Pierwsze zdjęcia z penetracji podwodnego miasta na Karaibach

Kategorie: 

Widoczne piramidy z podwodnego miasta

Grupa kanadyjskich naukowców potwierdziła oficjalnie to, o czym wiadomo było od jakiegoś czasu. W obszarze zwanym umownie trójkątem bermudzkim, w okolicy wybrzeży Kuby, znaleziono zatopione miasto, które może być uznane za kandydata na mityczną Atlantydę. Bardzo długo nie było pozwolenia  Kuby na eksplorację tych ruin, ale w końcu wyrażono zgodę na ekspedycję, z zastrzeżeniem pierwszeństwa do ewentualnych skarbów znalezionych na dnie.

 

Ruiny zbadali, Paul Weinzweig i Pauline Zalitski. Pod wodę wysłano robota, który wykonał dokumentację fotograficzną tego niesamowitego znaleziska. Na zdjęciach widać monumentalne budynki w tym wielkie piramidy. W związku z tym uczeni sugerują, że może to być miasto, które zasiedlali ludzie posiadający jakieś związki z kulturą Teotihuacan.

Na filmach widać nawet coś, co przypomina sfinksa. Na ścianach budynków widoczne są grawerowane inskrypcje.

Nikt nie wie, jaka cywilizacja zdołała wykonać tak skomplikowane budowle w tak zamierzchłej przeszłości. Zagadką pozostaje też to jak miasto znalazło się pod wodą. Mógł to być proces gwałtowny, albo powolny a jego przyczyny nie są znane. Trzeba jednak przyznać, że odkrywanie takich zalanych miast wskazuje na to, że historie o biblijnym potopie nie są alegoriami a opisami zdarzeń z czasów, o których praktycznie nic nie wiemy.

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika Reed

Uważam i wiem że te budowle

Uważam i wiem że te budowle powstały przed potopem opisanym w Biblii. Nie wiadomo czy jest to atlantyda, czy też nie, ale zbudowali to Nefilimowie, czyli potomkowie zbuntowanych aniołów, którzy byli na ziemi prawie bogami, władali ludźmi i przewyższali ich nie tylko wzrostem, siłą ale też wielokrotnie inteligencją. Oni zbudowali piramidy, które służyły im jako coś na wzór kondensatorów energi, które m.in. napędzały ich pojazdy latające (wimany). Ale w końcu Bóg zniszczył tą nienaturalną hybrydę w potopie. Bo jak pisze w księdze Rodzaju "...napełnili ziemię przemocą". Wiele piramid na ziemi, to ich dzieło, jest też reszta tzw. replik cywilizacji po potopie, które kopiowały te budowle dla celów sakralnych, a także adoptowały je (jak w przypadku egipcjan) na grobowce, nie znając ich prawdziwego zastosowania. 

Portret użytkownika hoqsai

Szczałka! Nefilimowie wg

Szczałka! Nefilimowie wg podań byli olbrzymami i potrafili latać w jakiś sposób. Natomiast w wodzie i pod wodą egzystowała nacja Telfinów oraz Nagów (jeśli to nie to samo ale zdaje się że nie). Podobno Telfinowie mieli kontakt z ludźmi jeszcze w starożytnej Grecji czyli stosunkowo niedawno.  Natomiast Nagowie współegzystywali z ludźmi w czasach starożytnych Indii o czym wspomina mnóstwo podań hinduskich i buddyjskich. Były też rasy mieszkające pod ziemią o czym mówią teksty sumeryjskie oraz ludzie mieszkający w podniebnych miastach (niebiańscy bracia oraz giganci) czyli być może ci właśnie aniołowie. A to tylko kropla w morzu rodzajów pokemonów przedstawianych w kulturach na całym świecie. I wszyscy dysponowali jakąś technologią, co za tym idzie budować też umieli. Pozdrawiam Smile

