Oto najpopularniejsze miejsce obserwacji UFO w Stanach Zjednoczonych

Kategorie: 

Źródło: Internet

Yakima to rezerwat Indian Yakama. Znajduje się około 9 km na południe od Mount Rainier, na południu stanu Waszyngton (USA). Wśród ufologów to miejsce uważane jest za pełne anomalii i prawdopodobnie najczęściej nawiedzane przez UFO w Ameryce.

Wśród Indian znane są legendy o dziwnym "człowieku o czerwonych oczach i zdolności do uzdrawiania chorych". Od dawna zatem zjawiska anormalne w okolicznych górach są częstym widokiem: to w tym miejscu w 1947 roku Kenneth Arnold obserwował "latające spodki", które wywołały nowoczesne rozważania o UFO.

 

Między rokiem 1964 a 1984 odnotowano w rezerwacie 186 obserwacji UFO. Zazwyczaj zaobserwowane zjawiska to dziwnie zachowujące się czerwone lub pomarańczowe nocne światła - unosiły się nad ziemią, a następnie poruszały z prędkością niewyobrażalną dla ciał ziemskiego pochodzenia.

Znany astronom i badacz UFO J. Allen Heinek, zainteresowany tajemnicą rezerwatu, uzyskał dostateczne fundusze na badania zjawiska. Programem kierował inżynier David Akers, badacz amator. Akers rozpoczął dwudniowe obserwacje "okna" 19 sierpnia 1972 roku. W tym czasie udało mu się zrobić kilka zdjęć odległych anomalii, chociaż obrazy okazały się niezbyt jasne.

Inicjatorem innego projektu, nazwanego „Identyfikacja”, był Harley D. Rutledge, profesor fizyki Uniwersytetu Południowo-Wschodniego w Missouri. Badanie jego zdjęć trwało 7 lat. W pracy brało udział czterdziestu naukowców, inżynierów, studentów i amatorów, koszty wyposażenia wyniosły około 40 000 dolarów.

 

Poza specjalnymi kamerami ekwipunek badawczy składał się z 4 teleskopów, urządzenia do analizy spektralnej oraz grawimetru stosowanego do pomiaru zmian pola grawitacyjnego. Projekt zarejestrował 178 obserwacji UFO w połowie lat 90., a profesor Ratlij twierdził, że osobiście widział UFO w 160 przypadkach, ale badacze, pomimo wysiłków, zdobyli niewiele nowej wiedzy na temat natury i pochodzenia niezidentyfikowanych obiektów latających.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (3 votes)
loading...

Skomentuj