Oko Horusa – wrota do nieznanej percepcji umysłu

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Oko od zawsze było utożsamiane z mądrością, świadomością, wszechwiedzą i oświeceniem umysłu. Dopiero w połowie XX wieku odkryto maleńki, ok. 7-8 milimetrowy, znajdujący się w centrum naszej głowy gruczoł dokrewny, który posiada niektóre atrybuty prawdziwego oka. Połączone razem z przysadką mózgową dają możliwość wewnętrznego widzenia.

 

Religijny kult trzeciego oka

Koncept trzeciego oka głosi, że istnieje zmysł, dzięki któremu mamy możliwość „widzenia niewidzialnego”, czyli innych światów, nadprzyrodzonych sił i duchów. Miejsce to nazywane jest właśnie trzecim okiem, znajdującym się w centrum ponad oczami i nasadą nosa. Różne religie świata dokładnie opisują, czym tak naprawdę jest trzecie oko.

 

Buddyści od dawna uznają trzecie oko za źródło mądrości i zwierciadło duszy. Wierzą, że medytujące osoby mogą otworzyć bramę do wyższych progów świadomości i dzięki temu osiągają głęboki wgląd w siebie. Wierząc w reinkarnację głoszą także, że duch zmarłego człowieka przenika do kobiecego ciała przez punkt trzeciego oka a następnie zagnieżdża się w macicy i rodzi się ponownie. Największe znaczenie trzeciego oka można zaobserwować jednak w kulturze tybetańskiej i indyjskiej. Tikka noszona przez hinduskie kobiety na czole w punkcie trzeciego oka symbolizuje bezpośrednie łączenie się z boską siłą.

 

Szósta czakra i jej „spółka”

Rok po swoim oświeceniu Budda obwieścił światu naukę wedle której przez meridiany, czyli kanały energetyczne rozprowadzone po całym ciele, przepływa subtelna energia. Centrami i miejscem przetwarzania tej energii – energii kundalinii jest 7 czakr, które zaopatrują w energię gruczoły hormonalne oraz odzwierciedlają elementy jaźni – od pożądania seksualnego na samym dole przez trzecie oko, czyli szóstą czakrę aż po duchowe spełnienie. Owa szósta czakra, za którą skrywa się połączona z szyszynką przysadka mózgowa, pełnią wspólnie ważną rolę w dochodzeniu do głębin naszej duszy.

 

Zadaniem trzeciego oka (szóstej czakry) jest sterowanie wglądem w wyższe poziomy aż po pozazmysłowe siły. Przysadka mózgowa nazywana jest przez ezoteryków „siedzibą umysłu”. Jej przednia część odpowiada za regulację emocji, myśli i twórczość, zaś tylna za myśli i intelekt. Z kolei szyszynka spełnia rolę biologicznego zegara, wpływa na wiele funkcji fizjologicznych organizmu zaś pobudzona produkuje światło. Podobnie jak ludzkie oko posiada fotoczułe komórki oraz pigment, jednak o ile zwykłe oczy widzą świat materialny, szyszynka pozwala zobaczyć świat duchowy, otworzyć intuicję i kosmiczną świadomość. Kiedy szyszynka i przysadka mózgowa są w pełni rozwinięte ich wibracje pobudzają akcję trzeciego oka. Dzięki temu w człowieku uruchamiana jest wysoka mądrość oraz aktywowany jest klucz do kosmicznej wiedzy.

 

Obudzić prawdę

Uaktywnienie trzeciego oka, zwanego przez Egipcjan „Okiem Hoursa” sprawia, że zaczynamy widzieć całą prawdę – spostrzegamy to, co się dzieje na świecie wokół nas przez pewien pryzmat – lustrując i oceniając dokładnie to, co jest prawdą, a co kłamstwem. Obudzona wewnętrzna energia kundalinii sprawia, że mózg człowieka otwiera się na mądrość i oświecenie, które następnie wpuszcza w całe ciało. W ten oto sposób opuszczamy niskie plany trzech wymiarowe – ziemskie i przenosimy się w te najwyższe.

