Ogromne sferyczne głazy mogą być pozostałością po dawnej cywilizacji technicznej

Kategorie: 

Źródło: http://piramidasunca.ba

Dr. Semir Osamanagich, naukowiec odpowiedzialny za badanie i rozpowszechnianie wiedzy o Bośniackich piramidach ulokowanych w miejscowości Visoko, właśnie ogłosił nowe znalezisko. Jeśli wierzyć twierdzeniom naukowca to zdołał on odnaleźć największy przykład kamiennej sfery na świecie, która z dużym prawdopodobieństwem może pochodzić od tej samej cywilizacji, która zbudowała piramidy w Bośni.

 

 

 

Tego typu sferyczne kule, są dość powszechnie odnajdowane na południowym wybrzeżu Kostaryki, w zachodnim Meksyku, w Rosji, Nowej Zelandii, Egipcie, Argentynie a nawet na Antarktydzie. Pomimo tak dużej ilości obserwacji tego zjawiska odnalezienie ich w Europie przynajmniej do tej pory nie zainteresowało żadnego z badaczy... Przynajmniej do tej pory.

 

Po rozwinięciu działalności związanej z eksploracją Bośniackich piramid Dr Osamanagich stworzył specjalną grupę badawczą, która rozpoczęła badania nad dziwnymi kamiennymi sferami. W czasie swojej pracy odnaleźli oni kule złożone z granitu, skał magmowych czy piaskowca w wielu lokacjach położonych na terenie zachodniej i centralnej Bośni. Jednak zaskakująco większość z nich znajdowała się nieopodal małego miasteczka Zavidovici.

 

Zgodnie z materiałami archiwalnymi w 1930 roku w szczytowym momencie znajdowało się tam 80 sferycznych kul. Niestety w miarę upływu czasu część z nich została porwana z nurtem rzeki, inne zostały zniszczone ponieważ uważano że w środku może znajdować się złoto a jeszcze inne zostały przetransportowane przez mieszkańców na ich ogródki jako element ozdoby. Tym sposobem z 80 pozostało jedynie 8 sfer, co oczywiście nie przeszkodziło Osamanagichowi w stworzeniu tam Parku Archeologicznego.

 

Po upływie zimy ekipa powróciła na miejsce w celu wydobycia kul z wnętrza ziemi. Jakie musiało być ich zdziwienie gdy okazało się że jedna z masywnych sfer umiejscowiona nieopodal miasteczka Zavidovici to ponad 30 tonowy gigant, największy w całej Europie. Co więcej jeśli można zawierzyć dotychczasowym testom to wiele wskazuje na to że może i na całym świecie.

 

Do tej pory dopiero nieco ponad połowa kuli została odkopana ale ze wstępnych estymacji można założyć że jej wymiary wynoszą około 1,2m - 1,5m. Materiały z jakich składa się sama kula nie zostały jeszcze dokładnie przebadane ale sądząc po czerwono brązowym kolorze można wnioskować że w dużej mierze składa się ona z żelaza. Czy oznacza to że odpowiedzialną za jej istnienie jest inna technologiczna rasa żyjąca na naszym świecie, czy może raczej powinno się tutaj szukać zjawisk naturalnych ? Na odpowiedź na to i wiele innych pytań musimy niestety poczekać.

 

 

 

Ocena: 

3
Średnio: 3 (2 votes)
loading...

Komentarze

Portret użytkownika Cabaj

Na odpowiedzi nie musimy

Na odpowiedzi nie musimy długo czekać.To są pozostałości po "gigantach"a raczej to co zostało z ich "teczek"U schyłku życia taki gigant zazwyczaj pompował "teke"(nie było już z niej użytku)a potem "strzelał"tak jak z papierowej torby po nadmuchaniu...."kulki"sie rozsypywały a gigantowi zostawał z "teczki"puralys na drobniaki.I stąd te skamieniałe "kulki"....ponieważ nie były do niczego już im potrzebne.

Strony

Skomentuj