Ośmionoga koza urodziła się w Chorwacji

Kategorie: 

Źródło: Internet

W jednym z chorwackich gospodarstw okociła się koza o nazwie Szarka. Jednak młody koźlak jest bardzo nietypowy, ponieważ ma aż osiem nóg.

 

Właściciel gospodarstwa, Zoran Paparić powiedział, że był świadomy tego, że koza jest będzie miała młode, ale gdy poszedł do stodoły zdumiało go dziwaczne koźlątko, które zobaczył. Był tym znaleziskiem tak oszołomiony, że poszedł po sąsiada, który poszedł sprawdzić to dziwactwo wraz z nim.

 

Rolnicy razem zaczęli liczyć nogi zwierzątka i próbowali to wielokrotnie sądząc, że mają kłopoty ze wzrokiem. Okazało się, że koza ma dokładnie dwa razy tyle nóg ile trzeba, czyli cztery pary.

[ibimage==21400==400naszerokoscbeztxt==Oryginalny==self==null]

Weterynarze podejrzewają, że taka ilość kończyn to efekt "wchłonięcia" brata bliźniaka. Kózka nadal nie wstaje na nogi, mimo, że często próbuje. Jest na to po prostu zbyt słaba. Specjaliści nie dają koźlęciu dużych szans na przeżycie. Prawdopodobnie zwierzę nie przetrwa dłużej niż kilka tygodni.

 

Ostatnio rodzi się tak wiele zdeformowanych zwierząt, że kolejne nie wzbudza już takiego wielkiego zainteresowania. Trzeba sobie zacząć zadawać pytania, co do przyczyn powstawania tak dziwacznych anomalii.

 

 

 

Ocena: 

4
Średnio: 4 (1 vote)
loading...

Komentarze

W DYSKUSJI WYRAŻAM WŁASNE POGLĄDY KTÓRE NIE MAJĄ NA CELU NIKOGO OBRAZIĆ ,TYM NIEMNIEJ OBRAŻALSKIM WSTĘP DO DYSKUSJI SUROWO ZABRONIONY !!!

Portret użytkownika sobiepłaczę

a są i takie inne

a są i takie inne poszkodowane stworzenia, że ich nawet głaskac nie chcą...i gdyby taka istota wyklinała Boga za piekło jakie stworzył to jescze byłaby źle widziana to jest najgorsze, bo drze się i klnie na Boga...i pewnie Bóg by jeszcze karał, ze do niego pyszczy za to piekło...do tego stopnia jest niesprawiedliwy

Portret użytkownika pasjonat

heh przypomniales mi film

heh przypomniales mi film "noc na ziemi" jak koles w taksowce opowiadal jak tata mu kupil kozke a ten ja poczatkowo tylko glaskal pozniej ja pokochal i mama go nakryla  jak.... Smile
Polecam komedie - rylem jak pakistanski farmer.

Myślę, więc jestem...

Portret użytkownika zulus

Jak to co? MOSANTO! Stop

Jak to co? MOSANTO!
Stop GMO!

Genetycznie modyfikowane organizmy. Np kukurydza z genem pająka, albo bakterii, która odporna jest na pestycydy zabijające wszystko wokół. Łączymy to w jeden organizm i możemy pryskać do woli - bo kukurydza przetrwa. Potem jemy to, albo dajemy zwierzętom i jemy te. Łańcuchy DNA i RNA tego, co jemy łączą się z naszymi i oto jest efekt - deformacje, bezpłodność, alergie, agresja, guzy, autyzm itd...

Zmutowane łososie zjadające sąsiadów...

Najgorsze jest to, że zapoczątkowane zmiany genetyczne rozprzestrzeniają się niekontrolowane i nie ma od nich drogi odwrotu. Zanieczyszczone pola, na których nic innego oprócz GMO nie urośnie, i banda chciwych lenii, którzy bez nakładu pracy chce wielkich plonów.

Tylko powrót do tradycji może nas jeszcze uratować, choć może być już za późno...

Portret użytkownika Q...

Przyczyny licznych,

Przyczyny licznych, patologicznych mutacji?. Jedną z przyczyn, prawdopodobnie główną, jest użycie na Bałkanach pocisków ze zubożonym uranem. W Iraku jest tak samo. Nie bez wpływu może też pozostawać stosowanie współczesnych środków chemicznych "ochrony" roślin i powszechnego w paszach GMO. W tym przypadku (kozy raczej nie karmi się śrutą sojową - Wojox opisał jak to działa w przypadku kur. Dzielne kozy jedzą wszystko więc nie ma potrzeby ich dokarmiać) stawiam na "depleted uranium".

Portret użytkownika eRHea

 Bliźnięta musiały być

 Bliźnięta musiały być jednojajowe- inaczej miałyby oddzielne worki płodowe i ewentualnie jedno byloby o wiele większe od drugiego, ale urodziłyby się w oddzielnych workach płodowych, najprawdopodobniej doszło do podziału zarodka już po uformowaniu tarczki zarodkowej. Mogło, ale nie musiało być to spowodowane czynnikami genetycznymi, wchodzą w grę także środki chemiczne (pestycydy, nawozy sztuczne, może roundup). Kozy znane są z tego, że jedzą wszystko, w ciąży tym bardziej. Problemem jest to, że coraz więcej rodzi się takich ludzi - którzy mają czegoś za dużo albo/i czegoś za mało. Prawo o ochronie danych medycznych zabrania o takich przypadkach mówić głośno, statystyki raczej trudno dostępne, nie mniej jednak - zatrważające...

Strony

Skomentuj