Ostatnia wypowiedź papieża: „relacje z Jezusem są niebezpieczne i szkodliwe”

Kategorie: 

Źródło: youtube.com

Podczas jednego ze swoich kazań w Watykanie papież był zaskoczony i zszokowany własnymi słowami, które są fundamentalnie sprzeczne z tysiącletnią tradycją chrześcijańską. Głowa Kościoła ostrzega, że wierni nie powinni mieć osobistych relacji z Jezusem Chrystusem, bo jest to niebezpieczne i bardzo szkodliwe.

 

 

Wiele osób zostało dotknięte słowami papieża. Co skłoniło go do takiego wyznania i głoszenia dziwnych stwierdzeń? Zastanawiają się jego zwolennicy i mają niezły orzech do zgryzienia.

 

W ostatnich latach Franciszek nie pierwszy raz zasłynął z kontrowersyjnych przemówień. Jego zwolennicy byli już raz w szoku, gdy ten zezwolił na islamskie modły w Watykanie.

 

W ciągu ostatnich kilku tygodni papież wywołał wiele kontrowersji w kręgach teologicznych. Powiedział m.in., że rząd Stanów Zjednoczonych rządzi światem, kierując się swoim własnym dobrem. Ponadto papież wielokrotnie publicznie wyrażał chęć stworzenia jednego władztwa światowego.

 

Ocena: 

3
Średnio: 3 (2 votes)

Komentarze

Portret użytkownika m

papiez franciszek probuje

papiez franciszek probuje unowoczesnic i polaczyc3najwieksze religie i moze mu sie to uda.jest jeden Bog i mial 3 synow do ktorych wysylal ta sama dusze mniej wiecej co 500 lat.Wiem to bo jestem szczesciarzem i rozmawialem z samym Bogiem.Znany swiat sie konczy koniec przyjdzie najpozniej w 2019 r wiem to od samego Boga.Bog tez chcial by swiatem zadzila jedna osoba moze nie bylo by wojen.Przygotujcie sie na armagedon najpozniej w 2019.Jestem ten ktory cierpial

Portret użytkownika JakubPiotr

Autor artykułu zapewne nie

Autor artykułu zapewne nie potrudził się aby zajrzeć do źródła. Sens wypowiedzi został wypaczony. Przytoczony niewielki fragment przesłania został wyrwany z kontekstu i zmanipulowany.

Wyjaśniając: szukanie Jezusa poza Kościołem przez duże "K" jest niebezpieczne. Cheścijaństwo nierozerwalnie wiąże się z trwaniem we wspólnocie Kościoła. W tym Kościele jest żywy Jezus.

Portret użytkownika tomasz26

ludzie mają skłonność do

ludzie mają skłonność do oceniania takich czy innych wierzeń ..ze swojego subiektywnego punktu myślenia ..a czym jest to myślenie zlepkiem faktów, prawd, półprawd kłamstw i wszystkich informacji, które wchłonęła ich logika w trakcie krótkiego życia....zasady są dwie zło zawsze walczy ,dobro nie ... ..czy jesteś tu w trakcie swej entej inkarnacji ,czy pierwszej intuicja zawsze podpowie ci trafnie tych , których logika może zgłuszyć głos sumienia ,które schardziało ....dlatego zawsze będą istnieć orędownicy i przeciwnicy... bez tego nie ma ewolucji ducha duszy

Portret użytkownika HauMiau

"papież był zaskoczony i

"papież był zaskoczony i zszokowany własnymi słowami" Co to znaczy? Że mówił i był zaskoczony tym co mówi? To on nie wie co mówi? Coś mówi za niego? A on słucha i jest zaskoczony tym co mówi ten "on / nie on" ?

Portret użytkownika Aniam

Papierz powiedział że bliska

Papierz powiedział że bliska relacja z Jezusem (...) jest niebezpieczna, a wiecie co jest w miejscu kropek? Relacja z Jezusem bez komuni i Kościoła jest niebezpieczna. Wcześniej powiedział że są ludzie któży mówią wierzę w Jezusa ale Kościół mnie nie interesuje, i że takie podejście jest niedobre. Nie żebym broniła Franciszka bo sama mam co do niego wiele wątpliwości, ale w tym wypadku jest nadużyciem pominięcie kontekstu.

