Październik miesiącem Maryi!

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

Październik jest miesiącem Maryi! Nie da się ukryć, że postać Matki Bożej w naszym kraju ma ogromne znaczenie – to ku Jej czci kapłani odprawiają wzniosłe nabożeństwa, a wierni odmawiają cząstki Różańca oraz litanię. Kult maryjny występuje w naszej kulturze od wieków, dowód na to może stanowić chociażby najstarszy zachowany wraz z melodią polski tekst poetycki „Bogurodzica”.

 

W jaki sposób przygotować się na wszystkie poświęcone naszej Wspomożycielce uroczystości oraz jak wczuć się w szczególny charakter dedykowanego Jej miesiąca? Nie zapominajmy przede wszystkim o wyrażeniu wdzięczności za wszystkie wstawiennictwa, których mogliśmy dostąpić z Jej strony. Nasza wdzięczność nie mogłaby jednak być szczera bez zrozumienia wielkości Jej czynów. Aby w pełni uzmysłowić sobie, w jak ogromnym stopniu Matka Boża pomaga Swoim dzieciom w życiowych zdarzeniach, należy choć w pewnym zakresie zaznajomić się z Jej ingerencjami, których doświadczyli nasi przodkowie. Wydawnictwo 3DOM wyszło naprzeciw wymaganiom każdego wiernego katolika i w związku z tym udostępnia pozycję idealnie przygotowującą do zrozumienia darów i łask płynących za wstawiennictwem Bożej Rodzicielki – publikacja tym samym ułatwia każdemu katolikowi w sposób świadomy celebrować wszystkie Maryjne nabożeństwa.

 

Książka „Za przyczyną Maryi II” autorstwa Ojca Teodora Jakuba Naleśniaka koncentruje się na przedstawieniu licznych historii z życia ludzi, w których dopatrywać się można nadzwyczajnej ingerencji Matki Boskiej. Wszystkie opowieści zostały zaczerpnięte z wydawanego niegdyś miesięcznika „Róża Duchowna”. Dzieło udowadnia, że miłość Maryi do Swoich dzieci jest nieograniczona i ujawnia się nawet w momencie, gdy schodzą one na złą drogę. Kary grzeszników, którzy dopuścili się ubliżania Matce Bożej, również miały głębsze znaczenie – wymierzane były zawsze w taki sposób, by człowiek wiedział, za co sobie na nie zasłużył i tym samym mógł zrozumieć swój błąd.

Ten niezwykły zbiór pomoże nie tylko uzmysłowić sobie wielkość Maryi, ale także wzbudzi w nas jeszcze większą gorliwość w odmawianiu Modlitwy Różańcowej. Książka jest już dostępna w sprzedaży w Wydawnictwie 3DOM: https://3dom.pro/18705-za-przyczyna-maryi-przyklady-opieki-krolowej-rozanca-sw-tom-ii-o-teodor-jakub-nalesniak.html

Serdecznie polecamy i zachęcamy do zaznajomienia się z tym niezwykle ciekawym i uświadamiającym dziełem, które z pewnością zupełnie odmieni u każdego z nas postrzeganie codziennych problemów.

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
loading...

Komentarze

Portret użytkownika zdzichumichu

1. Nie będziesz miał bogów

1. Nie będziesz miał bogów cudzych przede Mną.
Dla mnie to jawny przejaw bałwochwalstwa.
Niektórzy nie proszą w modlitwach o wstawiennictwo a jawnie się modlą do Matki Boskiej. Jest to zjawisko powszechne i z wiarą katolicką nie ma nic wspólnego. Ludzie modlą się do świetych,patronów,błogosławionych. To jest chore i wbrew pierwszemu przykazaniu.

Skomentuj