Opowieści o "Wielkim Potopie" są jedynymi pozostałościami utraconej historii ludzkości

Kategorie: 

Źródło:

Wiele z nowopowstałych teorii na temat kontaktów naszych przodków z Obcymi, sugeruje istnienie zapomnianego przez nas okresu istnienia ludzkiej cywilizacji? Oczywiście, mówimy tu nie o sporadycznych brakach w dokumentacji a o okresie sprzed przeszło kilkudzięciu tysięcy lat. Jak nie trudno się domyślić tego typu teorie są z miejsca wykluczane przez niemalże wszystkich historyków głównego nurtu.

 

Jest to dość dziwne zachowanie, szczególnie biorąc pod uwagę jak wiele kultur na całym świecie opowiada o czasie, gdy nasza planeta doświadczyła Wielkiego Potopu. Katastrofalnego dla ludzkiej cywilizacji zdarzenia, które zostało wezwane przez "Bogów z nieba". Aby jednak zrozumieć początki doniesień o Wielkiej Powodzi, należy pamiętać, że mają one swoje korzenie w starożytnym Sumerze.

To właśnie tam znajduje się miasto zwane Eridu, - obecny Abu Shahrein w Iraku - czyli pierwsze miasto kiedykolwiek ustanowione przez bogów, a zarazem dom starożytnego sumeryjskiego bóstwa znanego jako Enki. Naukowcy wierzą, że to starożytne miasto zostało zbudowane w okolicach 5400 p.n.e. Historia tego miasta oraz bóstw które je zbudowały zawarta jest w jednym z najbardziej zagadkowych dokumentów zwanych Sumeryjską Listą Królów.

Całość dokumentu wyraźnie wskazuje na to, że na początku ludność znad Eufratu była rządzona przez „niebiańskie istoty” które nie tylko przybyły z „nieba” ale również uczyniły ludzi podległymi sobie.

Zgodnie z tym co w niej napisano:

Po tym jak królestwo zostało dane z nieba, królestwo było w Eridu.W Eridu Alulim był królem, panował przez 28800 lat. Alalgar panował przez 36000 lat. Dwóch królów panowało przez 64800 lat.

Dotychczas nie skonstruowano żadnej logicznie brzmiącej teorii, która wyjaśniałaby dlaczego Sumerowie przedstawili w tym tekście zarówno historycznych władców jak i mitycznych monarchów żyjących często ponad 30 tysięcy lat, ale kto wie może to też miało charakter alegoryczny ?

To co jednak najważniejsze w kontekście wczesnych historii o Potopie to fakt, że właśnie w Eridu odnaleziono najstarszy dokument opowiadający na temat Wielkiej Powodzi czyli tak zwane Genezis z Eridu. W wielkim skrócie, opowiada on historię człowieka a zarazem ostatniego króla przed potopem o imieniu Ziusudra, któremu Bogowie rozkazali zbudowanie ogromnego statku i zebranie w środku „ziarna życia”. Następnie, po zesłaniu wielkiej powodzi i spędzeniu przez Ziusudrę 7 dni i nocy na łodzi i skłonieniu się bóstwom, potop zostaje zakończony. Całość tekstu miała być napisana 2,300 lat p.n.e.


Niemalże to samo wiadomo nam w późniejszych przekazach sumeryjskich, babilońskich, żydowskich oraz wielu wielu innych. W zasadzie trudno nawet stwierdzić, czy zapiski zawarte w Genezis z Eridu są pierwsze czy poprostu najstarsze. Niestety ale liczne braki w ciągłości historycznej naszego gatunku powodują, że traktujemy zamierzchłą przeszłość, jako coś, co odeszło w niebyt i nie wpływa na nasz los. Może być jednak zupełnie inaczej a człowiek pozbawiony wiedzy o zamierzchłych czasach nie tylko nie ma szansy na poznanie prawdy o tym jakie były początki rodzaju ludzkiego, ale może być skazany na popełnienie tych samych błędów.

 

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)
loading...

Komentarze

Portret użytkownika Angelus Maximus Rex2

Te tabliczki zostały zapisane

Te tabliczki zostały zapisane przez ocalonych w Potopie przedstawicieli elit summeryjskich. Żydzi 1000 lat po potopie najechali swoimi plemionami na wysoko rozwiniętą cywilizację Summerów i z tych tabilczek spreparowali swoją biblię zrzynając historię i robiąc z niej poddańczą religię...

