Ostatnia wypowiedź papieża: „relacje z Jezusem są niebezpieczne i szkodliwe”

Kategorie: 

Źródło: youtube.com

Podczas jednego ze swoich kazań w Watykanie papież był zaskoczony i zszokowany własnymi słowami, które są fundamentalnie sprzeczne z tysiącletnią tradycją chrześcijańską. Głowa Kościoła ostrzega, że wierni nie powinni mieć osobistych relacji z Jezusem Chrystusem, bo jest to niebezpieczne i bardzo szkodliwe.

 

 

Wiele osób zostało dotknięte słowami papieża. Co skłoniło go do takiego wyznania i głoszenia dziwnych stwierdzeń? Zastanawiają się jego zwolennicy i mają niezły orzech do zgryzienia.

 

W ostatnich latach Franciszek nie pierwszy raz zasłynął z kontrowersyjnych przemówień. Jego zwolennicy byli już raz w szoku, gdy ten zezwolił na islamskie modły w Watykanie.

 

W ciągu ostatnich kilku tygodni papież wywołał wiele kontrowersji w kręgach teologicznych. Powiedział m.in., że rząd Stanów Zjednoczonych rządzi światem, kierując się swoim własnym dobrem. Ponadto papież wielokrotnie publicznie wyrażał chęć stworzenia jednego władztwa światowego.

 

Ocena: 

3
Średnio: 3 (2 votes)
loading...

Komentarze

Portret użytkownika m

papiez franciszek probuje

papiez franciszek probuje unowoczesnic i polaczyc3najwieksze religie i moze mu sie to uda.jest jeden Bog i mial 3 synow do ktorych wysylal ta sama dusze mniej wiecej co 500 lat.Wiem to bo jestem szczesciarzem i rozmawialem z samym Bogiem.Znany swiat sie konczy koniec przyjdzie najpozniej w 2019 r wiem to od samego Boga.Bog tez chcial by swiatem zadzila jedna osoba moze nie bylo by wojen.Przygotujcie sie na armagedon najpozniej w 2019.Jestem ten ktory cierpial

Portret użytkownika JakubPiotr

Autor artykułu zapewne nie

Autor artykułu zapewne nie potrudził się aby zajrzeć do źródła. Sens wypowiedzi został wypaczony. Przytoczony niewielki fragment przesłania został wyrwany z kontekstu i zmanipulowany.

Wyjaśniając: szukanie Jezusa poza Kościołem przez duże "K" jest niebezpieczne. Cheścijaństwo nierozerwalnie wiąże się z trwaniem we wspólnocie Kościoła. W tym Kościele jest żywy Jezus.

Portret użytkownika tomasz26

ludzie mają skłonność do

ludzie mają skłonność do oceniania takich czy innych wierzeń ..ze swojego subiektywnego punktu myślenia ..a czym jest to myślenie zlepkiem faktów, prawd, półprawd kłamstw i wszystkich informacji, które wchłonęła ich logika w trakcie krótkiego życia....zasady są dwie zło zawsze walczy ,dobro nie ... ..czy jesteś tu w trakcie swej entej inkarnacji ,czy pierwszej intuicja zawsze podpowie ci trafnie tych , których logika może zgłuszyć głos sumienia ,które schardziało ....dlatego zawsze będą istnieć orędownicy i przeciwnicy... bez tego nie ma ewolucji ducha duszy

Portret użytkownika HauMiau

"papież był zaskoczony i

"papież był zaskoczony i zszokowany własnymi słowami" Co to znaczy? Że mówił i był zaskoczony tym co mówi? To on nie wie co mówi? Coś mówi za niego? A on słucha i jest zaskoczony tym co mówi ten "on / nie on" ?

Portret użytkownika Aniam

Papierz powiedział że bliska

Papierz powiedział że bliska relacja z Jezusem (...) jest niebezpieczna, a wiecie co jest w miejscu kropek? Relacja z Jezusem bez komuni i Kościoła jest niebezpieczna. Wcześniej powiedział że są ludzie któży mówią wierzę w Jezusa ale Kościół mnie nie interesuje, i że takie podejście jest niedobre. Nie żebym broniła Franciszka bo sama mam co do niego wiele wątpliwości, ale w tym wypadku jest nadużyciem pominięcie kontekstu.

Portret użytkownika Angelus Maximus Rex2

Biedny Alienie... Bóg nie

Biedny Alienie... Bóg nie potrzebuje pośredników, gdyż ma bezpośredni kontakt umysłowy z każdym z nas. Chrystus jest tworem szatańskim, bo Szatan - Nie Bóg, pośrednika już potrzebuje do zagłuszenia głosu Boga w naszych umysłach.

Jesteście idiotami wierząc w szatańskiego chrystusa jako Boga. Wasze unicestwienie w duszy jest pewne!

 Nie słodkie słowa o zbawieniu, sprawiedliwości i miłości świadectwem Boga tu są, lecz czyny bezkarne złych tego świata dowodzą prawdy Mojej!!

...Angelus Maximus Rex

Portret użytkownika Alien9174

Mylisz się, lecz w pewnym

Mylisz się, lecz w pewnym sensie masz rację. Jezus przecież ostrzegał, że Jego kościół zostanie przejęty przez złych ludzi,  a to oznacza jedno, że ci, którzy podają się za sługi Jego to zdrajcy i uczynią z Niego potwora. I faktycznie tak jest. Kim dziś jest Jezus? To patron warchołów w sutannach, gwałcicieli dzieci i kobiet, kochających się z mężczyznami, obłudników i złodziei. Niestety nikt nic z tym pasztetem nie potrafi nic zrobić, bo Kler na każdą wpadką ma jakieś wytłumaczenie i zamyka wszystkim usta. Dlatego idzie Armageddon, sam Pan Najwyższy zmusi ludzi, by staneli w obronie Jego syna Jezusa Chrystusa. 

Strony

Skomentuj