Piloci samolotów transportowych niemal zderzyli się z UFO

Kategorie: 

Źródło: NARCAP

Pulsujący obiekt „w kształcie łzy” krążył wokół samolotu dostawczego firmy FedEx, gdy ten znajdował się w pobliżu Monterrey w Meksyku. Zagadkowy obiekt, nawet na moment, nie pojawił się na radarze samolotu.

 

Zgodnie z relacją pilotów, w pewnym momencie „błyszczący, żółto-biały obiekt przypominający plazmę” w ciągu kilku sekund znalazł się na wysokości lotu samolotu, a następnie wystrzelił w ich kierunku wiązkę światła. Kula leciała obok samolotu przez ponad pół godziny, po czym zniknęła wraz z rozbłyskiem różowo-fioletowego światła.

 

Jeden z pilotów, zdołał uwiecznić ten dziwny incydent. Wideo ze spotkania zostało przeanalizowane przez ekspertów z National Aeronautical Anomaly Reporting Center (NARCAP), organizacji non-profit, która bada obserwacje UFO i pracuje nad opracowaniem protokołów bezpieczeństwa podczas takich niewyjaśnionych zdarzeń.

Piloci nie podali swoich nazwisk z obawy, że posądzenie o wiarę w UFO, może ich kosztować uprawnienia do pełnienia zawodu. Dyrektor naczelny NARCAP Ted Rowe zapewnił, że obydwaj mężczyźni, to doświadczeni piloci, z prawie 30-letnim doświadczeniem w siłach powietrznych USA i sektorze prywatnym.

 

Lecący Boeingiem 767, pierwszy oficer myślał, że widzi meteor i zaczął o tym mówić, gdy UFO nagle zatrzymało się w miejscu. Dopiero wtedy skierowało na samolot wiązkę jasnego, białego światła i wydawało się, że jest na kursie kolizyjnym. Piloci, przygotowali się do wykonania uniku, jednak UFO poruszało się znacznie szybciej. 

 

Zanim doszło do zderzenia, obiekt zmienił kierunek lotu i „przeleciał” w odległości od 300 do 600 metrów od samolotu, osiągając przy tym prędkość ponad 900 km/. Piloci, znajdowali się wówczas na wysokości 11 277 km. Mężczyźni zastanawiali się czy mogli minąć balon meteorologiczny jednak zdecydowali się zgłosić swoją obserwację do NARCAP.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
loading...

Skomentuj