Papież Franciszek twierdzi, że piekło nie istnieje

Kategorie: 

Źródło: kadr z YouTube

W sensacyjnym wywiadzie udzielonym swojemu wieloletniemu przyjacielowi ateiście Eugenio Scalfari, papież Franciszek twierdzi, że piekło nie istnieje, a skazane dusze po prostu „znikają". Papież Franciszek zmienia nauczania Kościoła katolickiego na temat wiecznego istnienia duszy, obowiązujące od dwóch tysięcy lat.

 

Skandaliczny wywiad z Scaflarim i papieżem został opublikowany 28 marca 2018 r. w La Repubblica. Podobny artykuł ukazał się także w bardziej konserwatywnym i szanowanym czasopiśmie Rorate Caeli, specjalizującym się w sprawach Watykanu i Kościoła Katolickiego. Wywiad zatytułowano „Il Papa: E un onore essere chiamato rivoluzionario», co znaczy: „Papież: Mam zaszczyt być rewolucjonistą".

Scalfari: „Wasza Świątobliwość, na naszym poprzednim spotkaniu powiedziałeś mi, że ludzie jako gatunek w pewnym momencie znikną i że Bóg stworzy w ich miejsce nowy gatunek. Wiele razy mi tłumaczyłeś o tych miłych duszach, które będą żyć wiecznie, ale nigdy nie powiedziałeś mi o duszach, które umarły w grzechu i idą do piekła, aby tam przez wieki cierpieć. A co ze złymi duszami? Gdzie i kiedy zostaną ukarane?"

Papież Franciszek: „Dusze, które pokutują, nie są karane. Otrzymują przebaczenie Boga i wchodzą w szeregi dusz, które będą żyć wiecznie. Ale ci, którzy nie okazują skruchy - nie doznają wybaczenia i znikają. Piekło nie istnieje, ale znikają grzeszne dusze”.

Obecny Głowa Kościoła słynie raczej z dość oryginalnych poglądów i wypowiedzi, ale wydaje się, że po raz pierwszy zostało to ogłoszone w Watykanie. Piekło przedstawiono w wielu starożytnych tekstach. Opisywało je wielu mistyków, którzy rzekomo widzieli je na własne oczy. Niektórzy widzieli w piekle co najmniej jednego z rzymskich papieży.

 

Tak więc piekło jest bardzo realnym miejscem, które istnieje w rzeczywistości. I piekło we Wszechświecie zajmuje sporo miejsca. Zawsze taki pogląd obowiązywał, ale obecny przywódca Kościoła Katolickiego odrzuca nauki swoich poprzedników i innych pasterzy. To może oznaczać, że Watykan szykuje jakiś nowy projekt, uwalniając ścieżkę dla nowej religii. Najwidoczniej obecny papież aktywnie działa w tym kierunku.

 

 

Ocena: 

4
Średnio: 4 (4 votes)
loading...