Portret użytkownika elo

Ależ smrody tu puszczacie

Ależ smrody tu puszczacie sobie, czytanie waszmości przemyśleń to jak węszenie w poszukiwaniu starych pierdów i straconego czasu, lepiej opiszcie czym się znieczulacie w oczekiwaniu na koniec świata. Rozumiem że piwo, gry komputerowe, trawka, nieustanne walenie konia i co jeszcze ? Myśle, że taki poradnik byłby znacznie bardziej ciekawy i atrakcyjny do poczytania. Może nawet jacyś SB-eccy emeryci alkoholicy by się tu do was wtedy załapali na pogaduchy forumowe i przynajmniej by była jakaś wymiana pokoleniowa. A tak kto co ?

Portret użytkownika Andrzej1

kiedyś przy piwie, mój

kiedyś przy piwie, mój znajomy powiedział, cyt: :jakby zwykli ludzie poznali prawdę, to by nas zlinczowali"
taka jest prawda, zwykłym "mrówkom" nie potrzebna jest prawda i wiedza, we łbach im się miesza i zaczynają zadawać co niektóre pytania, nikomu to jest niepotrzebne.
Tak swoją drogą, nie zastanowiło WAS dlaczego dopiero teraz jest zgoda na filmowanie i pokazywanie tych materiałów wsiem? Poza paroma małymi piramidami, nic tam ciekawego nie ma. Koledzy z GRU byli tam już 1994 roku.

Portret użytkownika jaro

Co Wy widzicie na tych

Co Wy widzicie na tych filmach?? Co to za dziecinne wykresy??
Gowno by sfotografowal,a wam by  wcisnal ,ze to meteoryt.
Panowie i panie mamy 21wiek i technika cyfrowa poszla tak do przodu,
ze Cameroon nagrywal HD w rowie marianskim.
A wy rozkminiacie jakis chlam dla plepsu!!
I gratuluje operatora kamery ,szefowi tej ekspedycji!!
 

Portret użytkownika ufo22new

Mama wiele pytań związanych z

Mama wiele pytań związanych z tą i podobną tematyką do odwiedzających te stronę, może jakieś dobre filmy, linki... ktoś zna... mianowicie.
Widzicie, skoro są miasta pod wodą, dość spore i rozwinięte z przed wielu tysięcy lat, często zblizone ze sobą urbanistycznie (piramidy itp) co w logiczny sposób daje do zrozumienia fakt, że musieli się znać, spotykać. W związku z tym jasne jest, że cywilizacja kiedyś miała już charakter poniekąd globalny.
Potop, nie wiadomo chyba z jakiej przyczyny wywołany, jest opisywany w wielu starożytnych źródłach, mógłbyć przyczyną takiego końca tej cywilizacji.
I tu moje pytanie. Zastanawia mnie fakt, przepowiedni, może nie tyle, że jestem ich fanatycznym fanem, lecz jasne jest że są chyba najlepiej rozreklamowanymi "końcami świata" w naszym zyciu. Interesuje mnie przejście przez RÓWNIK GALAKTYCZNY bo jest to jakby nie było zjawisko tak rzadkie, że faktycznie może wystepować tylko raz w ciągu istnienia danje cywilizacji. Jeżeli ów równik istnieje, to jakie mogą być tego konsekwencje itd. Bo tak sobie myslę, że z jednej strony, 21.12.2012 to tylko jeden dzień, ziemia wraz z układem słonecznym, to ziarenko piasku w porównaniu z galaktyką, któer równik również musi być znacznie większy od naszego układu więc mało prawdopodobne że tylko przez 1 dzień by oddziaływał. Z drugiej zaś strony ziemia z układem slonecznym pędzi po orbicie galaktyki z niesamowitą prędkością, więc może "mykniemy" raz dwa przez równik i tu sa te 3 dni ciemności. 
Może ktoś ma jakieś materiały, filmy itd? bądz czuje się mocny w tym temacie by coś więcej napisać, w odpowiedzi bądź nowym temacie?
Pozdrawiam 

Portret użytkownika H.R.