Portret użytkownika Angelus Maximus Rex2

Biedny Alienie... Bóg nie

Biedny Alienie... Bóg nie potrzebuje pośredników, gdyż ma bezpośredni kontakt umysłowy z każdym z nas. Chrystus jest tworem szatańskim, bo Szatan - Nie Bóg, pośrednika już potrzebuje do zagłuszenia głosu Boga w naszych umysłach.

Jesteście idiotami wierząc w szatańskiego chrystusa jako Boga. Wasze unicestwienie w duszy jest pewne!

 Nie słodkie słowa o zbawieniu, sprawiedliwości i miłości świadectwem Boga tu są, lecz czyny bezkarne złych tego świata dowodzą prawdy Mojej!!

...Angelus Maximus Rex

Portret użytkownika Alien9174

Mylisz się, lecz w pewnym

Mylisz się, lecz w pewnym sensie masz rację. Jezus przecież ostrzegał, że Jego kościół zostanie przejęty przez złych ludzi,  a to oznacza jedno, że ci, którzy podają się za sługi Jego to zdrajcy i uczynią z Niego potwora. I faktycznie tak jest. Kim dziś jest Jezus? To patron warchołów w sutannach, gwałcicieli dzieci i kobiet, kochających się z mężczyznami, obłudników i złodziei. Niestety nikt nic z tym pasztetem nie potrafi nic zrobić, bo Kler na każdą wpadką ma jakieś wytłumaczenie i zamyka wszystkim usta. Dlatego idzie Armageddon, sam Pan Najwyższy zmusi ludzi, by staneli w obronie Jego syna Jezusa Chrystusa. 

Portret użytkownika Bolo

Tylko że to są słowa wyrwane

Tylko że to są słowa wyrwane z kontekstu. Papież nic co miało by taki sens nie powiedział. Artykuł jest manipulacją dla lemingów nie znających angielskiego. W internecie jest tego pełno a 90% to właśnie tego typu wyrwane z kontekstu zdania lub nieznajomość języka.

Portret użytkownika Rodak

Papież ma rację, bo wtedy nie

Papież ma rację, bo wtedy nie potrzeba posredników i jemu o to chodzi , aby to było pośrednictwo "ich kapłanów", bo wtedy maja wpływ na tłumy, a przy bezpośrednim kontakcie z Jezusem  ludność nie potrzebuje pośtredników i po co wtedy kościoły i pośrednicy ?

Portret użytkownika Fur

Jeśli nie wiadomo o co chodzi

Jeśli nie wiadomo o co chodzi i jaki jest cel tej wypowiedzi to chodzi o kase.

Przecież przecietny Kowalski nie może sam rozmawiać z Jezusem bo z tego nie ma kasy dla  kościoła oczywiście. Musi to robić przez pośredników a co za tym idzie: datki, ofiary. Zbawienie kosztuje.

Portret użytkownika koralowe korale

W Pismie jest napisane ,ze

W Pismie jest napisane ,ze Bog powiedzial "nie jestem po to zebys mnie kochal tylko zebys sie mnie bal .. " a to spoufalanie sie kleru przechodzi ludzkie pojecie. Zycie nie jest miejscem wiecznej szczesliwosci tylko cierpien i prob.

Portret użytkownika Homo sapiens

Tallinie tu jest sensacyjny

Tallinie tu jest sensacyjny tekst ! Podobno bo trzeba by sp[rawdzić linki i zródła papież Frańciszek chce by USA się poddały i były rządzone przez NWO ! To jest sensacja, bo gdyby się okazało to prawdą to mamy jawne popieranie satanistów przez papieża !

"Pope Francis told the Italian newspaper La Repubblica that the United States of America has “a distorted vision of the world” and Americans must be ruled by a world government, as soon as possible, “for their own good.”

http://yournewswire.com/pope-francis-world-government-rule/

tu jest link do twierdzeń Talina o Frańciszku, moim zdaniem nic tam takiego niema... chodzi o kościół by być z kościołem...

http://yournewswire.com/pope-francis-jesus-dangerous/

Los dał ludziom odwagę znoszenia cierpień.-Rzeczą człowieka jest walczyć, a rzeczą nieba – dać zwycięstwo.

