Piramidy noszą ślady przetrwania globalnego kataklizmu

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Jak wiemy piramidy egipskie nie wyglądały kiedyś tak jak obecnie. Wszystkie budowle tego typu z kompleksu w Gizie posiadały oryginalnie kamienne okładziny, które przykrywały konstrukcję szczelnie licującymi płytami kamiennymi. Ich ślady pozostały do dzisiaj. Wedle historyków pokrycie piramid skruszyło trzęsienie ziemi, które nawiedziło Kair około 1300 roku naszej ery. Trudno to jednak udowodnić czy licujące kamienie nie leżały skruszone już wcześniej i są dowodem na przetrwanie wielkiego kataklizmu z przeszłości.

 

Jeśli założymy, że piramidy w Gizie są dużo starsze niż przyjmuje nowoczesna nauka możemy łatwo dojść do wniosku, że piramidy z Gizy musiały przeżyć wielki kataklizm z przeszłości. Można założyć, że ten kataklizm mocno uszkodził okładziny przykrywające szczelnie boki ostrosłupów. Sama konstrukcja piramidy była czymś niesamowitym zwłaszcza, że przed ich budową najwyraźniej wykonano tam kamienny fundament, który jest dokładnie wypoziomowany.

Naukowcy nadal spierają się jak powstały te konstrukcje, ale nawet, jeśli przyjmiemy, że pomysły historyków z rampami pozwoliłyby na precyzyjne ustawienie dziesiątek tysięcy bloków skalnych to fakt przykrycia konstrukcji szlifowanym granitem oraz białym wapieniem pochodzącym z odległych kamieniołomów świadczy o skomplikowaniu przedsięwzięcia nawet jeśli weźmie się pod uwagę to co twierdzą historycy, czyli, że przy konstrukcji piramid pracowało dzień i noc 100 tysięcy ludzi przez 20 lat.

[ibimage==17435==400naszerokosc==Oryginalny==self==null]

Pozostałości okładzin granitowych

Jeśli ktoś chce wierzyć, że dokonali tego 4000 lat temu prymitywni Egipcjanie to proszę bardzo, ale wiele faktów wskazuje na to, że piramidy z Giza są dowodem na istnienie poprzedniej ziemskiej cywilizacji, która została zniszczona podczas globalnego kataklizmu znanego w legendach jako potop. Coś takiego musiało się przydarzyć piramidom zanim odnaleźli je pierwsi Egipcjanie.

 

Dowodem ostatecznym na to, że nazywanie Wielkiej Piramidy, piramida Cheopsa, jest nadużyciem może być na przykład fakt, że znaleziono tam tylko jedną inskrypcję, podczas gdy w innych piramidach całe ściany były zapisane hieroglifami. Rzekoma inskrypcja Chufu przypisująca powstanie piramidy dla Cheopsa zapewne znalazła się tam dużo później, ale historycy uczepili się tej koncepcji, bo wprowadzała porządek w ich periodyzację dziejów. Gdyby przyznano, że piramidy te istniały już kilkanaście tysięcy lat temu historycy musieliby odpowiedzieć na pytanie, co wtedy było i dlaczego nic o tym nie wiemy. Z tego właśnie powodu oczywiste fakty są ukrywane, aby tylko zapewnić sobie złudzenie wiedzy na temat przeszłości naszej cywilizacji.

 

 

Ocena: 

4
Średnio: 4 (1 vote)
loading...

