. Kod z kręgu (górna linijka znaków jest identyczny z kodem z Arecibo). Zresztą trudno oczekiwać, aby było inaczej, skoro to rzekoma "odpowieź" z kosmosu. Jeżeli nikt nie pokusił się o odczytanie informacji pochodzącej rzekomo z kosmosu, a znalezionej w kręgu, mimo, że "alfabet" do jej odczytania jest podany, to znaczy, że rzekoma odpowiedź w kręgu zbożowym jest kolejnym, bzdurnym żartem kogoś, kto lubi zabawiać się kosztem kosmicznych nawiedzeńców. Nawiasem mówiąć, poziom informacji na tej stronie jest rzenująco niski, a same artykuliki są niezwykle szczątkowe. To poziom gimnazjum. Tematy są ciekawe i warto się nieco przyłożyć, aby napisać i pokazać coś naprawdę przyciągającego uwagę.

Portret użytkownika Q...

Eh, leniuszki... wystarczyło

Eh, leniuszki... wystarczyło chwilkę poszukać i wpisać w przeglądarkę: "Odpowiedź na wiadomość z Arecibo odkodowana"  http://www.youtube.com/watch?v=gjLNCKyrbkc  
Oczywiście że została już dawno "odkodowana"!.
"Blue Beam" i HAARP czekają na swój czas.
Już tylko chwila i nikt przy zdrowych zmysłach po takiej dawce propagandy sączonej z mediów wszelkiego ścieku nie będzie wątpił w istnienie "obcych"!. Nawet ci wystraszeni możliwością wybuchu kolejnej, masońskiej Wojny Światowej!.

Portret użytkownika Qaz

Gdzieś było to opisane i

Gdzieś było to opisane i różnice tez. Nasz przekaz przedstawia gdzie jesteśmy,jak wyglądamy, jaki pierwiastek dominuje itp z tego co pamietam. A Oni odpowiedzieli podobnie ale dali różnice u siebie czyli gdzie sa,jak wyglądają, u nich dominuje krzem a u nas węgiel. Napewno gdzieś obszerniejsze jest w necie. Pzdr 

Portret użytkownika Q...

Krzem i my w sobie mamy. W

Krzem i my w sobie mamy. W układzie nerwowym. Gdy Candida wyzłośliwia się i staje się rakiem ściąga ten krzem z całego organizmu stając się bardzo odporna na zniszczenie. To tak na marginesie. Ogólnie ten "przekaz" to satanistyczna/ masońska ściema czyli humbug. False Flag itp.

Portret użytkownika andy V

Angelus Maximus Rex 2 Twoja

Angelus Maximus Rex 2 Twoja teza że Kosmos jest martwy, a to tylko my stanowimy JEDYNYCH jego mieszkańców nie wytrzymuje krytyki. Ktoś ( nie pamiętam, niestety kto i kiedy ) na takie twierdzenie powiedział: to by przypominało twierdzenie że na olbrzymim zasianym polu wyrósł tylko JEDEN jedyny kłos. 

Portret użytkownika Angelus Maximus Rex2

Ja sądzę, że jednak

Ja sądzę, że jednak wytrzymuje ... Potega mojej mysli przytłacza wasze młodzieńcze iluzje... Dowodzeę metoda wprost, że życia w kosmosie poza Ziemią nie ma właśnie tymi samymi dowodami, które przedstawiacie jako "sygnały od obcych cywilizacji"... Brednie... i jak można tak byc pozbawionym logicznego myslenia? Ta cała mistyfikacja ma na celu osłabic waszą czujność i skierowac młodzieńczą energie na manowce, zamiast do uzycia kałachów, armnat i kos do wyrznięcia tychj co manipuluja wasza świadomością. Jesteście przerażający w swojej naiwności, ale to nie wasza wina tylko systemu, który pozbawił was elementarnej sztuki logicznego myslenia i wyobraźni. - pozdrówko

...Angelus Maximus Rex

Portret użytkownika Angelus Maximus Rex2

Jak mozna pisac takie

Jak mozna pisac takie brednie.... Te wszystkie kregi w zbożu wykonywane sa z ziemskich pojazdóów UFO, które wybrane wzory "wycinają" w zbożu nieznanymi promieniami, lub zogniskowanym strumieniem powietrrza.
Sterowanie tymi mediami odbywa sie za pomoca komputera, niczym drukarką laserową.
 To stosunkowo prosta technologia w która wyposażone są nowej generacji tzw. pojazdy UFO.
Robi sie to po to, aby ludzi zdezinformować i wprowadzić w stan niepewności i lęku o mozliwość "najzdu z kosmosu"...
 To celowy plan NWO
( minusy prosze)
 Żadnych kosmicznych ras, poza ziemskimi w Kosmosie nie ma... To jednak nie oznacza, że te inne rasy ziemskie są ludzkimi...
 Kosmos jest martwy i pozbawiony wszelkiego życia, co dowodzą wyniki badań i tylko najwyraźniej komuś zależy, by ludzie zaczęli wierzyć w te bajdy...