Równik, to element

Równik, to element zbudowanego układu współrzędnych przestrzennych w kosmosie. Żeby rozpatrywać coś na mapach, do tego przestrzennych, to trzeba posługiwać się współrzędnymi. Ziemia ma siatkę współrzędnych, bo to jest niezbędne w różnych dziedzinach. Jakie mogą być konsekwencje przekroczenia równika galaktycznego? A jakie są konsekwencje, gdy ty, idąc ulicą przekraczasz jakiś równoleżnik? Co się wydaży, gdy pojedziesz na wycieczkę do kraju, gdzie przebiega równik i przekroczysz go? Jeżeli coś się w zwiazku z tym wydazrzy, to daj mi znać. Pozdrawiam.

Portret użytkownika baca

ten nasz mały świat jest

ten nasz mały świat jest naprawdę pełen zdumiewających zagadek.
wiem doskonale ze zatopiona podwodna cywilizacja jest istotna - jest to jedna z tych spraw ważnych ale nie martwię się jednak na wyrost, bo wkrótce doskonale wyjaśnią mi ją, jak wszystko inne, sławni badacze pisma Smile
na dzień dzisiejszy nie daje mi spać inna, dużo ważniejsza zagadka:
dlaczego GTA IV nie działa z rumblepadem ?
nie zamierzam kupować dżojstika u Bila Gatesa a chciałbym w końcu zanurzyć się z padem logitecha w kolorowy świat albańskich prostytutek, złodziei samochodów no i pomasakrować dla rozluźnienia zderzakami tych wszystkich czarnoskórych przechodniów.
już cały długi rok czekam na jakieś rozwiązanie owej zagadki i powoli kończy mi się cierpliwość. to był długi rok, bo cierpliwie jak Budda czekałem aż ktoś, coś, gdzieś, kiedyś wymyśli. w mojej sytuacji każdy chrześcijański anioł już dawno by sie wqrwił, no ale nie ja - ja byłem przecież spokojny.
ten przykry rok już minął no więc wstąpiła nowa nadzieja na rozwiązanie - ktoś wymyślił emulatora xboxa. zaciągnąłem go, poczytałem sobie i tam pisze że aby zadziałał emulator pada od xboxa trzeba podmienić parę plików w folderze windows32. podmieniłem więc ale nie do końca bo cholerny Bill znowu zabronił mi dostępu do mojego folderu.
qrwa, ten świat jest podły, czarnuchy i albańskie prostytutki musza dalej czekac a ja już nie jestem jak Budda.
podłość, duża podłość i nawet nie porównujcie naprawdę istotnych zagadek do jakiejś tam... atlantydy Smile
 
 
 

Portret użytkownika Cinek93

Mam to samo. Niby super

Mam to samo. Niby super kierownica Logitech... tu się zgadzam, nie ma nic lepszego niż czarny pod kołami i wibra w kierownicy... chyba?  bo jak podłączam to mi Niko ciagle patrzy w sufit i nie widzę gdzie jadę. Nie przejmuj się Baca, niedługo "V" i mam nadzieje że to niedopatrzenie zostanie naprawione. 

Portret użytkownika kbk

Zastanawiam się, czy piramidy

Zastanawiam się, czy piramidy nie służyły do kontroli pogody lub czy nie miały/mają jakiś wpływ na atmosferę. Niedawno odkryto, że piramida z Bośni wysyła jakieś fale magnetyczne w górę. W filmach SF też ten temat był/jest poruszany. Cywilizacja egipska upadła, gdyż nagle zmienił się klimat. Wcześniej Bóg wyprowadził Żydów z Egiptu, pozwalając im uniknąć tych zagrożeń. No i jeszcze informacja:
http://fakty.interia.pl/tylko_u_nas/news/religijni-radykalowie-chca-zburzyc-egipskie-piramidy,1821268,3439
że chcą zburzyć egipskie piramidy. Zastanawiam się, czy piramidy w różnych częściach świata nie były czymś w rodzaju starożytnego HAARPa i nie służyły walkom pomiędzy odległymi cywilizacjami.
Jeżeli rzeczywiście tak jest, że piramidy w jakiś sposób generują fale magnetyczne w górę, ciekawe, co by się stało po zburzeniu egipskich piramid. Czy np. atmosfera by się nagle nie obniżyła?
Nie udało mi się znaleźć w internecie informacji o generowaniu takich fal przez innne piramidy, od bośniackiej, ale może któryś z Was takie informacje znalazł.

