Osiągnięto realną telepatyczną komunikację pomiędzy ludźmi

Kategorie: 

Źródło: Science Photo Library/Corbis

Ostatnio przeprowadzono przełomowy eksperyment, w trakcie którego, osoby będące w Indiach, powiedziały "cześć" trzem innym osobom we Francji. Na pierwszy rzut oka nie ma w tym nic dziwnego, bo dzisiaj rozmowy może prowadzić każdy używając Internetu lub telefonu, ale wszystko zmienia to, że słowa te zostały przekazane za pomocą telepatii.

 

Udało się tego dokonać tworząc połączenia między mózgach pacjentów. Była to jedna z pierwszych udanych prób prawdziwej, udowodnionej naukowo telepatii.

 

Międzynarodowy zespół składający się z członków Instytutu Starlab z Barcelony, ​​francuskiej firmy Axilum Robotics i Harvard Medical School, opublikowało swoje odkrycie w czasopiśmie PLoS One. Współautor badania dr Alvaro Pascual-Leone, ma nadzieję, że ta praca i dalsze badania w tej dziedzinie pewnego dnia zapewnić nam zupełnie nowy sposób komunikowania się z pacjentami, którzy nie mogą mówić.

Interfejs działa tak, że słowa są transmitowane za pomocą konwersji binarnej, którą daje się wysłać za pomocą sieci Internet, na przykład zwykłym emailem, następnie komunikat jest tłumaczony za pomocą czujników elektroencefalograficznych.

 

Metoda ta opiera się na nieinwazyjnym sposobie stymulowania neuronów w mózgu. Technologia ta zwana TMS (transcranial magnetic stimulation) jest zwykle stosowana w leczeniu depresji. Cała procedura potrzebna, aby wysłać wiadomość zajęła około 70 minut.

 

Badanie to stanowi tylko mały krok w kierunku technologii telepatii, której stworzenie może jeszcze zająć lata lub nawet dziesięciolecia. Ostatecznym jego celem jest usunięcie z technologii komputerowej obwodu jako mediatora i wdrożenie bezpośredniej interakcji pomiędzy ludzkimi mózgami.

 

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
loading...

Komentarze

Strony

Skomentuj