Oto 10 przepowiedni Nikoli Tesli o przyszłości, które okazały się prawdziwe

Kategorie: 

Źródło: kadr z youtube.com

Nikola Tesla, to genialny Serb, którego bez cienia przesady można porównywać z samym Leonardo da Vinci. Wiele z tego, co nas dzisiaj otacza, Tesla albo wynalazł albo przewidział już sto lat temu!

 

Już w 1926 roku magazyn Collier's opublikował rozmowę z wynalazcą Nikolą Teslą, której treść była wówczas szokująca. W nim słynny naukowiec dokonał niewiarygodnych jak na swoje czasy przewidywań dotyczących przyszłości, a zwłaszcza XXI wieku. Przez lata dokonał przepowiedni, z których wiele się spełniło. 

 

Twierdził na przykład, że w przyszłości będzie zupełnie inna kolejność, w której kobiety będą odgrywać dominującą rolę. Ludzkość zacznie komunikować się ze sobą dzięki prostym urządzeniom przenośnym. Samoloty będą sterowane bezzałogowo i nie tylko.

 

Oto zestawienie dziesięciu niesamowitych przepowiedni Nikoli Tesli, które okazały się prawdziwe:

 

1. Połączenia bezprzewodowe - Gdyby przemysłowiec John Morgan nie był skąpy we wspieraniu rozwoju Tesli, serbski naukowiec mógłby dojść do wynalezienia Internetu – przynajmniej twierdził, że wieża Wardenclyffe może bezprzewodowo przesyłać głos, tekst i obrazy do dowolnego miejsca na świecie. Twierdził, że obrazy były już przesyłane przewodowo (telegrafem) na niewielkie odległości, ale w przyszłości transmisja bezprzewodowa sprawi, że odległość będzie nieograniczona.

 

2. Drony/pojazdy zdalnie sterowane - Łódka bez wioseł, która sama szybuje po wodzie – taki widok pojawił się przed oczami tych, którzy obserwowali eksperyment demonstracyjny Tesli w 1898 roku. Używając wymyślonego przez siebie pilota, baterii i przełączników, inżynier z brzegu obrócił ster łodzi, uruchomił śrubę napędową i zapalił boczne światła na pokładzie, co wówczas wyglądało niesamowicie.

W rzeczywistości Tesla przedstawiła pierwszy na świecie prawdziwy prototyp robota 22 lata przed tym, jak czeski pisarz Karel Capek wymyślił samą definicję takiej techniki, a we współczesnym świecie zajęła ona mocne miejsce i nadal się rozwija.

 

3. Zautomatyzowana siła robocza - Już w latach 30. XX wieku technologia rozwinęła się tak bardzo, że zwykłe ludzkie czynności były wykonywane przez zautomatyzowaną siłę roboczą. W 1935 roku Nikola Tesla przewidział, że roboty i maszyny prawie całkowicie zastąpią ludzką pracę.

Chociaż jeszcze tak się nie stało, jest więcej niż jasne, że maszyny już zastępują ludzkie ręce w wielu branżach, a eksperci często wskazują to jako jedno z największych wyzwań przyszłości, ponieważ wiele osób traci pracę z powodu technologii.

 

4. Tania energia odnawialna - Nikola Tesla wierzył, że cały świat wypełniony jest nieskończoną ilością energii, z której przy odpowiednim poziomie wyposażenia technicznego można korzystać za darmo, zawsze i wszędzie. Wierzył też, że możemy wykorzystać wodę do wytwarzania taniej energii odnawialnej, która zastąpiłaby konwencjonalne drogie źródła. Chciał nawet dać ludziom darmową energię, czego jego finansiści nie bardzo lubili.

 

5. Telefony komórkowe/smartfony - Nikola Tesla przewidział, że na świecie pojawią się małe urządzenia bezprzewodowe, które będą łączyć różne technologie i połączenia bezprzewodowe. Chociaż nie wymówił wprost słów „telefon komórkowy” czy „smartfon”, podobnie brzmi jego opis z 1926 roku.

Opisał urządzenie, które pozwoliłoby nam widzieć i słyszeć się nawzajem tak, jakbyśmy rozmawiali twarzą w twarz i byłoby na tyle małe, że można je nosić w kieszeni.

 

6. Samochody autonomiczne - W 1898 r. Nikola Tesla zaproponował zbudowanie wagonu samochodowego, który mógłby samodzielnie wykonywać różne operacje. Minęło kolejne 100 lat, zanim stało się to rzeczywistością, ale teraz firma o tej samej nazwie (Tesla) udowodniła, że ​​jest to technologia przyszłości.

 

7. Wzrost znaczenia ochrony środowiska - Jedną z najważniejszych prognoz Tesli jest wzrost ochrony środowiska, czyli globalne wysiłki wzrosną. Jeszcze w 1935 roku zakładał, że stanie się to do 2035 roku, ale stało się to znacznie wcześniej – Amerykańska Agencja Ochrony Środowiska powstała 35 lat później, w 1970 roku.

 

8. Wzmocnienie pozycji kobiet - Tesla przewidział, że w przyszłości kobiety będą odgrywać dominującą rolę. Zasugerował, aby kobiety otrzymają wykształcenie równe mężczyznom i zaczną zajmować kierownicze stanowiska w społeczeństwie.

 

9. Nauka stanie się ważniejsza dla społeczeństwa - W jego czasach polityka i wojna były dominującymi tematami w społeczeństwie. Jedną z prognoz Nikoli Tesli było to, że w przyszłości gazety skupią się bardziej na nauce niż na polityce, a społeczeństwo będzie o wiele bardziej zainteresowane najnowszymi odkryciami niż wojnami. Podczas gdy polityka wciąż trafia na pierwsze strony gazet, kanałów informacyjnych i mediów społecznościowych, ludzie ogólnie bardziej interesują się nauką.

 

10. Wiadomości bezprzewodowe - Tesla przewidział, że drukowane gazety zostaną zastąpione, a wiadomości będą dostarczane bezprzewodowo. Przewidział, że na co dzień wszystko będzie dostępne dla ludzi w domu.

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
loading...

Skomentuj