Pentagon otwiera specjalny portal do zgłaszania przypadków UFO

Kategorie: 

Źródło: innemedium

Pentagon, znany jako siedziba Departamentu Obrony Stanów Zjednoczonych, w niedawnym oświadczeniu ujawnił, że uruchamia nowy portal internetowy dla wszystkich obecnych i byłych członków służb rządowych oraz kontrahentów. Ale to nie jest zwykły portal - to miejsce, w którym mogą oni zgłaszać obserwacje UFO!

 

Zgodnie z informacjami, ten bezpieczny formularz online ma pomóc Biuru Rozwiązywania Anomalii we Wszystkich Domenach (AARO) w kompilacji relacji dotyczących spotkań z niezidentyfikowanymi obiektami latającymi. Te informacje zostaną uwzględnione w specjalnym raporcie dla Kongresu, który ma zostać przedstawiony do czerwca 2024 roku.

 

Portal jest przeznaczony przede wszystkim dla tych, którzy pracowali dla rządu USA od 1945 roku i mają bezpośrednią wiedzę na temat domniemanych działań rządowych związanych z UFO. Ale istnieje pewne zastrzeżenie: platforma nie jest przeznaczona do przekazywania informacji wrażliwych lub klasyfikowanych.

 

Osoby cywilne, takie jak piloci, są zachęcani do zgłaszania niezidentyfikowanych obiektów kontroli ruchu lotniczego, który następnie kieruje te informacje do Federalnej Administracji Lotnictwa.

 

Sean Kirkpatrick, dyrektor AARO, w mocnych słowach zachęcał wszystkich obecnych i byłych pracowników rządowych oraz kontrahentów do korzystania z nowego formularza w celu zgłaszania aktywności UAP. "Chcemy usłyszeć od Was" - powiedział.

 

Dodał również, że zrozumiał zainteresowanie społeczności w zgłaszaniu obserwacji UAP i że wkrótce zostanie uruchomiona trzecia faza mechanizmu bezpiecznego raportowania dla ogółu społeczeństwa.

 

Z raportu rocznego AARO wynika, że w ciągu ostatniego roku przeanalizowano prawie 300 obserwacji UFO. Niektóre z tych obiektów wykazywały "niepokojące cechy" takie jak podróże z dużą prędkością czy niezwykła manewrowość. Kirkpatrick wyraził swoje zaniepokojenie z perspektywy bezpieczeństwa narodowego, sugerując, że niektóre obiekty mogą być faktycznie pojazdami z obcych krajów próbującymi szpiegować USA.

 

Ten nowy krok Pentagonu może być przełomem w badaniach nad UFO. Czy jesteśmy o krok bliżej rozwiązania jednej z największych tajemnic ludzkości? Tylko czas pokaże.

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
loading...

Skomentuj