Piramidy noszą ślady przetrwania globalnego kataklizmu

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Jak wiemy piramidy egipskie nie wyglądały kiedyś tak jak obecnie. Wszystkie budowle tego typu z kompleksu w Gizie posiadały oryginalnie kamienne okładziny, które przykrywały konstrukcję szczelnie licującymi płytami kamiennymi. Ich ślady pozostały do dzisiaj. Wedle historyków pokrycie piramid skruszyło trzęsienie ziemi, które nawiedziło Kair około 1300 roku naszej ery. Trudno to jednak udowodnić czy licujące kamienie nie leżały skruszone już wcześniej i są dowodem na przetrwanie wielkiego kataklizmu z przeszłości.

 

Jeśli założymy, że piramidy w Gizie są dużo starsze niż przyjmuje nowoczesna nauka możemy łatwo dojść do wniosku, że piramidy z Gizy musiały przeżyć wielki kataklizm z przeszłości. Można założyć, że ten kataklizm mocno uszkodził okładziny przykrywające szczelnie boki ostrosłupów. Sama konstrukcja piramidy była czymś niesamowitym zwłaszcza, że przed ich budową najwyraźniej wykonano tam kamienny fundament, który jest dokładnie wypoziomowany.

Naukowcy nadal spierają się jak powstały te konstrukcje, ale nawet, jeśli przyjmiemy, że pomysły historyków z rampami pozwoliłyby na precyzyjne ustawienie dziesiątek tysięcy bloków skalnych to fakt przykrycia konstrukcji szlifowanym granitem oraz białym wapieniem pochodzącym z odległych kamieniołomów świadczy o skomplikowaniu przedsięwzięcia nawet jeśli weźmie się pod uwagę to co twierdzą historycy, czyli, że przy konstrukcji piramid pracowało dzień i noc 100 tysięcy ludzi przez 20 lat.

Pozostałości okładzin granitowych

Jeśli ktoś chce wierzyć, że dokonali tego 4000 lat temu prymitywni Egipcjanie to proszę bardzo, ale wiele faktów wskazuje na to, że piramidy z Giza są dowodem na istnienie poprzedniej ziemskiej cywilizacji, która została zniszczona podczas globalnego kataklizmu znanego w legendach jako potop. Coś takiego musiało się przydarzyć piramidom zanim odnaleźli je pierwsi Egipcjanie.

 

Dowodem ostatecznym na to, że nazywanie Wielkiej Piramidy, piramida Cheopsa, jest nadużyciem może być na przykład fakt, że znaleziono tam tylko jedną inskrypcję, podczas gdy w innych piramidach całe ściany były zapisane hieroglifami. Rzekoma inskrypcja Chufu przypisująca powstanie piramidy dla Cheopsa zapewne znalazła się tam dużo później, ale historycy uczepili się tej koncepcji, bo wprowadzała porządek w ich periodyzację dziejów. Gdyby przyznano, że piramidy te istniały już kilkanaście tysięcy lat temu historycy musieliby odpowiedzieć na pytanie, co wtedy było i dlaczego nic o tym nie wiemy. Z tego właśnie powodu oczywiste fakty są ukrywane, aby tylko zapewnić sobie złudzenie wiedzy na temat przeszłości naszej cywilizacji.

 

 

Ocena: 

4
Średnio: 4 (1 vote)