Komentarze

Portret użytkownika piter

Poczytalem sobie posty i rece

Poczytalem sobie posty i rece mi opadly . Jak mozna twierdzic iz jestesmy w stanie wybudowac taka sama strukture ? Nie potrafimy wybudowac drogi czy domu idealnie zgodnego z planami a co dopiero mowic o budowaniu kilka czy kilkanascie tysiecy lat temu ? Bez urzadzen elektronicznych , maszyn i dzwigow ? Wszystkie spisane relacje z budowy sa tylko i wylacznie przekazem informacji uzyskanej od innych a nie spisem naocznego swiadka . Czysto i logicznie : egipcjanie przywlaszczyli sobie porzucone piramidy a twierdzac iz sa budowniczymi takich budowli , tworzyli wlasna potege w umyslach innych ludzi . To prosta sztuczka stosowana nagminnie w negocjacjach czy zastraszaniu : jasli umiem czynic cuda , nie probuj ze mna walczyc . Powolujecie sie na biblie a czytaliscie ja ? Poczytajcie , polaczcie fakty (polecam Ezechiela) , zastanowcie sie (myslcie jak ludzie w tamtych czasach - nie znacie stali , samochodow , samolotow , silnikow , laserow itp - znacie drewniane kolo i prosta bron , ogien i wode , niebo to dla was zagadka , piorun jest niewytlumaczalna dla was potega) . W rozmyslaniach o tym wszystkim poczytajcie o zlocie i jego wlasciwosciach i mozliwosciach technologicznych . Czego by tu szukala obca cywilizacja ? Mysle ze wlasnie surowcow . A piramidy ? Taka teza - zwykle ladowiska i tyle . Idealny ksztalt aby rozproszyc gazy spalinowe ladujacej maszyny wybudowane zgodnie ze znakami Pasa oriona . Cos jak GPS aby uniknac katastrofy przy ladowaniu . Czemu nie przylatuja teraz ? A  po co ? Kim jako ludzie niby jestesmy ? Pazerni , zachlanni , zdradzieccy i zaklamani . Odpady w kosmosie . W dodatku o slabej zywotnosci . Po co nas uczys skoro po kilkudziesiecu latach i tak umieramy ? Napisalem o zlocie celowo poniewaz jako metal potrzebny do zycie nie przedstawia zadnej wartosci - jest za miekki . Indianie nie cenili ani nie uzywali go wogole , jako nie przydatny . A mimo to jakims "cudownym" sposoben tysiace lat p.n.e. ludzie zaczeli strasznie go pozadac . Ktos ich nauczyl ? Moze ktos kto go potrzebowal jak izolatora , przewodnika , tarczy oslonnej przeciw promieniowaniu itd . Zloto jest wykorzystywane w obecnych konstrukcjach kosmicznych skafandrow , wachadlowcow itd . Poczytajcie Przyjaciele . A wyzwiska i spory niezmienia faktu : na pewno ludzie tysiace lat wstecz nie byliby w stanie wybudowac takich budowli . Mowie z doswiadczenia w przemieszczaniu duzych ciezarow i gabarytow w przestrzeni .... Pozdrawiam .

