Picatrix, magiczna księga skrywająca sekret energii kosmosu

Kategorie: 

Źródło:

Tak zwany Picatrix, to 400-stronicowa księga, która miała służyć praktykom magicznym. Pierwotnie została zapisana w języku arabskim w okolicach XI wieku, choć niektórzy twierdzą, że powstała w pierwszej połowie X wieku. Dzieło podzielone jest na cztery księgi opisujące rozmaite magiczne arkana takie jak : natura nieba i zjawisk atmosferycznych, wpływ ośmiu sfer niebiańskich na świat, zagadnienia związane z planetami i znakami zodiakalnymi, metody przywoływania duchów planetarnych i inne praktyki magiczne.

 

W trzynastym wieku król Kastylii Alfons X (znany także jako Alfons "mądry") nakazał przetłumaczyć tekst Picatrixu na język hiszpański dzięki czemu później został przetłumaczony na inne europejskie języki. Choć mówi się, że kastylijska wersja  została utracona, tłumaczenie łacińskie rozprzestrzeniło się na zachodzie i osiągnęło znaczący sukces między piętnastym a osiemnastym stuleciem.

Uważa się, że Picatrix został napisany przez Abūmama Muhammada ibra Ibrahim ibn Abd al-da'im al-Majrita, astronoma, matematyka i alchemika pracującego dla Al-Andalusa, który chciał zebrać całą wiedzę o Bliskim Wschodzie z VIII i IX wieku. Oczywiście są i tacy, którzy twierdzą, że ten magiczny griuar pochodzi od nieznanego ucznia tajemniczej, magicznej szkoły Bliskiego Wschodu. Jego czytelnicy mieli posiąść zdolność czerpania energii z planet i kosmosu. Wielu autorów podsumowuje tę pracę jako "najgłębszą ekspozycję kosmicznej magii w języku arabskim".

Nie da się zresztą ukryć, że zawartość tego magicznego dzieła jest fascynująca. Znajduje się odniesienia do magii talizmanów i astrologicznych odniesień do zwierząt, roślin, metali, kamieni, itp. W założeniu autora, wprawny czytelnik mógłby przyciągać do siebie i kierować przepływem energii planet w taki sposób, aby pewne wydarzenia w jego życiu rozwijały się zgodnie z jego wolą. Podobno, zodiakalna magia opisywana w Picatrixie umożliwia nawet kontrolowanie sił przyrody i naszego otoczenia.

Starożytny magiczny grimuar opisywał również zagadnienia związane z numerologią i kalendarzem księżycowym, które przypuszczalnie pomagają zaplanować przyszłe magiczne rytuały. Naturalnie jak każdy magiczny tekst Picatrix zawiera również instrukcje dotyczące niezliczonych zaklęć, które musiały być komponowane z użyciem rozmaitych składników takich jak haszysz, opium i inne rośliny psychoaktywne, które były używane w dużych ilościach do zmiany stanów świadomości i podróży astralnych.

Jeśli intencją zaklęcia było skontaktowanie się z duchami planetarnymi, potrzebowano również krwi, plemników, moczu, woskowiny, łez i śliny zmieszanych ze sobą w celu uzyskania "najlepszego rezultatu". Jakby tego było mało, Picatrix wyjaśnia nie tylko jak tworzyć magiczne rzeźby i talizmany, ale nawet mówi o całych miastach zbudowanych przy użyciu zasad magii astrologicznej. Trudno nie zgodzić się, że idea świata napędzanego energią kosmosu brzmi magicznie, ale czy nasi przodkowie rzeczywiście zdołali wprowadzić ją w życie?

 

 

Ocena: 

1
Średnio: 1 (2 votes)
loading...

Komentarze

Portret użytkownika Gibki

Akurat to : 

Akurat to : 

" W założeniu autora, wprawny czytelnik mógłby przyciągać do siebie i kierować przepływem energii planet w taki sposób, aby pewne wydarzenia w jego życiu rozwijały się zgodnie z jego wolą." 

jest jak najbardziej możliwe i wykonalne Smile

Portret użytkownika karzełuszwielki

Przeczytam i przenalizuję tę

Przeczytam i przenalizuję tę świętą księge,a jak juz wylecę na Marsa z mojego sedesu,to przekaże dalej tę magiczną wiedzę Wam.Właśnie Wam,moi mili,ponieważ czytacie i chłoniecie prehistroyczna wiedzę z jedynego portalu,który głosi prawdęobjawioną.I robi to za darmo.Dlatego powiadam.Chwała innemumediowi

 

Skomentuj