Komentarze

Portret użytkownika piter

Poczytalem sobie posty i rece

Poczytalem sobie posty i rece mi opadly . Jak mozna twierdzic iz jestesmy w stanie wybudowac taka sama strukture ? Nie potrafimy wybudowac drogi czy domu idealnie zgodnego z planami a co dopiero mowic o budowaniu kilka czy kilkanascie tysiecy lat temu ? Bez urzadzen elektronicznych , maszyn i dzwigow ? Wszystkie spisane relacje z budowy sa tylko i wylacznie przekazem informacji uzyskanej od innych a nie spisem naocznego swiadka . Czysto i logicznie : egipcjanie przywlaszczyli sobie porzucone piramidy a twierdzac iz sa budowniczymi takich budowli , tworzyli wlasna potege w umyslach innych ludzi . To prosta sztuczka stosowana nagminnie w negocjacjach czy zastraszaniu : jasli umiem czynic cuda , nie probuj ze mna walczyc . Powolujecie sie na biblie a czytaliscie ja ? Poczytajcie , polaczcie fakty (polecam Ezechiela) , zastanowcie sie (myslcie jak ludzie w tamtych czasach - nie znacie stali , samochodow , samolotow , silnikow , laserow itp - znacie drewniane kolo i prosta bron , ogien i wode , niebo to dla was zagadka , piorun jest niewytlumaczalna dla was potega) . W rozmyslaniach o tym wszystkim poczytajcie o zlocie i jego wlasciwosciach i mozliwosciach technologicznych . Czego by tu szukala obca cywilizacja ? Mysle ze wlasnie surowcow . A piramidy ? Taka teza - zwykle ladowiska i tyle . Idealny ksztalt aby rozproszyc gazy spalinowe ladujacej maszyny wybudowane zgodnie ze znakami Pasa oriona . Cos jak GPS aby uniknac katastrofy przy ladowaniu . Czemu nie przylatuja teraz ? A  po co ? Kim jako ludzie niby jestesmy ? Pazerni , zachlanni , zdradzieccy i zaklamani . Odpady w kosmosie . W dodatku o slabej zywotnosci . Po co nas uczys skoro po kilkudziesiecu latach i tak umieramy ? Napisalem o zlocie celowo poniewaz jako metal potrzebny do zycie nie przedstawia zadnej wartosci - jest za miekki . Indianie nie cenili ani nie uzywali go wogole , jako nie przydatny . A mimo to jakims "cudownym" sposoben tysiace lat p.n.e. ludzie zaczeli strasznie go pozadac . Ktos ich nauczyl ? Moze ktos kto go potrzebowal jak izolatora , przewodnika , tarczy oslonnej przeciw promieniowaniu itd . Zloto jest wykorzystywane w obecnych konstrukcjach kosmicznych skafandrow , wachadlowcow itd . Poczytajcie Przyjaciele . A wyzwiska i spory niezmienia faktu : na pewno ludzie tysiace lat wstecz nie byliby w stanie wybudowac takich budowli . Mowie z doswiadczenia w przemieszczaniu duzych ciezarow i gabarytow w przestrzeni .... Pozdrawiam .

Portret użytkownika Adammus

Wiek piramid i Sfinksa w

Wiek piramid i Sfinksa w Egipcie okresla się obecnie na grubo ponand 11 tysięcy lat - a więc musiały one powstać przed ostatnią epokoą lodowcową. Z całą więc pewnością nie zostały wykonane przez starożytnych egipcjan (tak na marginesie niektórych komentarzy pragnę zauważyć, że miedź nie tnie skały a za pomocą narzedzi miedzianych nie da się obrabiać bloków skalnych). Co do samej konstrukcji piramid to zwracam uwagę na podstawową komplikację budowlaną: piramida Cheopsa to ponad 2,5 miliona bloków skalnych (ponad 200 tonowych) bardzo dokładnie dopasowanych i ułożonych. Ta perfekcja wykonania jest niedostępna nam współczesnym nawet przy zastosowaniu najnowszej technologii i maszyn. Wierzchołek piramidy jes przesunięty od punktu przecięcia przekątnych podstawy o zaledwie 6 mm. Jesli podzielimy 6mm przez 2,5 mln to otrzymujemy precyzję ustawienia każdego bloku wręcz nie do wyobrażenia... Budując piramidę nie można dokonywać korekt w trakacie trwania budowli i "dopasować" ułożenia bloków aby zachowac poprawna jej geometrię na zasadzie " teraz nieco w lewo Joe"... Materiał do budowy piramid - skała - nie znajdowała się też tuż obok piramid lecz w odległym kamieniołomie. Pomijając kwestie transportu 200 tonowych bloków kolejnym wyzwaniem jest samo przygotowanie tak regularnych i precyzyjnie wykonanych elementów konstrukcyjnych. Reasumując, nasza cywilizacja nie jest w stanie wybudować czegoś takiego nawet dzisiaj. Piroamidy znajdują się nie tylko w Egipcie ale na całym świecie - w Ameryce Południowej, Azji, Europie czy nawet pod wodą u wybrzeży wysp Japońskich. Większość z nich wybudowana została w grupach po 3 sztuki z uwzględnieniem takiej samej orientacji przestrzennej - odwzorowującej układ gwiazd w Pasie Oriona. Zwykły przypadek czy też celowe działanie? Z przecieków NASA można odnaleźć zdjęcia piramid wykonanych na naszym Księżycu jak i zarówno na Marsie. Zdają się więc być obiektami dosyć "powszechnie" budowanymi. Historię Świata należało by napisać raz jeszcze - podając w niej znane nam fakty z ostatnich 2-3 tysięcy lat a opowieści o budowaniu piramid jako grobowców faraonów włożyć między bajki dla dzieci. Czy ktoś kiedyś odważy się tego dokonać?