...Angelus Maximus Rex

Portret użytkownika alazwp

Do "Sio" - fajnie to

Do "Sio" - fajnie to opowiedziałeś i aż chciałoby się samemu drążyć temat lub pomóc innym, jednak nie jest dane nam poznanie tego co było wcześniej. Teraz to zastanawiam się, czy poza naszą cywilizacją istnieją inne równie głupie ? Po cholerę te wojny, wyniszczenia, zdrady. Czemu to ma służyć, bo ja już obstawiałabym wyłącznie "cele rozrywkowe". Taka rasa nie mając już pomysłów jak iść do przodu, zaczyna się bawić. To, że może przez to ekterminować również i siebie - to już nie ma znaczenia dla nich.

Portret użytkownika lipka

W chińskiej tradycji wygląda

W chińskiej tradycji wygląda podobnie: Władca Nieba rządził przez 18 tysięcy lat, Władca Ziemi przez 11 tysięcy lat, Władca Ludzkości przez 45 tysięcy 600 lat. Wykopaliska archeologiczne w Chinach datują kulturę z tamtych terenów od 6000 do 5000 lat p.n.e. ale datowanie metodą węglową dużych ilości ryżu z innych regionów określa ich wiek na 8000 do 6700 lat p.n.e.

Według Wed - 'Po kataklizmie planetarnym, w którego efekcie zniszczeniu uległa świątynia z kryształem generującym ochronne pole energetyczne miasto zostało zdobyte przez Dżungarów - plemię z północy Chin", "Raszeny prowadzili długą i wyniszczającą wojnę z protochińczykami, z kraju Ognistego Smoka. Jednak w końcu odnieśli całkowite zwycięstwo, po którym zaproponowali Dżungarom rozejm, który podpisano w Gwiezdnej Świątyni Światła 22 września 7525 lat temu. Zaś dzień ten nazwano Dniem Stworzenia Świata rozpoczynając od niego nowy cykl odmierzania lat".

Wszędzie opisywane dzieje wyglądają podobnie i można porównywać niektóre zapiski, znaleziska czy nawet legendy i spisać wspólną historię ludzkości.

Portret użytkownika Angelus Maximus Rex2

"...któremu Bogowie rozkazali

"...któremu Bogowie rozkazali zbudowanie ogromnego statku i zebranie w środku „ziarna życia”...."

 I to wyjaśnia właśnie w jaki sposób zydzi po spasozydowaniu 1000  letniej, popotopowej cywilizacji Summeru skręcili ów historyczny przekaz na swoje podobienstwo...tworząc jebniętą biblię (Krówy i króliki ze słoniami jadły z jednego koryta...buhahhahhaa!!)  Oczywiście, że "ziarna życia" to nic innego, tylko materiały genetyczne do odtworzenia in vitro po Potopie, o czym wczesniej pisałem...

...Angelus Maximus Rex

Portret użytkownika b@ron

z tymi "niebiańskimi istotami

z tymi "niebiańskimi istotami" to mogło być różnie... zapewne byli to jedynie przedstawiciele ziemskiej zaawansowanej cywilizacji, którzy odwiedzili ziemską mało zaawansowaną cywilizacje i uczynili ją sobie poddaną ... a że wpaja się od wieków, że niebo jest u góry a piekło na dole, wszystko co z powietrza, musiało być z nieba Biggrin

W DYSKUSJI WYRAŻAM WŁASNE POGLĄDY KTÓRE NIE MAJĄ NA CELU NIKOGO OBRAZIĆ ,TYM NIEMNIEJ OBRAŻALSKIM WSTĘP DO DYSKUSJI SUROWO ZABRONIONY !!!

Portret użytkownika Sio

Ciekawy jest ten obraz z

Ciekawy jest ten obraz z Eridu. Drzewo życia (religii) Nad nim Wyższa istota po boku królowie a za nimi duchy.

Oni pisali o dwunastu królach, którzy rządzili podobno całym światem. To cała dynastia, której początek miał jeszcze wcześniej. Dynastia słońca miała tylko ośmiu królów. Te wszystkie historyjki o bóstwach z nieba to właśnie czas dynastii słońca - oni mieli technologię i zapoczątkowali cywilizację kulturę i religię. Too do nich odnosi się wiara w bogów.

Potop prawdopodobnie miał miejsce po tym jak dynastia słońca upadła i została przejęta przez następną, która już nie posiadała technologii. Wszystko potop zniszczył. To nie było tak jak biblia opisuje. Tam padły reaktory. Wtedy właśnie wyginęły dinozaury, które najpierw zostały uduszone,potem gorące powietrze je zasuszyło i pewien mechanizm sprawił, że się zrobiły z nich skamieliny. To byli protoplaści człowieka i ufoludków a nie pitekantropusy itd, które były mutacjami jedynie. Mamy super przodków. O tym chcieli sumerowie nam powiedzieć

Skomentuj