Piramida na Księżycu. Czy to baza lunarna?

Kategorie: 

Źródło: NASA

Według zdjęć satelitarnych Księżyca po jego niewidocznej stronie, skrywa się struktura przypominająca piramidę. Wielu ufologów twierdzi, że jest to dzieło istot pozaziemskich, które zamieszkiwały lub nadal zamieszkują naszego satelitę.

 

Fotografia o której mowa pochodzi z oficjalnych archiwów NASA (http://lroc.sese.asu.edu/posts/432) i została ona skatalogowana jako AS17-135-20680HR. Zgodnie z informacjami powielanymi w sieci, formacja skrywa się na zachodniej ścianie krateru Ryder. Wielu internautów podjęło się spekulacji na temat natury tej formacji.

Warto zauważyć, że jest to jedyna fotografia na której obiekt wygląda tak niesamowicie. Inne zdjęcia z tego samego obszaru, ukazują go w o wiele mniej spektakularnej formie. Pojawia się więc pytanie. Czy mamy tu doczynienia z jedynym "błędnym" zdjęciem tego obszaru, czy też może (w wyniku ingerencji graficznej), jego realny wygląd był przed nami ukrywany?


Zdjęcie z satelit Nasa

Zdjęcie z sondy Kaguya

Astronomowie tłumaczą anomalne zdjęcie błędem kamery i zaznaczają, że wedle wszelkich prawideł nauki okrągły krater Ryder ze zerodowanymi krawędziami, leży na wschodnim krańcu większej formacji, pozostałej po starożytnej kolizji z asteroidą. Dziwaczny piramidalny kształt, ma być w rzeczywistości ukośnym śladem po uderzeniu.

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
loading...

Komentarze

Portret użytkownika Waldemar P

Skoro nasa od zawsze edytuje

Skoro nasa od zawsze edytuje fotki które do dzis są robione w czarnobiel a potem kolorowane. Nie dziwota ze ktos cenzury 'edytowania' nie przeprowadzil odpowiednio tak jak komuna u nas np. W Ck dezerterzy. Skoro nasa wstawiło fotki z śladami stop na księżycu piramidami a nawet nagranie dzwiekowe gdzie księżyc jest pusty..... to sprawa prosta cos tam jest ale trzeba to zaklamac

Skomentuj