 

Nowa energia przynosi wielkie zmiany w ciele człowieka. Najpierw wzrok zmienia się na tzw. wzrok astralny a następnie całe ciało uaktywnione rosnącą częstotliwością energetycznych drgań zmienia się w tzw. organizm astralny. Nowe warunki bytowania fizycznych właściwości ludzkiego organizmu sprawiają, że zmienia się sposób widzenia, słyszenia, postrzegania. Nagle w astralnym ciele ewoluują pewne ośrodki, które pozwalają zobaczyć to na co do tej pory nie zwracaliśmy uwagi, czy zobaczyć rzeczy, których dotąd nigdy wcześniej nie dostrzegaliśmy. Zwykłe organy przeobrażają się niejako w mocno rozbudzone wibrujące ośrodki w wysokiej oktawie wszechświata. Takie zmiany sprawiają, że człowiek staje się bardziej oświecony – zaczyna widzieć świetliste barwy, aurę, słyszeć niewidzialne dźwięki, których do tej pory nie słyszał, postrzega inne twarze, inne krajobrazy…

 

Symbol ochronny

W starożytnym Egipcie symbol Oka Horusa uważano za niezwykły amulet, który miał zapewnić jego właścicielowi bezpieczeństwo, zdrowie, dobrobyt i mądrość. Przypisywano mu ochronne i oczyszczające moce. Często stanowił element biżuterii ze złota, srebra, kamienia, drewna i porcelany. Dziś Oko Horusa (Udżat) uważa się za jeden z najskuteczniejszych symboli ochronnych. Chroni przed zawiścią, zazdrością, złorzeczeniem, nieszczęściami, klątwami i negatywnymi wpływami. Zadaniem tego amuletu jest odbijanie tzw. złych spojrzeń i odrzucanie złej energii wysyłanej przez inne osoby. Noszącemu go właścicielowi pomaga utrzymać zdrowie, wzmocnić twórczość i aktywność, odnowić witalność oraz spojrzeć na świat z różnych punktów widzenia.

 

 

Artykuł pochodzi z portalu: www.odkrywamyzakryte.com

Tajemnice Świata

 

Ocena: 

3
Średnio: 3 (3 votes)
loading...

Komentarze

Portret użytkownika Matari

"Uaktywnienie trzeciego oka,

"Uaktywnienie trzeciego oka, zwanego przez Egipcjan „Okiem Hoursa” sprawia, że zaczynamy widzieć całą prawdę – spostrzegamy to, co się dzieje na świecie wokół nas przez pewien pryzmat – lustrując i oceniając dokładnie to, co jest prawdą, a co kłamstwem. Obudzona wewnętrzna energia kundalinii sprawia, że mózg człowieka otwiera się na mądrość i oświecenie, które następnie wpuszcza w całe ciało. W ten oto sposób opuszczamy niskie plany trzech wymiarowe – ziemskie i przenosimy się w te najwyższe."

To prawda - tak własnie mam.
 

Portret użytkownika tomasz26

oko to zwierciadło duszy ,czy

oko to zwierciadło duszy ,czy to bio kamerki czy trzecie . projektant.. ci tworząc którąś z kolei hybrydę humanoidalną wiedzieli ,tyle co nasi genetycy w laboratoriach, metoda prób i błędów stworzyli organizm ,który kozysta obecnie z 20-30 % swych możliwości ..wiadomo ze mózg jest odpowiedzialny za przetwarzanie świadomości z narządów percepcji . skoro nie jest w pełni wykorzystywany toteż ludzie mają różne odczucia co do swych stanów świadomości ...na dodatek proces inkarnacji nie jest u wszystkich taki sam młode dusze nie dorównują poziomem świadomości duszom dojrzałym ,czy starym ,gdyż ich droga jest wstępem do ich rozwoju mistycznych doznań późniejszych inkarnacji ..jedyne co zabiorą ze sobą to bagaż świadomości z tego swego materialnego padołu.

Portret użytkownika Fastwalker

Był taki oświecony gość zwany

Był taki oświecony gość zwany Buddą.

Wyjaśnił ludzkości wszystkie dreczące ją problemy;dał odpowiedzi na wszystkie pytania.

Przypomnę że nauki Buddy to nie religia buddyjska,która powstała na zamówienie cesarza Asjoki w 350 lat po śmierci tego mędrca. Drogą do oświecenia jest właściwe postępowanie,właściwe uczynki,właściwe słowa i myśli...i medytacja.

Portret użytkownika Sio

Trzecie oko to inaczej boski

Trzecie oko to inaczej boski zmysł. Samo otworzenie czakry nie wiele znaczy bo może się w każdej chwili zamknąć ponownie czy wrócić do normy. Niektórzy są podłączeni pod demoniczne istoty i myślą, że posiadają trzecie oko a  tak naprawdę są jedynie marionetkami cwanych duchów. Gautama posiadał je bo w tym momencie(oświecenia) był kimś innym czyli czystym bytem Buddą. Bez wiedzy trzecie oko to tylko chwile duchowej egzaltacji nic więcej

Portret użytkownika Profes

Oświecony Budda zakomunikował

Oświecony Budda zakomunikował wszystkim, że istnieją "meridiany"?

Meridiany to kanały energii Qi w medycynie chińskiej. Centra energetyczne to Dantian.

Hinduskie kanały to Nadi, energia to Prana, centra to czakry.

Reszty aż nie chce się komentować.

Strony

Skomentuj