Pierwsza słoneczna anomalia w postaci domniemanego gigantycznego UFO, została zaobserwowana z Ziemi!

Kategorie: 

Źródło: kadr z YouTube

Tajemnicze anomalie obserwowane w okolicy tarczy słonecznej to bardzo interesujące, a zarazem coraz częstsze zjawiska. Co prawda zdaniem niektórych, różnorodność dziwnych obiektów obserwowanych w okolicy naszej dziennej gwiazdy jest rezultatem błędów matrycy obserwujących ją teleskopów, ale w dalszym ciągu są i tacy, którym takie wyjaśnienie poprostu nie wystarcza. Jak się jednak okazuje, jedna z takich anomalii mogła być widoczna nawet z naszej planety, bez wykorzystania zaawansowanych kosmicznych teleskopów.

Teoria ta pojawiła się za sprawą zeznania świadka oraganizacji MUFON, który to zaobserwował cylindryczny obiekt UFO, niezwykle przypominający anomalie z okolic Słońca. 

"Właśnie miałem wsiadać do samochodu, kiedy podniosłem głowę i zobaczyłem biały prostokątny przedmiot. Nie jestem pewny, dlaczego w tej chwili zdarzyło mi się patrzeć w górę. Początkowo myślałem, że może to być odbicie od pajęczej sieci, od drzewa do drzewa, ale zdałem sobie sprawę, że tak nie było. To było ponad linią drzew i poruszało się tam (tam iz powrotem (jak widać w filmie). Byłem zaskoczony, więc zacząłem myśleć że może dostrzegłem refleks słoneczny? Jednak cylinder pokazał się również w filmie. Niestety, musiałem odjechać, więc nie wiem co stało się później" - twierdzi świadek obserwacji

Zdaniem niektórych, obserwacja ta przypomina obiekty widywane od dawna w okolicach Słońca. Do tej pory takie anomalie słoneczne były nazywane "błędami matrycy" i obserwowały je przeważnie kosmiczne koronagrafy zamontowane na pokładzie ziemskich satelitów obserwujących Słońce. 

Źródło: kadr z YouTube

Od dawna ufolodzy zwracają na to uwagę sugerując, że wokół naszej gwiazdy odbywa się spory ruch niezidentyfkowanych obiektów. Snuto nawet teorie, że Słońce może być częścia jakiejś sieci transportowej w której centralnie położone supermasywne czarne dziury sa hubami transportowymi a gwiazdy zakońćzeniami tej sieci. To miałoby tłumaczyć dlaczego wokół gwiazdy pojawia się tak wiele obiektów.

Oczywiście trudno jest jednoznacznie zweryfikować czy rzeczywiście mamy tu doczynienia z pozaziemskimi pojazdami, a co dopiero dowieść korelacji pomiędzy Słońcem i cylindrycznymi obiektami widywanymi na Ziemi. Nie oznacza to oczywiście, że powinniśmy udawać iż ich nie dostrzegamy. 

Pierwszy raz w historii takich obserwacji rzekomy obiekt zauważono nie tylko na obrazach z SDO czy SOHO, ale z powierzchni Ziemi. Organizacja MUFON ma teraz pole do popisu, aby zbadać ten niezwykły przypadek.

 

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)
loading...

Komentarze

Skomentuj