Ogromna kula ognia przeleciała nad Oregonem

Kategorie: 

Źródło: youtube.com

Wczesnym rankiem 03 września 2016 roku w mieście Portland (Oregon) w Stanach Zjednoczonych ludzie widzieli gigantyczną kulę ognia. American Meteorological Society podaje, że zdarzenie obserwowało co najmniej 130 osób. Obiekt nie został zidentyfikowany, pomimo faktu, że udało się go sfilmować.

 

 

Doniesienia o podobnym zdarzeniu docierają z Północnej Kolumbii Brytyjskiej w Kanadzie. Większość relacji pochodzi jednak z Willamette Valley.

 

 

„Trudno powiedzieć, co to było” - powiedział Jim Todd, dyrektor Muzeum Nauki i Przemysłu Oregon. „Bardzo jasna kula koloru niebieskiego leciała z dużą prędkością przez około siedem lub osiem sekund i potem rozpadła się w powietrzu na małe kawałki”.

 

Na wideo zarejestrowano jasny obiekt, widoczny przez co najmniej 13 sekund, który rozproszył się na nocnym niebie. Nie wiadomo, czy incydentowi towarzyszył jakiś dźwięk. Wielu świadków pisze o tym zjawisku na portalach społecznościowych:

 

„Niezwykłe pasmo światła pojawiło się na niebie nad Portland około 10 minut temu. Czy to meteoryt?” – pisze jeden z obserwatorów.

 

„Meteoryt lub UFO po prostu spadło z nieba w Portland, a ja żyję trzeźwy" - powiedział drugi.

 

„Coś wspaniałego bardzo szybko mignęło na poziomie chmur" – opowiada ktoś inny.

 

Nie ma żadnych oficjalnych raportów na temat zdarzenia, ale Todd zasugerował, że obiekt najprawdopodobniej spadł w Górach Skalistych.

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
loading...

Komentarze

Skomentuj