Portret użytkownika SAH

Tak mi na myśl przyszło . To

Tak mi na myśl przyszło . To że piramidy nie zapadają się w takim tempie jak inne dzisiejsze budowlę to może jest powodem nie to że stoją na twardym gruncie i mają porządny fundament , a to że się nie zapadają to może jest zasługa konstrukcji czyli jako fundament jest taka sama druga piramida w głąb ziemi tylko że jakby do góry nogami i to by tłumaczyło że nie zapada się . Przecież tak naprawdę nie zbadano piramid tak do końca  ani od góry ani od dołu tym bardziej .

Portret użytkownika obserwator

Zastanawiam się czy brał już

Zastanawiam się czy brał już ktoś pod uwagę taką teorię, że piramidy mogły być budowlami obronnymi. Spełniają większość wymogów potężnego bunkra który przetrwałby większość naturalnych kataklizmów jak i ataków zaawansowanej broni. Po co wkładać tyle energii w budowę czegoś co służyłoby nam po śmierci. Ale coś co pozwoli przetrwać nam, czy naszym dzieciom, to ma sens.

Portret użytkownika asdi

Najnowsze badania piramid

Najnowsze badania piramid rzucają zupełnie inne światło.Piramidy były prawdopodobnie nadajnikiem,generatorem hf.Są to urządzenia ściśle zestrojone na odpowiednią częstotliwość.Mogły służyć do komunikacji z innymi cywilizacjami badź co mało prawdopodobne do produkcji elektryczności.

Portret użytkownika Zenek

Skoro "zabijanie zwierząt

Skoro "zabijanie zwierząt jest złe" jak sie wmawia lemingom New Age to to co na filmiku będzie ich i reszty prosemickiego bydełka podstawowym żarełkiem. Oni z mordowania dla mięsa na włąsne potrzeby nie zrezygnują a przygłupów okradną z białka dając im do jedzenie gówno (własnej z dupy) bo takie pogardzanie drugim człowiekiem jest miłę bogu wedle zapisków tory. Smacznego.
 
 

Portret użytkownika Homo sapiens

Niesamowita jest historia

Niesamowita jest historia Ziemi i ludzi ! Do tego kontakty z Synami Bożymi ! Potop Biblijny ! Wyjście z Egiptu ! historia ludzkości jest niezwykle ciekawa ! Duchowość powinna być wykładana w szkołach i na uniwersytetach, wtedy może byśmy odzyskali wiedzę dawnych ludzi bo utraciliśmy naszą pamięć z przed potopu... chybaże jest ukryta gdzieś ? ale tylko uduchowieni ludzie mogą poznawać tajemnice dawnych Ziemian ! No i nauka potwierdza potop oraz wiele innych rzeczy z Biblii !

Los dał ludziom odwagę znoszenia cierpień.-Rzeczą człowieka jest walczyć, a rzeczą nieba – dać zwycięstwo.

Portret użytkownika biblia dla rasistów

Bzdura. Nauka tą

Bzdura. Nauka tą niekonsekwentną, rasistowską i faszystowską książkę obala. Jeden wielki stek bzdur, który zatrzymał Ludzkość w ciemności.

Portret użytkownika Dorota

Zenek ,z całym szacunkiem

Zenek ,z całym szacunkiem ,ale uważam że jesteś w błędzie.Zakładając że budowało je 100 tys.niewolników przez 20 lat ( co moim zdaniem jest niedorzeczne ) to jaki z tego miałby być prezent ślubny ? Toż panna młoda w tych czasach byłaby już babką.Musiał by zacząć budowę jeszcze prze jej narodzeniem.Piramidy moim zdaniem to jakis rodzaj generatora energii i pewnie mają połączenie energetyczne z innymi piramidami na Ziemi ,a nawet w kosmosie.

Portret użytkownika Zenek

Ustrój niewolniczy do Egiptu

Ustrój niewolniczy do Egiptu przybył wraz z murzyńską linią Faraonów z jakich pochodził i mojrzesz ze swoimi zydami.  Nastąpiło to jakieś kilkaset lat później.
 
