Ostatnie miejsce spoczynku świętego Mateusza

Kategorie: 

Źródło: tg

W 2015 roku naukowcy z Uniwersytetu w Tomsku odkryli pozostałości starożytnych cywilizacji w głębinach kirgiskiego jeziora Issyk-Kul, które jest uważane za dziesiąte co do wielkości na świecie i drugie pod względem zasolenia zaraz po Morzu Kaspijskim. Naukowcy odkryli dwieście artefaktów, z których jeden stanowi duży garnek ceramiczny, zawierający armeńskie i syryjskie zwoje.

 

 

To odkrycie jest ważne, ponieważ ma potencjał, aby rozwikłać tajemnicę miejsca pochówku świętego Mateusza. Tradycja katolicka utrzymuje, że apostoł został pochowany w katedrze w Salerno we Włoszech. Z drugiej strony, istnieje teoria wśród wyznawców prawosławia, sugerująca, że szczątki świętego Mateusza znajdują się w ormiańskim klasztorze w jeziorze Issyk-Kul.

 

Wielu ludzi wierzy, że apostoł zmarł w Syrii. Jego zwolennicy ukryli ciało, a następnie wywieźli do Kirgistanu, aby uniknąć rzymskich prześladowań. Tej teorii nikt nie potwierdził jednak do tej pory. Odkrycie starożytnych artefaktów z napisami w języku armeńskim i syryjskim w Issyk-Kul daje do myślenia, że naprawdę istniał tam niegdyś ormiański klasztor.
 

Ocena: 

4
Średnio: 3.7 (3 votes)
loading...

Komentarze

Portret użytkownika cezary

no cóz bardzo łatwo jest sie

no cóz bardzo łatwo jest sie wyśmiewać i drwić z innych . Ale to śwadczy tylko otym że drące osoby nie zadały sobie trudu i nie zdobyły troche wiecej  wiedzy. Sprawa z Apostołami nie jest taka oczywista jak by sie wydawało. W Nowym testamecie brakuje kilkanaście rozdziałów , dot. życia młodego Jezusa . Były one wcześniej,  ale usunieto je tłumaczac że to nie jest wazne dla wiary. Ale to tylko pozornie . Jeżeli twierdzi sie że Pismo Nowego Testamentu zostało spisane jakieś 100 - 150 lat po śmierci Jezusa i zostało spisane z ustnych przekazów . to w jaki sposób w miere dokładny opisany jest przekaz z życia młodego Jezusa. Nikt by sie tym nie zajmował . no bo i po co ważne sa przekazy co robił i jak nauczał, ale tak nie stety sie nie stało.  W takim układzie KTO napisał Biblię . Analizujac treść Bibli też można spostrzec Ze jezeli była spisa na z ustnych przekazów to dlaczego jej ksiegi sa bardzo do siebie podobne w treści. Przecież osoby spisujace , nie mieszkały razem . Ba nawet nie miały ze sobą kontaktu - tyle mówia księża . Nie można nawet określić gdzie zostali pochowani Apostołowie , wszystko jest na zasadzie domniemania.  Cała tajemnica tkwi w ostatniej wiecieży . Co TAKIEGO oni spożywali Był tylko "chleb " i "wino" , które to przyniósł Jezus z Góry Oliwnej po spotkaniu z Ojcem .  Nie był to więc Ziemski produkt.  Jadło go tylko 13 apostołów i Maryja .  Judasz  po "zdradzie " popełnił sabobójstwo , wieć KTO napisał Księgę  Judasza.  Nie mógł tego zrobić w tak krótkim czasie. Stare przekazy mówią że Bogowie Sumeru spożywali specjalny posiłek który dawał im długie życie i chronił od chorób . Czy wiec mozliwe jest aby Apostołowie Sami napisali swoje ksiegi , a kościół majac z tym wielki problem sam podjął decyzje o usunieciu działów dot. Życia Młodego Jezusa ( bo były zbyt dokładnie opisane ).  Skupiono sie tylko na wzmartwych wstaniu , ale w opisie jest = " Kto bedzie spożywał chleb mój i wino moje, będzie żył wiecznie" . Skoro jest tak dużym problemem wskazanie miejsca pochówku   Apostołów ( Co raczej nie powinno być problemem , jeśli chodzi o takie osoby , które miały bezpośredni kontakt i byli uczniami Jezusa ) To CZY ONI NADAL ŻYJĄ  ? . 

Portret użytkownika baca

ten Mateusz nie był

ten Mateusz nie był prześladowany przez Rzymian, bo jak przystało na żyda był poborcą podatków, który łupił dla Rzymu innych żydów... dorabiał też jako celnik i chyba był pederastą, bo nie wiadomo nic o jego potomstwie...

Portret użytkownika Znawca

Ciekawa informacja, tamte

Ciekawa informacja, tamte czasy są bardzo tajemnicze, a apostołowie to święci którzy mieli moc od Boga Chrystusa by uzdrawiać chorych ! To potwierdza, że byli na prawdę świętymi. Żadna inna religia nie ma tylu świętych co chrześcijaństwo. Ostatnio chyba to talin pisał o świętym prawosławnym którego ciało jest zakonserwowane przez zjawiska nierozpoznane. Tylko moc Jezusa Chrystusa może dokonywać takich cudów.

εν αρχη ην ο λογος και ο λογος ην προς τον θεον και θεος ην ο λογος ουτος ην εν αρχη προς τον θεον

Portret użytkownika Angelus Maximus Rex2

Banda 12-stu cwaniaków,

Banda 12-stu cwaniaków, ciągle coś ukrywała i przenosiła trupy z miejsca na miejsce falsyfikując różne zmartwychwstania i inne  mity...

Na jakiej to podstawie zostali oni "świętymi"? Ano na podstawie manipulacji żydowskich rabinów, co starego mordercę jahve trzeba było odmłodzić i wlepić w jego krwią ociekający ryj słowa "miłości" pod warunkiem bezwzględnej wiary w ten krwawy ryj...

...Angelus Maximus Rex

Skomentuj