Komentarze

Portret użytkownika PędnikNieŁągiewki

Piekło sensu stricto - made

Piekło sensu stricto - made in Krk i pokrewnych mu denominacji - nie może istnieć z przyczyn oczywistych: Diabła z Bogiem musiałaby łączyć jakaś logicznie nie do przyjęcia tajna umowa o readmisji dusz Bogu urągających/w ręce Diabła je podająca celem... ukarania!! I to przez kogo - przez Największego Wroga Pana Boga którego nic/nikt tak nie cieszy jak ktoś kto Boga zmartwi-opluskwi-ośmieszy!! Diabeł-Ojciec Zła nie ma przecież żadnych ideolo ani osobistych powodów zionąć nienawiścią i zemstą na duszach złoczyńców-swoich najlepszych admiratorów i czynicieli zła w których pokuszenie Diabeł i jemu wierne zastępy Diabłów tyle "zainwestowali" nim je na Piekielną drogę zwiedli/od Boga odwiedli!! Zwiedzione są Jego duszyczkami więc jedyne "szykany" jakie ich mogą spotkać w czeluści piekielnej to: orkiestra na Bramie, zimny szampan powitalny i bajecznie płatne stanowiska kierownicze - na skinienie pięknolice wśród kotłów Diablice! Wysyłanie zbrodniarzy i pomniejszych grzeszników do Piekła celem ich tam ukarania to tak jak wysyłanie SS-manów do Berlina lat wojny by tam wymierzono im karę za ludobójstwo - a tam? A tam czeka ich kolejny krzyż żelazny z brylantami za wierną służbę Diabłu...sorryyy! - Fuhrerowi! - i tydzień-dwa urlopu! Bez logiki toto, składu i sensu - a mimo to miliardy pozbawionych samodzielnego myślenia łatwowiernych rożnych religijnych obediencyj "przez tak liczne wieeekiii" dawało się uwalić na kolana i skutecznie zastraszyć Piekłem za grzechy i posłuszeństwo podszeptom Szatana - z wyśmienitym, wręcz bajecznym tego dla Kościoła finansowym skutkiem brylantowego deszczu spod którego choćby chciał nie może on uciec by nie wpaść pod rynnę płynnego złota! Nieprzebrane "dobra martwej ręki" dzięki którym przez wieki orania ciemnotą budował on swoją ziemską potęgę to głównie donacje przestraszonych Piekłem łatwowiernych penitentów... Co w tym wszystkim najśmieszniejsze - wynalazcy i apologeci Piekła a zarazem stojący w jego Bramie "bileterzy"-godni skazać na Piekło selekcjonerzy to pierwsi w Piekło i głoszone przez siebie dyrdymały niewierzący, najwięksi ateiści na lukratywnych, zbawienniczych stanowiskach w tej bezwzględnej, opartej na strachu i kłamstwach Merkantylnej Firmie ich jedynego wśród tabunów bogów Pana Boga-z Magog Goga!

"Jeśli chcesz, by dom był ci jako przystań cicha przenigdy doń nie wpuszczaj klechy ani mnicha".

Portret użytkownika Ogoniasty

Nie rozumiesz conajmniej

Nie rozumiesz conajmniej jednej istotnej rzeczy, przeczytaj co sie stało kiedy Bóg stworzył człowieka... nastąpił bunt 1/3 aniołów, bo w swoim poczuciu wyższości uznali, że nie będą służyć człowiekowi, "istocie gorszej"... a jest zdaje sie jak mnie pamięc nie myli napisane, że aniołowie to między innymi opiekunowie ludzi (ale nie tylko). A Ci upadli nienawidzą nas dlatego, bo jesteśmy "dziełem" Boga, i jego "dziećmi".. wiedzą doskonale że nie są w stanie wyrządzić żadnej krzywdy Bogu, nie są w stanie go nawet dotknąć. Więc swoją złość i frustracje wylewają na nas... bo mogą, i są w stanie wyrządzać krzywdy. A my z kolei, jesteśmy kolejną częścią tej nienawiści, bo przerzucamy ją na drugiego człowieka nie próbując nawet znaleźć winy w sobie samym. Ten konflikt nie wziął sie z nikąd, upadli aniołowie nie chcieli słuchać Boga, ani tym bardziej za nim podążać, więc zostali ukarani. I każdy kto rozpowiada że piekło nie istnieje, powinien być uznany conajmniej za heretyka i kłamcę bo jest multum dowodów na to, że jednak istnieje tylko jakoś dziwnym trafem to wszystko jest strasznie pudrowane.

Portret użytkownika Homo sapiens

Są grupy wierzące w Nachasza,

Są grupy wierzące w Nachasza, którę by chciały piekła na Ziemi ! Zresztą w podziemiach prowadzą prace nad piekielnymi istotami, mają zamiar je wypuścić. Jak wiecie z filmu

Prawdziwe krasnoludy Tolkiena - Marzulli, Mathews, Jacobs

https://www.youtube.com/watch?v=sd3g5umvfpk

UFO genetycy tworzą na zachodzie społeczeństwo mieszane "żelaza" i "gliny", wypuścili już mieszańców "gliniasto-żelazowych", których nikt nie rozpozna ! Natomiast ziemscy naukowcy którzy ich naśladują tworzą w podziemiach straszne potwory !