W obecnych czasach z obecną technologią nie wybuduje się piramid w 20 lat bo to technologicznie niewykonalne więc bajki "oficjalnej rezimowej archeologii" mozna sobie darować bo sa obliczone na to iz ludzie sa już tak zdebilałymi odobnikami wierzącymi w słowo mówione z ekranu iż będą się bali zapytać jak dzieci czynią DLACZEGO. Bo tak działa tresura jaka jest poddawany każdy obywatel zachodniego swiata terroru dogmatów. A podstawowy jest taki, iż
 
MASZ SIĘ NIE INTERESOWAĆ, MASZ NIE PISZCZEĆ, MASZ BEZGRANICZNIE WIERZYĆ W SŁOWA SWOICH "MEDRCÓW"  I MASZ [ciach] 24h/24h ZNOSZĄC SWOJĄ KRWAWICĘ PASOŻYDOM UMYSŁU.

Portret użytkownika Juszka1980OGL

twoje opowieści są

twoje opowieści są fascynujące dosłownie jak Hary Poter, czyli nic z rzeczywistością się nie pokrywa.
kto ci naopowiadał że przy użyciu technologi którą posiadamy nie można by było zbudować piramid w 20 (sic!) lat bezsens można śmiało wybudować coś takiego poniżej 1 roku. nie ma tam jakiś niewiadomo jakich skomplikowanych inżynieryjnie niewiadomych tajnych materiałów czy technologicznie zaawansowanych struktur, co więcej są to "tylko" w sposób zmyslny poukładane kamienie. jak dobrze wiesz wycięcie i obrobienie kamienia dziś nie stanowi większego problemu a mając do dyspozycji kilkadziesiąt stołow można by na dobę przygotować kilka tysięcy kamieni a transport bez większego problemu dzis samochody statki samoloty. ustawienie żurawie dadzą radę.
tu nie chodzi o szybkość czy możliwość zrobienia piramidy tylko o zamysł to on wprawia nas w ten niesamowity zachwyt to on jest tym czymś co powoduje że obiekt staje się unikatowy. 
ps chyba że mówisz o tych 20 latach w Polsce bo jak tak to się mogę zgodzić że u nas to by trwało długo długo i jeszcze trochę Blum 3

Portret użytkownika devoratus

Bzdety piszesz.   Jak do tej

Bzdety piszesz.
 
Jak do tej pory "nasi" chemicy nie są w stanie odtworzyć zaprawy jakiej używali w tamtym czasie. Innymi słowy nie jesteśmy w stanie zrobić tak dobrej zaprawy jak używana kiedyś, pomimo tego, że najlepszy cement używany obecnie jest robiony także za pomocą starożytnej receptury...
Spieranie się czy bylibyśmy w stanie wybudować piramidy szybciej - to idiotyzm, ponieważ nie mamy pojęcia jak długo ani kiedy je budowano. Pozostaje jeszcze kwestia tego, że nie wiemy nawet czym były i do czego służyły. Starożytni nie dość, że wybudowali, to jeszcze zaprojektowali i wiedzieli co robią. Nasi naukowcy nie byliby w stanie naukowymi metodami nawet odnaleźć czakramu, a co dopiero mówić o postawieniu dokładnie na nim piramidy...
 
Podsumowując - wychodzi z tego taki mniej więcej bzdet :"jak szybko bylibyśmy w stanie wybudować coś podobnego, co miałoby służyć nie wiadomo do czego"...
 
A fragmenty okładziny z piramidy Chefrena są zachowane do dziś (te opisujące czym są piramidy i jak działają). Zdumiewające jesty to, że pomimo iż nie jest to wiedza "tajemna" - mało kto o tym wie...

Portret użytkownika Juszka1980OGL

sam bzdety piszesz bo z tego

sam bzdety piszesz bo z tego co czytałem to nie uzywano zadnej zaprawy, a jakby była to co za problem spektometrem sprawdzić??
nie chodzi o spieranie się ile czasu budowano tylko ze jest mozliwe dziś wybudowanie takich piramid 
to tylko hipotezy teorie które są po to by były na pewno nikt nie skopiuje piramid tego jesteśmy pewni 
a przeznaczenie cóż pan taki jeden stoi na straży i nie chce do nich nikogo dopuści- żahi H

Portret użytkownika kdbj

Ciekawostka raczej dla co

Ciekawostka raczej dla co najmniej średnio inteligentnych (czyli nie dla Ciebie, Juszka, sorry). "Zeby zbudować piramide w 40 lat każdy blok skalny musiałby być kładziony co ok.548 sekund". Dasz radę?Co 6 minut? Oblicz to sobie.

