Paleoastronauci, kosmiczni nauczyciele prehistorycznych ludzi

Kategorie: 

Źródło: InneMedium

Tak zwana teoria Paleokontaktów lub Paleoastronautów, proponuje, że starożytne cywilizacje znajdowały się pod wpływem lub były stricte kierowane przez istoty pozaziemskie, co doprowadziło do większości z ich zaawansowanych osiągnięć technologicznych i kulturowych. Teorie paleoastronautyczne, choć powszechnie uważane za kontrowersyjne, oferują nietuzinkową interpretacje historii ludzkości i enigmatycznych osiągnięć naszych przodków. Dzisiaj postaram się wprowadzić niezaznajomione z tym zagadnieniem osoby, w podstawowe założenia tej teorii.

 

U podstaw teorii paleoastronautycznych leży główne założenie: starożytne cywilizacje otrzymały wiedzę, technologię lub wskazówki od pozaziemskich gości. Zwolennicy tych teorii twierdzą, że niezwykłe osiągnięcia cywilizacji takie jak starożytny Egipt, Sumer, Majowie i Inkowie przekraczają możliwości ich czasów i wskazują na zaangażowanie zaawansowanych istot spoza naszej planety. Podczas gdy sceptycy odrzucają takie twierdzenia jako zwykłe spekulacje, zwolennicy tej koncepcji ochoczo czerpią ze starożytnych tekstów, dzieł sztuki, cudów antycznej i prehistorycznej architektury które ukazują nieznane strony antycznych i prehistorycznych ludów.

 

Aby zrozumieć szeroki zakres teorii paleoastronautycznych, należy najpierw zagłębić się w osiągnięcia starożytnych cywilizacji. Starożytny Egipt jest świadectwem ludzkiej pomysłowości, z jego kolosalnymi piramidami, skomplikowany systemem pisma hieroglificznego i wyrafinowanym zrozumieniem astronomii. Precyzja, z jaką piramidy zostały wyrównane z ciałami niebieskimi, takimi jak gwiazdy Pasa Oriona, wskazuje na poziom wiedzy wykraczający poza możliwości prymitywnych lódów. Na podobnym szczeblu figuruje sumeryjska cywilizacja Mezopotamii, która pozostawiła po sobie równie imponujące dziedzictwo innowacji, w tym najwcześniejszą znaną formę pisma, pismo klinowe i zaawansowane koncepcje matematyczne, takie jak system sekwensymalny, wiele imponujących budowli, piramid i dzieł sztuki.

Sumeryjski Epos o Gilgameszu, to jedna z najstarszych opowieści znanych ludzkości, która zawiera przy tym opisy boskich istot znanych jako Anunnaki, o których mówi się, że obdarzyły ludzkość wiedzą jednocześnie panując nad nimi dzięki swoim "magicznym" mocom. Również w obu Amerykach cywilizacje takie jak Majowie i Inkowie zaprezentowały niezwykłe zdolności w pojmowaniu astronomii i inżynierii. Precyzja świątyń Majów i kamiennych murów Inków, w połączeniu z ich skomplikowanymi systemami kalendarza, sugeruje głębokie zrozumienie zjawisk niebieskich i szacunek dla sił kosmicznych. Również i w Mezoameryce popularne były historie o rasie białych humanoidów o niezwykłej wiedzy, którzy po podzieleniu się nią, odlecieli do nieba na swoich "świecących rydwanach".

 

Innym z ciekawych dowodów przytaczanych na poparcie teorii paleoastronautycznych jest dopasowanie starożytnych pomników i megalitycznych struktur do zjawisk na niebie. Obserwuje się je na całym świecie, od Stonehenge po Wielką Piramidę w Gizie. Jest to bez wątpienia świadectwo intymnego związku między starożytnymi cywilizacjami a kosmosem. Czy jednak kryje się za tym coś więcej? W sztuce sumeryjskiej cylindryczne pieczęcie przedstawiają humanoidalne postacie pilotujące rakietopodobne statki, wywołując spekulacje na temat starożytnych astronautów.

Podobne interpretacje wzbudzają Linie Nazca w Peru, widoczne tylko z nieba. Te niesamowite geoglify przedstawiają humanoidalne postacie i geometryczne kształty. Równie zaskakujące jest ułożenie Wielkiej Piramidy w Gizie, w jednej linii z Pasem Oriona, czy też niezwykłej struktury miasta Majów Chichen Itza dostosowanego do ruchów słońca i gwiazd, co pozwala na precyzyjne obserwacje i obliczenia wydarzeń astronomicznych.

 

Być może najbardziej kłopotliwym aspektem teorii paleoastronautycznych jest obecność starożytnych artefaktów i technologii, które wymykają się konwencjonalnym wyjaśnieniom. Mechanizm z Antikythery, odkryty we wraku statku u wybrzeży Grecji, jest doskonałym przykładem starożytnej pomysłowości. To złożone urządzenie astronomiczne, datowane na ponad 2000 lat, demonstruje wyrafinowane zrozumienie mechaniki niebieskiej, które uważano za niemożliwe w tamtych czasach. Podobne niesamowite technologie są opisywane przez starożytne indyjskie teksty, takie jak Mahabharata, zawierają one opisy latających maszyn znanych jako Vimany. Te mityczne pojazdy posiadały możliwości znacznie przekraczające nawet współczesne konwencjonalne samoloty i były uzbrojone w broń, która do złudzenia przypomina ładunki jądrowe.

Badając tajemnice teorii paleoastronautycznych, stajemy w obliczu tysięcy drobnych zagadek, które stanowią wyzwanie dla naszego zrozumienia historii ludzkości. Podczas gdy sceptycy odrzucają te teorie jako zwykłą fantazję, zwolennicy twierdzą, że oferują one przekonujące wyjaśnienie zaawansowanych osiągnięć starożytnych cywilizacji. Pośród kontrowersji i sceptycyzmu, jedna rzecz pozostaje jasna: urok starożytnych tajemnic nadal urzeka ludzką wyobraźnię, napędzając nas do poszukiwania odpowiedzi na pytania, które leżą u podstaw ludzkiej egzystencji.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
loading...

Skomentuj