Piloci American Airlines widzieli UFO. Firma potwierdziła obserwację z lutego

Kategorie: 

Źródło: InneMedium

Do bardzo ciekawego incydentu, doszło jeszcze w lutym 2021 roku. Samolot pasażerski American Airlines lecący z Cincinnati do Phoenix napotkał UFO nad północnym-wschodem Nowego Meksyku. Pilot Lotu 2292 poinformował wieżę kontroli lotów, że niezidentyfikowany obiekt przeleciał bezpośrednio nad samolotem.

Właściciel samolotu, a więc American Airlines, potwierdziły autentyczność tego spotkania po tym, gdy nagranie z incydentu pojawiło się w Internecie.

„Po dyskusji z załogą i dalszych informacjach możemy potwierdzić, że ta transmisja została wykonana z lotu American Airlines 2292 w dniu 21 lutego 2021 roku” – powiedział rzecznik American Airlines w oświadczeniu dla Fox News.

W czasie obserwacji, lot 2292 znajdował się na wysokości około 37 000 stóp. Nowy Meksyk jest domem dla poligonu rakietowego White Sands, który znajduje się w południowej części stanu i jest opisywany jako największy w pełni wyposażony poligon na otwartym powietrzu, będący w posiadaniu Departamentu Obrony. O ile tajemniczy pojazd miałby zostać uznany za pojazd wojskowy, jest to najbardziej prawdopodobne źródło tej anomalii.

Scott Stearns, szef spraw publicznych w White Sands Missile Range, twierdził że poligon testowy nie testował niczego w tamtym okresie. Oficer zwrócił również uwagę na fakt, że zasięg rakiet stacjonujących w bazie, wynosi około 643 km co nie wystarczyłoby na podróż na północ Nowego Meksyku. Śledztwo w tej sprawie znajduje się obecnie w martwym punkcie, a incydent zapewne zostanie zakopany i zapomniany. Byłby to pewnie preferowany scenariusz dla amerykańskiej armii, bo gdyby okazało się, że wojskowy pocisk znalazł się tak blisko cywilnego samolotu, z pewnością wiązałoby się to z poważnymi konsekwencjami.

 

Z drugiej strony, obserwacje obiektów UFO w pobliżu samolotów, są rejestrowane od bardzo wielu lat, zarówno przez pilotów jak i pasażerów. Jeden z najsłynniejszych incydentów tego typu, dotyczył samolotu linii Japan Air Lines o desygnacji Special Cargo Flight 747. Pojazd przewoził ładunek francuskiego wina z Paryża do Tokio. Plan lotu przewidywał przystanki w Paryżu, Reykjaviku, przelot przez północny Atlantyk i Grenlandię, a następnie lądowanie w Anchorage na Alasce, i powrót do Japonii przez Ocean Spokojny. Przelotowi japońskiego samolotu towarzyszyła obserwacja tajemniczych świateł przypisywanych pojazdom UFO.

Główny kapitan Kenju Terauchi zauważył zagadkowe światła na wysokości około 32 tysięcy stóp. Początkowo doszedł do wniosku, że prawdopodobnie jest to amerykański myśliwiec odrzutowy z pobliskiej bazy lotniczej Eilson lub Elmendorf patrolujący przestrzeń powietrzną Alaski. Jednak po kilku minutach zauważył, że światła podążają za jego samolotem, co było niespodziewane w przypadku samolotu patrolowego. Po upływie około siedmiu minut, dwa światła znalazły się tuż przed kabiną pilotów oślepiając ich jasnym światłem. Terauchi twierdzi, że dwa światła, które zobaczył kilka minut wcześniej, nagle znalazły się tuż przed nimi. Zdaniem pilota był to pojedynczy pojazd, który emitował oświetlające pulsujące światło. Po około siedmiu minutach, UFO zmieniło kierunek lotu i znalazło się obok samolotu. Obiekt pojawiał się na radarze wieży kontroli lotów, jednak zniknął na tyle szybko, że nie zdołano go uwiecznić przy pomocy pobliskiego samolotu.

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
loading...

Skomentuj