Portret użytkownika Juszka1980OGL

twoja ciekawostka mówi że

twoja ciekawostka mówi że układa się jeden element po drugim, ale można układać 30 czy 50 naraz ciekawostka to tak dla ludzi inteligentnych
Burj Dubaj składa się z ponad 25 mln elementów a myśliż że ile go budowano - chyba wiesz co to praca zespołowa i podział prac na grupy. 
ps skąd wziełaś te 6 minut i 40 lat??/ podpowiem ci że wielka piramida składa się z około 2.3 mln kamieni.

Portret użytkownika b@ron

Juszka1980OGL...no

Juszka1980OGL...no tak...zakładając po twojemu że piramidy to kupa kamieni ,można by to wybudować w czasie poniżej roku...tyle że piramidy to trybik machiny której działania do dziś nie rozumiemy ...to jak chciałbyś takie coś zbudować???

W DYSKUSJI WYRAŻAM WŁASNE POGLĄDY KTÓRE NIE MAJĄ NA CELU NIKOGO OBRAZIĆ ,TYM NIEMNIEJ OBRAŻALSKIM WSTĘP DO DYSKUSJI SUROWO ZABRONIONY !!!

Portret użytkownika Juszka1980OGL

oczywiście że mówię tylko o

oczywiście że mówię tylko o konstrukcji kamiennej bo zarówna ja jak chyba wszyscy na ziemi nie mają pojęcia czy piramidy to coś więcej a najgorsze jest to że nie dowiemy się póki taki jeden koleś będzie ich pilnował- zahi hawass

Portret użytkownika Takitam

Zapewne można taką

Zapewne można taką konstrukcję (jeśli chodzi o gabaryty i kształt) postawić - no może nie w ciągu roku ale 2 - 3 lat. Ale nie tymi metodami i nie z tego materiału.  Pomijam tu transport tych bloków z miejsca pozysku - bo nie wiem czy najbardziej prężna firma transportowa podjęłaby się dziś tego na tej pustyni. Postawili by betoniarnię i lali by konstrukcję.

Portret użytkownika robertus

Juszka, ależ dyrdymały

Juszka, ależ dyrdymały piszesz. Tu masz fragment "piramida ta jest dziełem cywilizacji, która pod względem rozwoju techniki znacznie przewyższała naszą (dla przykładu: szybkość posuwu współczesnych wierteł wynosi 0,0005 cm na jeden obrót, podczas gdy spiralne bruzdy wierconych w granicie „sarkofagu” otworów  wskazują, że szybkość posuwu wynosiła 0,25 cm na 1 obrót wiertła)."
Tu masz więcej: technologiamaszynowa.blogspot.co.uk/

Portret użytkownika robertus

@SAH A Ty coś się tak za

@SAH
A Ty coś się tak za Juszką ujął ? Macie teraz kółko wzajemnej adoracji ? Krytykuję, bo pierdoły akurat pisze. Nikt tak na prawdę nie wie, kiedy te piramidy powstały. Są to tylko spekulacje. Ostatnio nawet podejrzewają, iż przetrwały wielki potop, czyli całkowicie dementuje hipotezę o budowie przez egipcjan. Ale to są wszystko spekulacje. Budowla ta jest tak niesamowita, iż wręcz prawie niemozliwa do zbudowania w dzisiejszych czasach, już nie mówiąc, że w ciągu roku. 
 
P.S.
I trochę kultury
[ciach]
edit: skasowano
Moderator

Portret użytkownika Juszka1980OGL

robertus każdy z bloków ważył

robertus każdy z bloków ważył średnio 3.1 tony a jest ich około 2,3 mln to nie jest jakiś niesamowidty wyczyn wyciąć i przetransportować je nie mówiąc o ułożeniu?? co w tym dziwnego
jeżeli na auto zapakujesz 4 kamienie to wystarczy 300 ciężarówek by na dobe (200km łacznie drogi) 5 kursów zrobić i już masz około roku na transport a ułożenie 40 żurawiami to już chyba nie problem w 10 min ułożyć kamień. to wszystko w jeden rok a jak by było 2 lata? 
nie mówię o aspektach kto i jak bo też jestem przekonany że są one starsze niż nauka oficjalna podaje ale tak hipotetycznie jest to trudne dziś do wykonania nawet w ten jeden rok. 

