Ogromny pająk złapał w swoją sieć nietoperza

Kategorie: 

Źródło: facebook.com

W miejscowości Poteet w Teksasie doszło do zadziwiającego zdarzenia w świecie zwierząt. Pająk złapał ssaka latającego, nietoperza i skonsumował go w dwa dni.

 

Do zdarzenia doszło na początku sierpnia bieżącego roku. Niezwykłą zdobycz w sieci zauważyła Annette Alaniz Guajardo. Jak sama mówi przestraszyła się gdy zobaczyła wielkiego pająka pożerającego nietoperza. Najpierw chciała przejść obok tego i pójść do pracy ale stwierdziła, że to co widziała to coś zdecydowanie niezwykłego. Zatrzymała więc swój samochód na podjeździe wysiadła i zaczęła robić zdjęcia.

Wielki pająk wielkości dłoni, przystąpił już do zjadania ofiary. Umiejscowił się na plecach złapanego nietoperza i jak twierdzi autorka zdjęć, wydawał się wypijać z niego krew. Gdy pani Guajardo wróciła z pracy po południu nietoperz wyglądał według niej tak jakby został wyssany i z pewnością już nie żył.

Kolejnego dnia wieczorem nietoperza już nie było go w sieci za to powrócił tam czyhający na kolejną zdobycz wielki pająk z gatunku Argiope aurantia. Te pajęczaki są dość pospolite w Ameryce Północnej. Ich ukąszenie może być bolesne dla człowieka i jest porównywane do ukąszenia pszczoły.

 

 

 

Ocena: 

4
Średnio: 3.5 (2 votes)
loading...

Komentarze

Portret użytkownika Kmieciu

"Na podjeździe"??? Czyli co,

"Na podjeździe"??? Czyli co, ma takiego mutasa czarnobylskiego na posesji i tylko se sweet focie robi??? Fake i fotomontaż albo wyjątkowa debilka, bo jakby mi się zalągł w obejściu pająk sugerowanej w artykule wielkości, to (jak jestem nauczony pająków bez potrzeby nie zabijać) bym nie poszedł po aparat tylko po siekierę!

 

Skomentuj