Okołobiegunowe sekrety – w wiecznej zmarzlinie odkryto ciało „Polarnej Księżniczki”

Kategorie: 

Źródło: http://u-f.ru/news/science/u10/2017/08/07/243688

Archeolodzy znaleźli blisko koła podbiegunowego w dorzeczu rzeki Ob w Jamalsko-Nienieckim Okręgu Autonomicznym dobrze zachowaną mumię „Polarnej Księżniczki” oraz szczątki trzydziestu mężczyzn i dzieci. Zmarli leżeli pod śniegiem ponad 900 lat niedaleko od miasta Salechard. Badaczy szalenie cieszą takie odkrycia. Znalezisko datowane na dwunasty wiek jest niepowtarzalne i jedyne w swoim rodzaju. W lodzie idealnie zachowały się szczątki zmarłych (nawet skóra i rzęsy).

 

 

Uderzające jest to, że na cmentarzysku spoczywała tylko jedna kobieta, a pozostali to mężczyźni i dzieci. Eksperci sugerują, że może to oznaczać wysoki status kobiety. Świadczyć o tym mają ozdoby z brązu, które zachowały się również doskonale. Bibeloty dodały licu księżniczki zielonkawy odcień.

 

Według ustaleń, kobieta z dwunastego wieku dożyła 35 roku życia przy zachowaniu prawie kompletu zębów i gęstej czupryny. Mierzyła 1,55 m wzrostu. Pochowano ją w futrzanej czapce prawdopodobnie ze skóry renifera i z brązowymi ozdobami wokół głowy. Ciało owinięte było w korę brzozową.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
loading...

Komentarze

Portret użytkownika Kmieciu

Jak znam życie wkrótce jakiś

Jak znam życie wkrótce jakiś naiwny wyznawca zmiksowanych mitów egipskich, greckich i perskich, zwanych nie wiedzieć czemu "Pismem Świętym" lub "Biblią", zapoda nam niusa, iż rzeczona "księżniczka" jest żywa ino uśpiona, albo jest reliktem cywilizancji przedpotopowej tylko nie zdążyła na arkę i reptilianie ją utopili we współpracy z wielkogłowymi przodkami Gomuła Budki (ksywa "Borys")... I że to dowodzi, iż Pan Bóg, Pan Jezus, Duch Święty i Maryja, hosanna i alleluja, i że Biblia to 1 000 000 % prawda co do słowa :/ ... O tempora, o mores! Homo już nie jest sapiens, jeżeli się cofa w rozwoju, a odrzucania zdobyczy nauki XXI w. na rzecz starych bajek, pokradzionych z jeszcze starszych bajek (które same już były "oryginalne inaczej") z brakiem innego uzasadnienia jak "bo są święte i prawdziwe i już" inaczej nazwać się nie da :/ ...
 

 

Portret użytkownika b@ron

zapewne bedzie rozmyślał czy

zapewne bedzie rozmyślał czy śmierć to definitywny koniec i nic poza tym ... on się nie "napierdala z wiary" on tylko nie wierzy, a to akurat mu wolno...

ps. bez względu na to czy wierzysz, czy nie ... i tak umrzesz

W DYSKUSJI WYRAŻAM WŁASNE POGLĄDY KTÓRE NIE MAJĄ NA CELU NIKOGO OBRAZIĆ ,TYM NIEMNIEJ OBRAŻALSKIM WSTĘP DO DYSKUSJI SUROWO ZABRONIONY !!!

Skomentuj