Portret użytkownika Zenek

A masz takie ciężarówki?

A masz takie ciężarówki? NIE
Masz drogi jakie wytrzymają naciski poszczególnyh osi kół? NIE
Masz technologie na idealne układanie 3 tonowych klocków co te dajmy na to 3 minuty? NIE
 
A oni to podobno robili mając miedziane narzedzia i liny z włókien. Jesli się da  tak zrobić czemu jakie judźki łżące na zamówienie jak ty tego nie zademonstują. Sponsorzy bredni jakimi plugawicie fora podobne innemediom na pewno wam sypną szeklami byście udowodnili "technologiczną możliwość budowy piramid przez Egipcjan". Co za problem pokazać, że sie.
 
Mozesz sobie do pomocy wziąć nawet te nieistniejące kilka milionów judzek z Polski. A jak będzie za mało to i inne z kibuców z całego świata na pewno pomogą we wznoszenu piramid. Bo podobnież mają juz wielowiekowa w tym wprawę jako niewolnicy faraonów.

Portret użytkownika Juszka1980OGL

Zenek włąśnie dlatego wchodzę

Zenek włąśnie dlatego wchodzę tu by wyśmiać takie idiotyzmy jak napisałeś.
Są takie cięzarówki i to wiele typów pierwsze z brzegu to tak zwane wozidła, lub wozidła gąsienicowe
"poszególnych osi kół" co to za gmatfanina?? nacisk kół jest a nie osi. i co myślisz że mają tam drogi powiatowe jak u nas że pod rowerzystą tworzą się koleiny. człowieku jaki nacisk 8 czy 9 ton to nie tak duzo autobusy mają podobne 
skad wziołeś te 3 minuty? jaka technologia do układania jest bloków kamiennych jest potrzebna(wystarczy sznurek i kątomierz i olej w głowie- trudne dla ciebie) nie wspominając o dalmierzach, niwelatorach poziomicach laserowych tachimetr gps itd, co ty myśliż że żyjemy w epoce kamienia chclopcze włąśnie takie pojmowanie świadczy o inteligencji co niektórych którzy tu zaglądają, a jak dostają rzetelną wiedzę to gubią się jak ciotka w czechach. 
 
to z linami i włóknami na bank się da ale po co tworzyć coś co jest fikcją po co kombinować jak to tylko teoria, która ma coraz mniej zwolenników. wiem że przeczytany tekst nie rozumiesz i manipulujesz jakimiś wymysłąmi ale jakoś swoje braki musisz nadrabiać- szeroką gębą.
Naprawdę szkoda mi ciebie bo brak jakiejkolwiek wiedzy nadrabiasz krzyczeniem i ogólną histerią antyżydowską i myślisz że jesteś fajny w swojej czarnej dziurze może i tak, ale jakbyś wystawił głowę z nory- swojej wssi zabobonnej ciemnogrodu to byś zobaczył jak się świat zmienił.
lepiej zacznij się leczyć może wtedy zaczniesz coś robić dla csiebie pożytecznego bo żeby coś na świecie zmienić to najpierw sam musisz się zmienić.

Portret użytkownika robertus

Juszka, trochę Cię poniosło

Juszka, trochę Cię poniosło chyba. Jak sobie wyobrażasz teraz ciężarówki puszczone na pustynie. Ok, zrobimy drogi, ale co, ile wytrzymają przy takim natężeniu ruchu i z takim balastem ? No dobra, załóżmy, iż wytrzymają (nie robiły tego polskie spółki) Budynki budowane dzisiaj, zapadają się około 17cm na 100 lat. Piramida Cheopsa zapadła się 1,5 cm przez 5tyś. lat, ile tyle stoi, a nie dłużej. Ciekawy jestem, jaką masz teorię na fundamenty pod tak wielką i tak ciężką budowlę na piasku ? I jescze coś. Ostanio odkryli, iż budowla ma 8, a nie 4 ściany. Każda jest w połowie wklęsła, a sprawił to  przypadek.  Zobaczyli, że ściany rzucają w środku cień w czasie przesilenia wiosennego, bądź zimowego - nie pamiętam, ze zdjęć satelitarnych. Bloki są tak ściśle dopasowane, iż żyletki nie włożysz między nimi, które niby ciosali młotkami i dłutkiem miedzianym. Oprócz tego, pokryte były licówką z polerowanego wapnia. Więc nie sądze, iż to była od taka budowla, zbudowana w 20 lat, ponieważ nie znali koła, ani przyrządów do tego tak precyzyjnych jak dzisiaj. Chyba nie powiesz, że za pomocą sznurka utrzymali nachylenie kąta 51 stopni i 50 secund, poprzez całą wysokość piramidy ? Dla wizualizacji - 50 pięter, z czego musiały się krzyżować dokładnie wszystkie ściany, na tej wysokości.

