Patriarcha Cyryl wyjaśnił, jak zmartwychwstali ludzie będą mogli przejść przez mury

Kategorie: 

Źródło: Wikimedia Commons

Patriarcha Moskwy Cyryla i całej Rusi powiedział w święto Wniebowstąpienia Pańskiego. Ciała zmartwychwstałych po powtórnym przyjściu Pana nie będą przestrzegać praw fizyki, gdyż upodobnią się do ciała zmartwychwstałego Jezusa Chrystusa, który mógł przechodzić przez mury i poruszać się wszędzie natychmiast.

Prawosławni świętują Wniebowstąpienie 40 dni po Wielkanocy, w 2021 roku przypadło ono aż 10 czerwca. W tym dniu, zgodnie z tradycją kościelną, Chrystus zaprowadził uczniów z Jerozolimy do Betanii, na Górę Oliwną i pobłogosławił, a następnie wstąpił do nieba.

„Ci, którzy umarli, zmartwychwstaną ze swoimi ciałami, a ci, którzy będą żyć do ostatniej chwili ludzkiej historii, będą mieli odmienione ciała. I będą to inne ciała – prawdziwe ciała, ale podobne do tego, które miał po swoim Zmartwychwstanie Jadł pożywienie, ale jednocześnie mógł przechodzić przez ściany i od razu znaleźć się w tym czy innym punkcie przestrzeni geograficznej.Przemienione ciało nie podlega już prawom fizyki, ale jest ciałem ludzkim. To jest naprawdę wielka tajemnica, według słów Apostoła Pawła, która objawia się nam w dzisiejszej pamiątki Wniebowstąpienia Pana i Zbawiciela” – powiedział patriarcha w kazaniu po liturgii

Zauważył, że kazanie w dniu Wniebowstąpienia Pańskiego powinno uczyć chrześcijan dążenia ponad ludzkie życie dla własnych celów. 

"Nasza orientacja na wartości, nasze wyznaczanie celów nie powinny ograniczać się do naszego ziemskiego życia. Musimy pamiętać o wiecznej perspektywie, a kto ogranicza się tylko do ziemskich celów, traci bezpowrotnie" - dodał główny hierarcha Rosyjskiego Kościoła Prawosławnego.

Cyryl , po rosyjsku Кирилл , a po cerkiewnosłowiańskim : Ст҃ѣ́йшїй патрїа́рхъ кѷрі́ллъ , to de facto Władimir Michajłowicz Gundiajew. Został Patriarchą Moskwy i całej Rusi oraz Prymasem Rosyjskiego Kościoła Prawosławnego w dniu 1 lutego 2009 roku.

Zanim został patriarchą, Cyryl był arcybiskupem (późniejszym metropolitą ) smoleńskim i kaliningradzkim, które to funkcje pełnił od 26 grudnia 1984 roku. Patriarcha jest także przewodniczącym Departamentu Stosunków Zewnętrznych Cerkwi Rosyjskiej Cerkwi Prawosławnej i stałym członkiem Świętego Synodu od 1989 roku.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
loading...

Komentarze

Skomentuj