Portret użytkownika Adammus

Wiek piramid i Sfinksa w

Wiek piramid i Sfinksa w Egipcie okresla się obecnie na grubo ponand 11 tysięcy lat - a więc musiały one powstać przed ostatnią epokoą lodowcową. Z całą więc pewnością nie zostały wykonane przez starożytnych egipcjan (tak na marginesie niektórych komentarzy pragnę zauważyć, że miedź nie tnie skały a za pomocą narzedzi miedzianych nie da się obrabiać bloków skalnych). Co do samej konstrukcji piramid to zwracam uwagę na podstawową komplikację budowlaną: piramida Cheopsa to ponad 2,5 miliona bloków skalnych (ponad 200 tonowych) bardzo dokładnie dopasowanych i ułożonych. Ta perfekcja wykonania jest niedostępna nam współczesnym nawet przy zastosowaniu najnowszej technologii i maszyn. Wierzchołek piramidy jes przesunięty od punktu przecięcia przekątnych podstawy o zaledwie 6 mm. Jesli podzielimy 6mm przez 2,5 mln to otrzymujemy precyzję ustawienia każdego bloku wręcz nie do wyobrażenia... Budując piramidę nie można dokonywać korekt w trakacie trwania budowli i "dopasować" ułożenia bloków aby zachowac poprawna jej geometrię na zasadzie " teraz nieco w lewo Joe"... Materiał do budowy piramid - skała - nie znajdowała się też tuż obok piramid lecz w odległym kamieniołomie. Pomijając kwestie transportu 200 tonowych bloków kolejnym wyzwaniem jest samo przygotowanie tak regularnych i precyzyjnie wykonanych elementów konstrukcyjnych. Reasumując, nasza cywilizacja nie jest w stanie wybudować czegoś takiego nawet dzisiaj. Piroamidy znajdują się nie tylko w Egipcie ale na całym świecie - w Ameryce Południowej, Azji, Europie czy nawet pod wodą u wybrzeży wysp Japońskich. Większość z nich wybudowana została w grupach po 3 sztuki z uwzględnieniem takiej samej orientacji przestrzennej - odwzorowującej układ gwiazd w Pasie Oriona. Zwykły przypadek czy też celowe działanie? Z przecieków NASA można odnaleźć zdjęcia piramid wykonanych na naszym Księżycu jak i zarówno na Marsie. Zdają się więc być obiektami dosyć "powszechnie" budowanymi. Historię Świata należało by napisać raz jeszcze - podając w niej znane nam fakty z ostatnich 2-3 tysięcy lat a opowieści o budowaniu piramid jako grobowców faraonów włożyć między bajki dla dzieci. Czy ktoś kiedyś odważy się tego dokonać?

Portret użytkownika SAH

Tak mi na myśl przyszło . To

Tak mi na myśl przyszło . To że piramidy nie zapadają się w takim tempie jak inne dzisiejsze budowlę to może jest powodem nie to że stoją na twardym gruncie i mają porządny fundament , a to że się nie zapadają to może jest zasługa konstrukcji czyli jako fundament jest taka sama druga piramida w głąb ziemi tylko że jakby do góry nogami i to by tłumaczyło że nie zapada się . Przecież tak naprawdę nie zbadano piramid tak do końca  ani od góry ani od dołu tym bardziej .

Portret użytkownika obserwator

Zastanawiam się czy brał już

Zastanawiam się czy brał już ktoś pod uwagę taką teorię, że piramidy mogły być budowlami obronnymi. Spełniają większość wymogów potężnego bunkra który przetrwałby większość naturalnych kataklizmów jak i ataków zaawansowanej broni. Po co wkładać tyle energii w budowę czegoś co służyłoby nam po śmierci. Ale coś co pozwoli przetrwać nam, czy naszym dzieciom, to ma sens.

Portret użytkownika asdi

Najnowsze badania piramid

Najnowsze badania piramid rzucają zupełnie inne światło.Piramidy były prawdopodobnie nadajnikiem,generatorem hf.Są to urządzenia ściśle zestrojone na odpowiednią częstotliwość.Mogły służyć do komunikacji z innymi cywilizacjami badź co mało prawdopodobne do produkcji elektryczności.

Portret użytkownika Homo sapiens

Niesamowita jest historia

Niesamowita jest historia Ziemi i ludzi ! Do tego kontakty z Synami Bożymi ! Potop Biblijny ! Wyjście z Egiptu ! historia ludzkości jest niezwykle ciekawa ! Duchowość powinna być wykładana w szkołach i na uniwersytetach, wtedy może byśmy odzyskali wiedzę dawnych ludzi bo utraciliśmy naszą pamięć z przed potopu... chybaże jest ukryta gdzieś ? ale tylko uduchowieni ludzie mogą poznawać tajemnice dawnych Ziemian ! No i nauka potwierdza potop oraz wiele innych rzeczy z Biblii !

Los dał ludziom odwagę znoszenia cierpień.-Rzeczą człowieka jest walczyć, a rzeczą nieba – dać zwycięstwo.

Strony

Skomentuj