Portret użytkownika Juszka1980OGL

jak zauważyłeś ciągle

jak zauważyłeś ciągle rozmawiamy hipotetycznie - jakby.... drogi bez problemu można zrobic dobrej klasy już nasi inżynierowie nieraz to udowodnili w iraku czy libii gdzie od 40 lat niektóre"trakty" mają się idealnie i też na pustynnym terenie.
tak masz rację że niektóre budynki siadają po kilkanascie cm w ciągu nawet 50 lat tyle że kiedyś nie robiono dokładnych badań geologicznych stąd też to osiadanie. a piramida no cóż nikt z nas nie ma pojęcia co jest pod nią i to inna kwestia, o której nie chce mi sie rozmawiać bo po co my przecież mówimy o hipotetycznym odtworzeniu takiej budowli czyli skopiowaniu. Tak kunszt jej jest niesamowity wykonanie też ale sam zamysł to jest coś co wprawia (przynajmniej mnie jak budowlańca) w zachwyt bo kto ze współczesnych wpadłby na pomysł żby coś takiego wymyślić a co dopiero zrealizować. 
ps na piasku na pewno ona nie stoi to jestem na 100% przekonany . technicznie nie ma nic trudnego w realizacji takiego projektu i jak już pisałem gdyby ktoś chciał zbudować taką konstrukcję to w 1 rok przy cięzkim nakładzie pracy dałby radę, ale technicznie nic wielkiego tam nie ma. Jedynie wielka precyzja obróbki skały zadziwia bo dopasowanie nie jest aż tak dużym problemem wręcz przeciwnie wyznaczając punkty możemy bardzo łatwo nawet za pomocą sznurka ułożyć je idealnie. to takie puzle skłądane z projektu. droga wodną też można transportować. 
odnoszę się ciągle do skopiowania a nie projektu bo to coś innego może w końcu to zrozumiesz.
pierwsze słyszę o tych 8 ścianach możesz coś więcej zarzucić 

Portret użytkownika robertus

Na daną chwilę, niestety nic

Na daną chwilę, niestety nic nie mogę zrobić. Strona internetowa, na której to znalazłem, została zamknieta przez wojny religijne. Były już kiedyś takie chocki-klocki i wracała, ale może już być koniec. Wielka szkoda, były tam tematy wszechstronne. Nawet wysłałem linki do znajomych z tymi piramidami, ale niestety, są już nie aktywne, a sam też nie zrobiłem kopii. Nic, mam to na uwadze i będę próbował gdzies to odszukać. Jeśli tylko znajdę, dam Ci znać.

Portret użytkownika robertus

  Hipotetycznie może i jest

 
Hipotetycznie może i jest to możliwe, ale jak zauważył Baron wyżej, jeśli zrobić z tego kupę gruzu. Tak czy owak, kryją wiele tajemnic, których nie wiemy, lub nie chcą nam powiedzieć, ponieważ zburzyło by to podejrzewam, religie i pogląd ludzi skąd tak naprawdę pochodzimy i po co tu jesteśmy. Mniemam, iż cały system finansowy padł by natychmiast i włodarze tej ziemi, rządzili by jedynie własnymi gaciami.

