Ollantaytambo - starożytna inkaska forteca czy pamiątka po dawnej cywilizacji?

Kategorie: 

Źródło: Ancient Code

Ollantaytambo to Inkaskie stanowisko archeologiczne położone w południowym Peru, około 60 kilometrów na północny zachód od miasta Cuzco. Znajduje się na wysokości 2792 metrów nad poziomem morza, w obszarze zwanym niegdyś jako Święta Dolina. Ten cud architektury służył zarówno jako świątynia jak i forteca, a zdaniem historyków głównego nurtu, został zbudowany w okolicach 1440 roku przez cesarza Inków Pachacuteca.

Jednak to nie wszystko. Archeolodzy wierzą bowiem, że Ollantaytambo zostało zbudowane na ruinach o wiele starszego miasta. Jednym z najbardziej interesujących dowodów na ten fakt, jest miejsce nazywane Bramą Bogów, które zostało zbudowane kilka tysięcy lat przed przybyciem tam Inków. Mało tego, najstarsze części miasta mają liczyć conajmniej 12 tysięcy lat. Zdaniem badaczy zostało ono zbudowane przez kulturę nazywaną Urin Pacha. Jest to tak tajemniczy lud, że nawet ta ​​nazwa została im nadana, ponieważ naukowcy nie mają pomysły kim są, skąd pochodzą i gdzie zniknęli.

Autor: Bernard Gagnon
Obecnie najwięcej kontrowersji wokoło miasta rozgrywa się w odniesieniu do niewiarygodnych bloków kamiennych, które były wykorzystywane w budownictwie. Niektóre z tych ogromnych skał znajdują się na najwyższych poziomach Ollantaytambo co samo w sobie wydaje się dość imponujące. Szczególnie ważne jest sześć takich monolitów, które są umieszczone w jednej linii. Według badaczy, zostały one przyniesione do Ollantaytambo z zupełnie innej góry i przetransportowane wzdłuż pobliskiej rzeki.

Reasumując, mamy tu kolejny przykład zjawiska, gdzie starożytni ludzie, byli zdolni do cięcia górskich skał na równe kawałki, a następnie transportu tych skał przez równiny, rzekę, a następnie górę w celu doprowadzenia ich na wyznaczone miejsce. Ktoś może zapytać, JAK? Otóż według wielu archeologów, którzy mieli przyjemność badać te niesamowite ruiny, starożytni budowniczowie Ollantaytambo zdołali osiągnąć taki poziom precyzji wykorzystując jedynie narzędzia ze skał i brązu. Warto nadmienić, że wyraźnie wiedać iż kamienie te, mają niemal idealne kąty i w niektórych przypadkach są tak gładkie jak szkło. Dzisiaj coś takiego byłoby wykonalne, ale tysiące lat temu?

Najzabawniejsze jest to, że mimo iż archeolodzy twierdzą, że narzędzia z brązu i kamienia zostały wykorzystane do kształtowania tych skał, brakuje jakichkolwiek śladów tych narzędzi. Zresztą, pozostaje jeszcze inna kluczowa kwestia, a mianowicie w jaki sposób starożytni budowniczowie w Ollantaytambo zdołali połączyć wszystkie te skały po cięciu, transporcie i ich kształtowaniu? Gdy przyjrzeć się bliżej kamieniom wykorzystanym w Ollantaytambo, wydaje się jakby zostały one wtopione w siebie przez jakieś źródło ciepła, które było w stanie zmiękczyć kamienie, a następnie pozwolić im dostosować do swojego miejsca.

Oczywiście, tak jak zwykle w przypadku tego typu budowli, przeciętny obserwator może jedynie oddawać się spekulacjom. Kto wie, może za historią Ollantaytambo rzeczywiście kryje się jakaś tajemnica, która mąci w oficjalnie przyjętej historii świata. Zdecydowanie jest to tajemnicze miejsce, które po raz kolejny kieruje naszą uwagę w stronę Peru. Tajemniczego regionu, który chyba jeszcze nie raz zadziwi nas artefaktami swojej przeszłości.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
loading...

Komentarze

Portret użytkownika BWinG

Dawno temu zostaliśmy wygnani

Dawno temu zostaliśmy wygnani z raju (czyli z wnętrza ziemi) na powierznię, gdzie promieniowanie słoneczne zabija nas po kilkudziesięciu latach. Trudno, jak się jest debilem...

Rasa która pogoniła nas na zewnątrz, zbudowała kilka miejsc, gdzie ewntualnie mogliśmy się chronić - jak pies w budzie przed deszczem. Aby ćwierćmózgi od razu wszystkiego nie rozpieprzyły, "kojce" wybudowano z trochę mocniejszych materiałów. Ci bardziej tępi, co się nie załapali do piramidy siedzieli  w jaskiniach i malowali kupą po ścianach. Czasami chłopaki z dołu sprawdzają czy coś się przypadkiem nie zmieniło. Jednak po rozczarowaniu topią kilka "szczeniaków", albo wyślą jakiegoś aryjczyka żeby się trochę zabawił. Ot i cała historia ludzkości.      

Portret użytkownika kuzYn

Czyli w/g naukowców, te

Czyli w/g naukowców, te kamyki obrabiano dłutami miedzianymi, a szlifowano siekierkami kamiennymi ?

To tak jest kiedy człowiekowi każe się posługiwać tylko wiedza nabytą w szkole, a zabrania mu się myśleć samodzielnie.

[ibimage==18164==Oryginalny==Oryginalny==self==null]

 

Portret użytkownika Homo sapiens

Dla mnie osobiście są to

Dla mnie osobiście są to budowle psycho duchowe. Oni coś tam mogli robić z mocami psycho duchowymi, dlatego tak wielu ludzi czuje coś niesamowitego przy tych konstrukcjach. Możliwe że to są przedpotopowe instytuty duchowości, lub jak część biblistów sugeruje "fortece mocy", o których wspomina Biblia !

Los dał ludziom odwagę znoszenia cierpień.-Rzeczą człowieka jest walczyć, a rzeczą nieba – dać zwycięstwo.

Skomentuj