...Angelus Maximus Rex

Portret użytkownika Angelus Maximus Rex2

Pokonaliscie mnie... Ta fala

Pokonaliscie mnie... Ta fala minusów jest przytłaczająca... Ale nie chodzi o minusy oczywiści, tylko środowisko społeczne, w jakim przyszło mi żyć a co gorsza umrzeć...
 Znak czasów obecnych to zanik umysłu i logiki. Zanik wyobraxni kosztem chorych fantazji z gierek komputerowych i hollywoodzkich filmików..
Dzieciaczki... Posiadacie umyślątka na poziomie 5-cio latków wierzacych w Św. Mikołaja...
 Ja nigdy w niego nie wierzyłem, chciaż rodzinka robiła cuda, bym uwierzył...
 W mojej dziecięcej logice nie mieściły  sie takie brednie...

...Angelus Maximus Rex

Portret użytkownika Zielu

oj durny ty durny...

oj durny ty durny... egoiosto! nawet zydzi zawarli arke przymieza z kosmitami prawdopodobnie z Syriusza... na calym swiecie w piramidach wielkich budowlach sa dowody na kontakty ludzi z innymi rasami... pejsy to ci chyba wyrosly na mozgu... polecam dla twojej izraelskiej glowy poogladac serie filmow Starozytni Kosmici, jesli myslisz ze jestesmy sami to jestes totalnie ograniczony umyslowo a mialem cie za eskperta od NWO na zmiany na ziemi.pl

Portret użytkownika Angelus Maximus Rex2

Zielu... To co podaje się

Zielu... To co podaje się jako "kosmiczne cywilizacje" to były i sa nasze ziemskie... Tylko nie pokazują sie nam.
Te cywilizacje ( Szaraki i podobne) zamieszkują nasza planete na długo przed nami i hodują nas jak mrówki mszyce...
Nie kwestionuję obcych ras, ja tylko wiem, że one sa mieszkańcami Ziemi... I tyle na temat...
 UFO to ich a teraz i nasze, ziemskiej produkcji pojazdy i urzadzenia...
 I tak było przed wieeeekami... Oni sa długowieczni, jesli nie niesmiertelni...
 Dzięki nam, ludziom... pozdrówko Zielu

...Angelus Maximus Rex

Portret użytkownika Zielu

no to ze nas Szaraki

no to ze nas Szaraki wychodowali to jest pewne a naszą planete zamieszkiwaly rozne cywilizacje przed nami i razem z nami. dlaczego sie nie ujawniają to odwieczne pytanie, byc moze taka byla umowa miedzy zlymi kosmitami a zydami (tzw rownowaga w kosmosie), zawarli arke przymieza na zasadzie dajemy wam technologie i wiedze jak zniewolic i manipulowac ludzmi wzamian za...? i tu powastaje kolejne pytanie co wymagaja wzamian, wolalbym ogolnego ujawnienia wyjasnila by sie sprawa wolnego zycia a nie niewolniczego jakie serwują nam pejsy :/

Portret użytkownika Angelus Maximus Rex2

Odpowiem Ci co w zamian:  W

Odpowiem Ci co w zamian:
 W zamian imperatorzy Ziemi maja wywoływac wojny i inne ludobójstwa, epidemie gdyż te istoty karmią się naszą splugawioną duszą. W czasie tych tragedii ludzkie emcje sa bardzo negatywne... Oni je podczas śmierci ludzi wyłapuja i zywią się nimi co daje nieśmiertelność.
 Dlaczego tylko splugawione dusze? Odpowiedź jest prosta... To biblijne "upadłe anioły".. Organizują biblijne "piekło", gdyz skosumowane przez nich dusze nigdy nie wrócą do źródła Projektanta Wszechświata..
 Czyste dusze zabarwione pozytywnymi emocjami i przezyciami, lekką świadomością wędruja po mierci do "Źródła", czyli do eteru stanowiącego istotę Boga...
 Ponadto te szare swołocze, w związku z degenerującym się własnym DNA dokonują badań genetycznych na ludziach w strefie 51 w podziemiach, gdzie usiłują odtworzyć w sobie mechanizm reprodukcyjny...
 W zamian daja technologię umozliwiającą Imperatorom ziemi dokonywanie wojen i uzyskiwanie władzy nad Światem...
 Szaraków nie jest wiele i ich liczbę szacuje się w tysiącach... Dlatego działaja skrycie...
 To wszystko co wiem... reszty się domyślam.. pozdrówko