Jezus powiedział że powróci na Ziemię i będzie robił tu porządek gdy zacznie się to co było w czasach Noego ! "Życie tętniło na niewyobrażalną skalę, żywe organizmy osiągały gigantyczne wielkości, co w dobie dzisiejszej terminologii określić można jako świat 'fantasy'. Była to tak dziwna rzeczywistość, że nie jesteśmy sobie jej w dużej mierze uświadomić, nie wiemy co takiego się tam działo, jaki rodzaj istot humanoidalnych występował ? Czy wszystkie one były od początku dziełem Stwórcy, a potem ktoś z Ziemi zaczął manipulować przy informacji DNA ? Czy może spora część została przemodelowana poprzez czynniki zewnętrzne? (Synów Boga) Biblijna historia jest skryta za zasłoną semantyki (ogólnej teorii znaków, relacjami między językiem a rzeczywistością), co powoduje wiele trudności interpretacyjnych, jednak treści dosłowne są dosłowne i tak powinny być odbierane, to dopiero za nimi skrywa się jeszcze większy świat."

http://popotopie.blogspot.com/2014/12/ingerencja-z-innego-wymiaru-dni-noego.html

Ci tzw. "naukowcy genetycy" będą robić rzeczy podobne do tego co robił doktor Mengele ! Zresztą oni to już robią w tajnych instytutach ! U nas trochę o tym mówi pan Janusz Zagórski, ale nikt go nie słucha ! Ufolodzy są bardzo dobrze obeznani z efektami działań genetyków, bo na statkach UFO jest tych stworów pełno !  Jak pamiętacie jest w tym temacie tekst mówiący o "Czwartym Królestwie"

http://popotopie.blogspot.com/2017/05/tajemnicze-czwarte-krolestwo-tuz-przed.html

Los dał ludziom odwagę znoszenia cierpień.-Rzeczą człowieka jest walczyć, a rzeczą nieba – dać zwycięstwo.

Portret użytkownika mirand62

Piekła nie ma, Papież próbuje

Piekła nie ma, Papież próbuje skierować kościół na tory zgodne z nauką Biblii. Nie uda mu sie to ponieważ Kościoły rzekomego chrześcijaństwa nie mają już na to czasu, niedługo upadną. Piekło to gr. Hades, hesb. Szeol, lub Gehenna. Miejsca te oznaczają po prostu grób, lub wieczną zagładę [gehenna].Jeśli byście przeczytali Biblie i zastanowili sie nad tym co tam pisze, to może zauważylibyście, że wierni mężowie służący Bogu własnie w "piekle" [grobie] chcieli znaleźć odpoczynek od złą jakie ich spotkało w życiu.  Człowiek umiera i na tym kończy się jego byt, ciało wraca do prochu czyli na powrót wraca do materii wszechświata a siła życiowa [energia] wraca do Stwórcy.Już niedługo nastapi koniec obecnego systemu poltycznnego - zbuntowanego przeciw wszechświatowi - i własnie ci którzy stosują sie do wskazówek zawartych w Biblii stanowić będą zalążeg nowej cywilizacji, pozostali [złe dusze] odejdą bezpowrotnie, bez zadnej nadziei na przyszłośc o Gehenny.

Portret użytkownika OLX

te słowa któe cytuje papiez

te słowa któe cytuje papiez sa z ze Starego testamentu, ze ielklo nie istnieje to zadne odkrycie, trzeba sie trzymac Bibli a nie tego co gadaja w kosciołach, kcocia wiaraJahwe) tez nie wierzy w pieklo czeo potwierdzeniem jest Biblia, a kto nie czyta ten nie wie Smile

Portret użytkownika Edinzbach

Bardziej wierze tym co

Bardziej wierze tym co przeżyli śmierć kliniczną niz temu starcowi z piekła rodem. Jak nie ma piekła to niema tez nieba. Wiec spokojnie można olać wszelkie boskie przykazania.

Strony

Skomentuj