Odtworzono wizerunek szkockiej wiedźmy, która spłonęła na stosie

Kategorie: 

Źródło: youtube.com

Szkoccy rekonstruktorzy odtworzyli wygląd kobiety, która na początku osiemnastego wieku została  oskarżona o czary i spalona za to na stosie, pisze portal Popmech.

 

Lilias Adi zmarła w więzieniu w 1704 roku, czekając na spalenie na stosie. Sąd szkockiego miasta Fife skazał ją na egzekucję za czary. Podczas tortur kobieta przyznała się, że jest czarownicą i pozostaje w związku z diabłem. Sto lat później, kiedy ciekawość naukowa obaliła lęk nadprzyrodzony, jej szczątki zostały ekshumowane i umieszczone w muzeum. W tym roku specjaliści przeprowadzili rekonstrukcję, dzięki której możemy uzyskać wyobrażenie o wyglądzie szkockiej „czarownicy".

Ekspert od rekonstrukcji Christopher Rynn z Centrum Anatomii i Identyfikacji na Uniwersytecie w Dundee przyjrzał się zdjęciom czaszki Adi i przy pomocy programu rekonstrukcji 3D przywrócił jej wygląd. Być może jest to jedyny pośmiertny portret szkockiej „wiedźmy" - większość kobiet oskarżonych o czary ginęła w płomieniach na stosach. Tylko naturalny zgon uratował ciało Adi przed zniszczeniem w ogniu. W wywiadzie dla Radio BBC, Rynn tłumaczył, że próbował sprawić, by twarz Adi wyglądała neutralnie i życzliwie. Rekonstruktor zrobił wszystko, aby jej oczy nie wyrażały niczego złego.

Ocena: 

1
Średnio: 1 (1 vote)
loading...

Komentarze

W DYSKUSJI WYRAŻAM WŁASNE POGLĄDY KTÓRE NIE MAJĄ NA CELU NIKOGO OBRAZIĆ ,TYM NIEMNIEJ OBRAŻALSKIM WSTĘP DO DYSKUSJI SUROWO ZABRONIONY !!!

Skomentuj