...Angelus Maximus Rex

Portret użytkownika Fanka1

Ktoś napisał na pewnym forum:

Ktoś napisał na pewnym forum: "Tak naprawdę, to mi “tamtych” szkoda. Zarówno  archonów (ponure musi być życie w ich świecie nienawiści) jak i ich ziemskich wykonawców. Gdy wyobrażę sobie, jaką karmę “nasi ziemscy pasterze” sobie szykują, to nie chciałbym jej za wszystkie ich skarby i władzę na ziemi.
Można robić im fajną dywersję – wibracjami serdeczności, współczucia i miłości. Przecież to dla nich tak samo niestrawne i szkodliwe, jak dla nas GMO. Podsyłam więc im pozytywną energię miłości z nadzieją, że dostaną niestrawności a może nawet sraczki. Sami zaczną wtedy sadzić pożyteczne ziółka.
Poza tym życzę im wszystkiego dobrego, szczęścia, miłości, radości!
No i co z tego, że im taka energia nie smakuje? Nie moja wina, niech jej nie żrą. Jak zdechną z głodu, to nie będą mogli mówić, że przez to, że byłem chytry.
Ja im żarcie wysyłałem, oni sami go nie chcieli."
Nawet mi się ta wypowiedź podoba. Ale na śmierć... nie ma rady. Przykazania miłości Chrystusa mają nam pomóc, by naszych dusz te typy nie dopadły. Osobiście nie uważam ich za twórców życia na Ziemi, lecz za tych, którzy nas tak zmienili, że biblijny ogród przestał być dla ludzi edenem. O miłości mówią różne religie, ale tak to pogmatwano i podzielono, byśmy zamiast sie kochać i szanować - bili się o wszystko. A ludzie na szczytach władzy (różnej) zawsze też umieli wykorzystać religie dla swoich celów, dla władzy i kasy i mało komu zależy, czy pójdziemy do nieba czy na zatracenie. Ale przecież wszystko zależy od nas - jeśli chodzi o los duszy.

Portret użytkownika Angelus Maximus Rex2

N I E    M A    Ż Y C I A   

N I E    M A    Ż Y C I A    W   K O S M O S I E
 Obce cywilizacje , obce ludzkiej rasie sa mieszkańcami Ziemi. Nie pochodzą z żadnej innej planety.
Korumpują rzady wyłacznie imperialnych mocarstw, bo żywią się śmiercią ludzi.

...Angelus Maximus Rex

Portret użytkownika Angelus Maximus Rex2

ha... ha... ha... Lucifer,

ha... ha... ha... Lucifer, wiem, że jestes młody i pełny pasji oraz wiary w cuda... Tez takim byłem. Podstawowym dowodem na to, ze nie ma zycia w kosmosie jest.... jego brak...
 Brak jest nawet najmniejszych poszlak, by zycie gdzies tam istniało. To zdumiewające, gdyz pytanie "jak to mozliwe?" jest zaspokojone równiez retorycznym pytaniem: "a dlaczego nie?"...
 Innym dowodem sa własnie kregi w zbozu... Gdyby były one kosmiczna przesłanka dla ludzkosci to przy zdolnosciach technologicznych i menta;lnych tej cywilizacji komunikat dotarłby do ludzkich umysłów bez tej dziecinnej maskarady...
jeszcze innym dowodem, że podejrzana cywilizacja jest pochodzenia ziemskiego ( Szaraki) jest to, że kumaja sie tylko z krwiożerczymi imperatorami ( Hitler, Przezydenci USA)
jeszcze innym dowodem jest to, że przejeta od nich technologia UFO jest dosyć niezdarmna, co świadczy o tym, że korupcja tych imperatorów odbywa się na zasadzie drobnych kroczków w przekazywaniu ciekawostek technologicznych sprzed może 1000 lat...
Gdyby zycie było powszechne i cywilizacje tak rozwinięte, to cóz one tu miałyby szukać na tej biednej skopanej Ziemi? Złota? Genów? Daruj sobie... Posiadając takie zdobycze technologiczne złoto mogliby sobie wyprodukowac, to tylko kwestia obróbki izotopowej... Geny? skoro "stworzyli człowieka" to moga sobie zmajstrowac geny jakie chcą...
 Bajki moje dzieci... Tylko bajki....dla odwrócenia uwagi od spraw wagi najwyższej... Zycia ludzkiej populacji...

...Angelus Maximus Rex

Portret użytkownika Zenek

Jest życie, tylko badacze już

Jest życie, tylko badacze już na starcie popełniają klasyczny błąd butnie uważając iż musi być widzialne w widzialnym zakresie promieniowania EM.
 
