Olbrzymi czerep pojawił się nad Wezuwiuszem

Kategorie: 

Źródło: youtube.com

Wulkan w pobliżu Neapolu nie wybuchł jeszcze, ale trwająca erupcja i związana z nią emisja dymu stała się katastrofą dla południa Włoch. Na stokach góry płoną lasy, a władze zarządziły ewakuację ludzi z pobliskich obszarów. Niektórzy mieszkańcy i turyści musieli ratować się ucieczką. We Włoszech dwa dni temu obudził się Wezuwiusz.

 

 

Niebezpieczeństwo stanowią płonące lasy, ale także gorąca lawa i popiół, które są zdolne wypełnić okoliczne tereny. Apokaliptyczny obraz dopełnił wizerunek ogromnego pełzającego czerepu, utkanego z dymu nad kraterem włoskiego wulkanu.

 

Przerażający jest również fakt, że o rozprzestrzenianie się ognia oskarża się mafię i piromanów, a w płomieniach giną zwierzęta. Zorganizowani przestępcy korzystają z okazji, aby palić toksyczne śmieci lub uniemożliwiać budowę nowych obiektów w okolicy.

 

Jeden z mieszkańców Neapolu opublikował na Facebooku dziwne zdjęcie z podpisem: „po tysiącleciu wrócił potwór Wezuwiusza.” Warto zauważyć, że do tej pory nie odnotowano żadnego wybuchu, choć ogień i unoszący się dym miałyby o tym świadczyć.

 

Organizacja World Wildlife Fund (WWF) wydała specjalne oświadczenie, że tysiące ludzi, zwierząt i sam rezerwat przyrody wokół wulkanu są zagrożone. „Sytuacja jest ekstremalna i niezbędne jest podjęcie nadzwyczajnych środków” - informuje WWF.

 

W 79 n. e. w wyniku erupcji Wezuwiusza zniszczone zostały trzy miasta - Pompeje, Herkulanum i Stabiae. Zwiastunem katastrofy było silne trzęsienie ziemi, opisane w „Rocznikach” Tacyta i „Pismach” Pliniusza Młodszego. W Pompeach obecnie zorganizowano skansen.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
loading...

Komentarze

Portret użytkownika zibi1973

Nie wiem co wy macie do

Nie wiem co wy macie do siebie,z tego co słychać to Jezus wybawia nas z grzechów,a szatan kusi a później  w piekle się wyżywa na ludziach,wiesz gdyby jeden z drugim produkt zrozumiał że żyje dla zysku i energii,a na koniec dla duszy by inni mogli żyć wiecznie to by skończył się ten teatrzyk,wiem jak to zakończyć,7 miliardów musiałoby odejść z tej platformy,bo na płaskiej ziemi żyjemy,a nawet jest trochę lekko wklęsła i z czasem się wyrówna naiwnymi z tego świata  

Portret użytkownika Kmieciu

Oj tam, oj tam, po prostu

Oj tam, oj tam, po prostu Zeus / Jowisz się w końcu obudził z krótkiej, kilkutysiącletniej drzemki, i wk*rwił niemiłosiernie, że cała ziemska domena jego i jego panteonu w tak zwanym międzyczasie została bezszczelnie, perfidnie i tendencyjnie rozkradziona przez jakichś transwestytów w żałobie w imię bliżej niezidentyfikowanego "Jezusa Chrystusa" - podróby boga Słońca, i jego domniemanego ojca - tandetnej podróby Jowisza w postaci lokalnego plemiennego bożka gór i gromów jakichś pustynnych złodziejaszków, zboczeńców i sadystów, tzw. "Jahwe" czy tam "Jehova"... Na domiar złego w/w pedały w żałobnych kieckach ubzdurały sobie, żeby jeszcze tam ściągnąć z milion jeszcze gorszych pustynnych popaprańców i zwyroli od jakiegoś jeszcze lokalniejszego plemiennego bożka Księżyca z jakiegoś koziego zad*pia, pt. "Allah". To już było przegięcie i "adding insult to injury", więc czekajta tera południowoeuropejskie maryjofile i ciapatofile na swoje gromy bożego gniewu z nieba, które same żeśta już dawno wywróżyli, tylko wam się wydawało, że to wasza jahwa będzie je mniotać w "grzeszników", "heretyków" i "ateuszy" (Mateuszy? Ale głupi ci katoRzymianie!), a tu zonk! i same dostanieta Blum 3 ! Jamęt!
 

 

Skomentuj