Ogromna chmura w kształcie jajka unosiła się nad Islandią

Kategorie: 

Źródło: youtube.com

Mieszkańcy Reykjaviku, stolicy Islandii, byli świadkiem niezwykłego zjawiska. Nad miastem zawisła nietypowa chmura w kształcie jajka.

Zdjęcie przedstawiające nietypową anomalię meteorologiczną wykonała 15 października pani Sigga Maya, która jest znaną miejscową projektantką mody. Jak twierdzi kobieta, gdy wyszła ze swojego biura, nagle zobaczyła na horyzoncie coś nietypowego, co przykuło jej wzrok. Ponieważ żyjemy w XXI wieku, wyciągnęła z kieszeni telefon i zrobiła kilka zdjęć.

 

Fotografie te wkrótce pojawiły się w sieciach społecznościowych. Wszyscy komentujący zastanawiają się, czy było to zjawisko naturalne, czy też jakaś forma kamuflażu statku obcych. Wielu z nich skłania się ku tej drugiej opcji.

 

Eksperci tłumaczą, że na zdjęciu widać chmurę soczewkowatą, która zwykle pojawia się nad górami lub wysokimi budynkami. Ten rodzaj chmury często przybiera formę soczewki lub wydłużonego talerza. Jeśli „spodek” jest spłaszczony po bokach, po prostu uzyskuje kształt jajka.

 

Wersja ekspertów wydaje się być bardzo wiarygodna, chociaż nie jest tak łatwo uwierzyć, że natura może tworzyć chmury przypominające jajka. Z drugiej strony w Kapsztadzie, w Republice Południowej Afryki, obserwowano kiedyś chmury w kształcie spirali i latających spodków. Były tak sugestywne, że wielu ludzi było wówczas przerażonych, bo myśleli, że jest to inwazja kosmitów.

 

 

Ocena: 

3
Średnio: 3 (2 votes)
loading...

Komentarze

Skomentuj