To, że czegoś nie widzisz nie oznacza iż to nie istnieje. ;p
 
Kosmos jest pełen życia tylko nazywanie Kosmosu Kosmosem może być nieco mylące bo dla nas jest on pusty ale w innych zakresach EM tętni życiem którego poprzez jego inność nie jesteśmy w stanie zbadać.

Portret użytkownika Fanka1

Lucifer, dlaczego

Lucifer, dlaczego przypuszczasz, że te orbsy / byty energetyczne czy cóś... są z Kosmosu, a nie z ziemskiego świata (niematerialnego lub materialnego)?

Portret użytkownika karwo

Nie zakładał bym że istenieje

Nie zakładał bym że istenieje odrębny ziemski niematerialny świat, raczej jest świat niematerialny i materialny, natomiast ziemskość nie ma tu nic do rzeczy ;). Odległości, czy też miejsca w świecie niematerialnym raczej nie istnieją.

Portret użytkownika Angelus Maximus Rex2

... Kim jesteś, lub czym

... Kim jesteś, lub czym jesteś, by osadzać mędrca o pisanie bredni.... buhahhahaaa..
Jesteś naiwniaczkiem podpalonym młodym wiekiem... Ale poczekaj dzieicaku... Zmądrzejesz... Mam nadzieję
 zamiast ubliżac mi od bredniopisarza, daj jakis argument ortodoksyjny ewolucjonisto...
 Bo ty jak wyznawcy róznych religii " Moja jest prawda najmojsza, twoja to pogaństwo"... A ja ci powiem, że wszystkie religie świata i wyznania to... głupota napisana przez mędrców, by lud głupim uczynić i poddanym sobie...
Twoja religia tez...

...Angelus Maximus Rex

Portret użytkownika Dezerter

Nie widze tutaj zadnego

Nie widze tutaj zadnego medrca tylko zadufanego w sobie dupka ktory mysli ze pozjadal wszystkie rozumy,  a co do wieku to bylbys zaskoczony  i pewnie bez trudu ja moge nazwac ciebie  szczawikiem  , bo w przeciwienstwie do ciebie przezylem i widzialem  sporo  dziwnych rzeczy a ty z racji ze siedzisz przed kompem nie doswiadczysz nigdy .

Z jakiegokolwiek poziomu bysmy nie spogladali , nigdy nie zobaczymy dookola siebie wiecej, niz znajduje sie w nas samych . 

Portret użytkownika Angelus Maximus Rex2

Bez złosliwości, to, że

Bez złosliwości, to, że widziałeś różne dziwne rzeczy nie dowodzi, że obcy sa z innej planety niż Ziemia, tylko, że oni są...
 Nie zaprzeczam ich istnieniu, lecz wiem, że są związani z Ziemią na długo przed tym zanim pojawił się człowiek.

...Angelus Maximus Rex

Portret użytkownika Angelus Maximus Rex2

skonfrontuj swoje spojrzenie

skonfrontuj swoje spojrzenie z minusami jakie otrzymałeś... A wiesz co jest cecha głupców..? To, że wcale nie wiedzą, że są mędrcy i siłą rzeczy nie mog ich dostrzec...

...Angelus Maximus Rex

Portret użytkownika abc

człowieku jakim prawem

człowieku jakim prawem piszesz takie bzdury jak sam swoimi wpisami dajesz dowód ,że głosy to ty juz słyszysz od dawna i dlatego większość na twoje wpisy reaguje kpiną albo współczuciem 

Portret użytkownika Lucifer

Tak masz rację Angelusie,

Tak masz rację Angelusie, nikt nie będzie mówił oficjalnie o kontakcie z obcymi bo można za to dostać co najwyżej kaftanik i pokój bez klamek. Dobry niewolnik zrobi wszystko w obronie systemu który go zniewala. Nikt się nie oburza na Ziemi że Ludzie hodują świnki dla żarcia, więc dlaczego wyżej postawione cywilizacje mają  uświadamiać Ziemian jaki jest ich obecny cel życia, czyli żarełko dla szarych i gadów. W Apokalipsie pisze wyraźnie o kosmicznej bitwie z szatanem/cywilizacją gadów, szaraków która zniewala wiele systemów gwiezdnych w tej części Galaktyki.  ..."I ogon jego zmiata trzecią część gwiazd nieba: i rzucił je na ziemię..." Rodzimy system Reptilian to Gwiazda Thuban która stanowi ogon konstelacji Smoka.
Podstawą szczęścia jest wolność, a podstawą wolności odwaga. - Tukidydes

Strony

Skomentuj