Portret użytkownika Jasna

Jak mozecie  szargac Jego

Jak mozecie  szargac Jego Swiete Imie!!! On oddal swoje zycie za nas wszystkich !! Nie musial tego czynic ale zrobil to z milosci do nas. Bo tak umilowal Swiat, ze przyszedl nas zbawic a nie potepic. Jezus Chrystus nauczal o milosci i o prawach ducha. Czyz nie mowil do ludu swego, ze ogladajac Go widzimy Stworce i Pana Przedwiecznego? Ze Jezus jest jednoscia z Ojcem Niebieskim? To dlaczego ublizacie Mu!!!! Gdybyscie mogli uslyszec Jego cudowny pelen slodyczy glos lub zobaczyc Jego milosciwe spojrzenie, to wierzcie mi nikt z was nie osmielil by sie Go nazywac szatanem i klamca. Padli byscie do Jego stop i blagali o milosierdzie. Tak samo ublizacie Jego cudownej Swietej Matce. A Ona jest sama slodycza i dobrocia. Ktora to matka oddala by dobrowolnie i z taka pokora swoje jedyne dziecko jak uczynila to matka Jezusa z Nazaretu? MARIA dala nam zbawienie. Jest zywa Arka przymierza, ktora nosila Slowo tak jak lud Mojzesza nosil w Arce Prawo dane na gorze  Synaj. Prawda jest taka, ze czas lask bozych dobiega konca i Srawiedliwoc Jego stoi u drzwi naszych. Teraz odbywa sie sad nad Swiatem. I bedzie tak jak za dni Noego. Lecz to Nie bedzie potop wody a ognia i wszystkich elementow ziemskich..

Portret użytkownika Angelus Maximus Rex2

Idiotka...  A skąd ty wiesz

Idiotka...  A skąd ty wiesz nieszczęsny ciemnomłocie co robił, co mówił i czego nie mówił ten, którego nazywasz jezusem z Nazaretu, skoro nie pochodził z Nazaretu, lecz był niepiśmiennym przybranym synem cieśli a bękartem Szatana?

...Angelus Maximus Rex

Portret użytkownika gr.o

Niska jest świadomość ludzi

Niska jest świadomość ludzi jeśli chodzi o naszą religię. Nikt nas nie uczy tego co powinnismy wiedzieć. Księża robią interesy i zajmują się polityką, w domu rodzice nie uczą dzieci. Pismo Święte i wszystkie pisma o Panu Jezusie zostały tak ocenzurowane, że z wiedzy i nauki Pana Jezusa zostały tylko szczątki. Słowa Pana Jezusa nie docieraja do wyobraźni lidzkiej. Ale to jest wina Kościoła. 

Portret użytkownika Bolo

Haha Jak ten artykuł to

Haha Biggrin Jak ten artykuł to bzdura i trolling zwykły Biggrin Ale ładnie się naprodukowałaś Biggrin Rozumiem że ty też sobie jaja robisz? Dobre, dobre Biggrin "...lecz to nie bedzie potop wody a ognia i wszystkich elementow ziemskich." leże i kwicze Biggrin

Portret użytkownika Homo sapiens

Talin ma na mysli Jezusa

Talin ma na mysli Jezusa Sprawiedliwego, który będzie sędzią w strasznym Dniu Pana: "Napisz to: Nim przyjdę jako Sędzia sprawiedliwy, przychodzę wpierw jako Król miłosierdzia. Nim nadejdzie dzień sprawiedliwy, będzie dany ludziom znak na niebie taki. Zgaśnie wszelkie światło na niebie i będzie wielka ciemność po całej ziemi. Wtenczas ukaże się znak krzyża na niebie, a z otworów, gdzie były ręce i nogi przebite Zbawiciela, [będą] wychodziły wielkie światła, które przez jakiś czas będą oświecać ziemię. Będzie to na krótki czas przed dniem ostatecznym." Dzienniczek świętej Faustyny