Portret użytkownika normalny

Żyjemy sobie dniem

Żyjemy sobie dniem dzisiejszym krążąc z domu do pracy, z pracy do Biedronki, ze szkoły na imprezę, z fotela na kanapę, z kuchni do łazienki i z powrotem. Nie wiemy i nie chcemy nic wiedzieć o tym co było. Jesteśmy tak ograniczeni i zablokowani, że nawet te niesamowite zdjęcia i dowody na istnienie dawnej, zaaawansowanej cywilizacji, która nagle znalazła się pod wodą - nie poruszą nikogo. Budujemy, zbroimy się, wyglądamy jak mróweczki drepczące po leśnej ściółce i wierzące, że ich Mrowisko jest całym światem. Nieświadome, że takich mrowisk jest jeszcze setki tysięcy, a także że niejedno szlag trafił w niedalekiej przeszłości bo wystarczy istota z innego wymiaru która przywali kopa w Mrowisko lub zerwie się potężny wiatr i z Mrowiska nie pozostanie nic.

O ile mrówkom można wybaczyć i zrozumieć taką ignorancję to człowiekowi chyba nie. Rozumiejąc to wszystko i chyląc czoła przed starożytnymi cywilizacjami czuję się lepszy od przeciętnego zjadacza chleba żyjącego aferami rządu Tuska i wynikami meczów piłki nożnej.

Portret użytkownika Angelus Maximus Rex

"Zagadką pozostaje też to jak

"Zagadką pozostaje też to jak miasto znalazło się pod wodą...."
 Aż mi krew do głowy uderzyła na ten idiotyczny akapit... Kurwa Mać!!!
Akurat miasto to jak i wiele innych znalazło się w pobliżu Wielkiego Pęknięcia czaszy Ziemi tuż przed Potopem opisywanym w "Świętych" Księgach!!
 i włąśnie znalazło się pod wodą... Jak wieeeele innych...
 To, że część piramid zlokalizowana jest na lądach całej planety, wynika z oczywistości, że nie cały pierwotny ląd został pochłonięty przez Potop, a z zasady równowagi wyika, że pewne jego części osunęły się a częśći inne wzniosły...
 co tu się zastanawiać?!

Portret użytkownika devoratus

Mówiąc szczerze, to już

Mówiąc szczerze, to już bardziej przemawia do mnie teoria, "wielkiego uskoku skorupy ziemskiej".
Skoro zanim doszło do tego "pęknięcia czaszy" - na ziemi nie było mórz i oceanów, to nie mogło też być atmosfery, deszczu, roślin ani życia na ziemi. Bez urazy, ale to się kupy nie trzyma.

Portret użytkownika stanlej

Jam mam takie odczucie ze za

Jam mam takie odczucie ze za 20tyś lat inna cywilizacja bedzie ogladać nasze miasta i zastanawiac sie skąd się wzieły.Wystarczy że nastapi przebigunowanie i całą obecna sytułację geograficzną jak i cywilizacyjną szlag trafi oczywiscie wraz z nami czyli ludżmi.Prawdopodobnie tak kiedyś było.

Portret użytkownika zio

To sa bazy istot

To sa bazy istot pozaziemskich albo istot ktore sie rozwinely na naszej planecie i ja opuscily bo byli bardziej zaawansowani.Nie wiem,jedno jest pewne historia nie mowi prawdy.:)

Skomentuj