Portret użytkownika Juszka1980OGL

kolego ty chyba mylisz

kolego ty chyba mylisz wiercenie zwykłym wiertłem i zwykłą wiertarką z wiernicami przecież one pracują przy niskich obrotach i wszystko jest zależne od twardości materiału w którym się wierci.
jak piszesz że teraz otwory wierci się z prędkościa 0,0005cm to pokaż mi takie wiernice (niekiedy zwane otwornicami) dobrej klasy które tak marnie działają, pamiętaj nie wierz we wszystko co gdzieś przeczytałęś. jeżeli mi nie wierzysz to popytaj się specjalistów którzy na codzień się tym zajmują. 
ps a jak to ma się do wsześniejszych moich wywodów??? 
tutaj masz coś co pakazuje jak można szybko i jezeli ma się pieniadze i chęci wybudować
http://pl.wikipedia.org/wiki/Wyspy_Palmowe

W DYSKUSJI WYRAŻAM WŁASNE POGLĄDY KTÓRE NIE MAJĄ NA CELU NIKOGO OBRAZIĆ ,TYM NIEMNIEJ OBRAŻALSKIM WSTĘP DO DYSKUSJI SUROWO ZABRONIONY !!!

Portret użytkownika Juszka1980OGL

zenek twoja wiedza z

zenek twoja wiedza z budownictwa ograniczyła się do rysunków z przedszkola i na tym zakończyłeś edukację, beton B35 mostowy i wyższych klas są oparte na kruszywie granitowym lub bazaltowym a jego twardość prawie równa się granitowi (B45 zbrojony ma taką jak granit) więc jak się nie znasz to nie opowiadaj bajeczek

Portret użytkownika Zenek

A jaki ma związek beton o

A jaki ma związek beton o jakim piszesz z materiałem piramid?
Tak tak ŻADEN. Ma tylko mącić w temacie odciągając od sedna.
 
Jak to szło?[ciach]
 
Ty juz idz lepiej poświeć latarką Nibiru to może doleci z tym waszym mesjachem do raju was zabrać z tej udręczonej judzkizmem planety. A brednie jakimi sypiesz jak z rekawa to zachowaj dla podobnych tobie odwiecznych ynteligentów.
 
PS.
"beton B35 mostowy i wyższych klas są oparte na kruszywie granitowym lub bazaltowym a jego twardość prawie równa się granitowi"
 
Test dla przygłupa więc dasz rade?[ciach]
- czym się chemicznie rózni granit od pokruszonego granitu?
- duzy blok granitu i odkruszony z tego bloku kawałek będa miały taka samą twardość czy może nie taką samą bo odłupanie coś zmieni?
 
edit: skasowane
§ 7.5 Regulaminu
Moderator
 

Portret użytkownika Juszka1980OGL

i znowu pokazałeś jaki jestęś

i znowu pokazałeś jaki jestęś niedouczony z budownictwa.
w betonie kruszywo grube stanowi mniej niż 60% całej mieszanki tępaku więc podchodź do tematu rzetelnie, tym się różni beton od skały. 
nie będą miały takiej samej twardości dopuki nie uzyska się odpowiedniej klasy betonu.
jaki ma związek beton taki ze można sprawdzić teorie o wierceniu. 
a po drugie to ty coś napomknołeś [ciach] o betonach i granitach 
troll bez wiedzy pisze co mu się podoba i ty do nich należysz po co pisałeś o betonach i granitach??? i to jeszcze bez sensu się [ciach]o czepiasz nie potrafiąc argumentowac nie potrafiąc skłądnie napisać zero merytoryki takie zwykłe trolowanie. które nic nie wniosło 
to teraz wytłumacz gdzie widzisz problemby dziś stworzyć piramidy jak się nie da udowodnij ja az nadto dałęm dowodów zę można by śmiało wybudować piramidy nawet w okolo rok a ty [ciach] udowodnij ze się nie da.
a wyspy powstały w dużej mierze z bloków skalnych ale nawet nei sprawdziłęś w linku który dałęm ignorancie jesteś za słaby by coś udowodnić [ciach] która w zyciu nie daje sobie rady próbuje tu zaistnieć
 
edit: skasowane
§ 7.5 Regulaminu
Moderator

Portret użytkownika robertus

Juszka, Juszka - czy nie

Juszka, Juszka - czy nie można to jakoś wytłumaczyć w normalny sposób ? Dlaczego musimy się ciągle poniżać. Rząd nas gnębi, to chociaż my trzymajmy się razem. Każdy ma tam jakieś swoje "widzimisię", ale dlaczego mamy się między sobą dyskryminować i wyzywać ? Jaki to ma sens ? Dlatego odwiedzam ta stronę, kilka razy dziennie, bo każdy coś nowego wrzuci, wypowie się na swój sposób, wrzuci ciekawy link. Jak będziemy podchodzić do siebie chamsko, to z czasem kto tu zajrzy i po co ?

Strony

Skomentuj