„Powiedz grzesznikom, że żaden nie ujdzie ręki mojej. Jeżeli uciekają przed miłosiernym sercem moim, wpadną w sprawiedliwe ręce moje. Powiedz grzesznikom, że zawsze na nich czekam, wsłuchuję się w tętno ich serca, kiedy uderzy dla mnie. Napisz, że przemawiam do nich przez wyrzuty sumienia, przez niepowodzenie i cierpienia, przez burze i pioruny, przemawiam przez głos Kościoła, a jeżeli udaremnią wszystkie moje łaski, poczynam się gniewać na nich, zostawiając ich samym sobie i daję im, czego pragną” (Dz. 1728).

Do tego czasu Jezus jest Miłosierny ! "Powiedz grzesznikom, że żaden nie ujdzie ręki mojej. Jeżeli uciekają przed miłosiernym sercem moim, wpadną w sprawiedliwe ręce moje."

Los dał ludziom odwagę znoszenia cierpień.-Rzeczą człowieka jest walczyć, a rzeczą nieba – dać zwycięstwo.

Portret użytkownika Sio

He, he - no i oczywiście

He, he - no i oczywiście papież powinien być tym,który rządzi światem.

Związek z Bogiem jest możliwy bo jest a z jezusem nie bo go nie ma od dwóch tys lat, ale w innym wcieleniu biega gdzieś jako Jaś boso w jakiejś wsi.

Kościól jako pośrednik wszystkiego co nie istnieje - i darmozjady mają niezły dochód

Portret użytkownika r.abin

Ta miotła - to bujdy dla

Ta miotła - to bujdy dla dzieci. Uczone dziewczyny korzystały z dobrodziejstw miejscowych halucynogenów, których nie można pić (wywołują torsje). Odwar brały na szmatę, okręcały kij i między nogi. Były wtedy odlotowe inaczej

Portret użytkownika Kmieciu

Nie zazdroszczę katolikom -

Nie zazdroszczę katolikom - tak poj*banego papieża to już dawno nie było, a przecież "papież jest nieomylny w sprawach wiary"... Czyli rozumiem, że każdy katolik będzie musiał teraz bez szemrania odrzucić swojego Jezusa i przejść na islam, a każdy Polak-katolik zapomnieć o tym "Polaku" i zostać "katolikiem świata" (właśc. muzułem świata) - albo popełnić tzw. grzech (to taki wynalazek kościółkowych, polegający na tym żeby przepraszać za to że się żyje i za wszystkie swoje naturalne instynkty i procesy życiowe człowieka, bo ktoś gdzieś kiedyś zeżarł jabłko) sprzeniewierzając się "zastępcy Chrystusa na ziemi"...
 

 

Portret użytkownika Angelus Maximus Rex2

Biedna idzinko... No właśnie.

Biedna idzinko... No właśnie..  Mój brat jezus urodził sie o 2 tysiące lat wczesniej, o czym mi powiedzał nasz Ojciec Szatan...

 Stąd wiem wszystko a wy naiwni ciemniacy nic nie wiecie...

...Angelus Maximus Rex

Portret użytkownika dsas

Rząd światowy to zły pomysł.

Rząd światowy to zły pomysł. Wiele centrów polityki pozwala tak naprawdę na zachowanie względnego spokoju na świecie i zapobiega łatwemu objęciu władzy nad światem przez szaleńców pokroju Hitlera albo Lenina. Cóż w XXI wieku religia jakakolwiek sprowadza się w świetle prawa do wiary w magię usankcjonowanej czasem przychylnie czasem negatywnie przez środowiska psychiatrów. Zapewne papieżowi chodziło o to że to instytucja kościelna powinna pośredniczyc w relacjach z Chrystusami i ich świętymi, cóż, wiele jest przykładów osobistych i bezpośrednich relacjni z bytami które znalazły swój finał u psychiatrów, także tutaj papież ma rację. Dobrze że są strony traktujące o zjawiskach paranormalnych, dzięki nim można nabrac zdrowego dystansu i odnaleźc się w chaosie ideologicznym naszego stulelcia . 

Skomentuj