Plaga meduz zmusiła do zamknięcia wielu hiszpańskich plaż

Kategorie: 

Phyllorhiza Punctata - redorbit.com

Inwazja australijskich meduz zmusiło Hiszpanię do zamknięcia sześciu plaż w miejscowości wypoczynkowej w trakcie wakacji. Przyczyną było ponad 100 poparzeń, trwa leczenie pływaków.

 

Zwykle meduzy te są widywane na południowym Atlantyku i Pacyfiku, są to phyllorhiza punctata. Zbiegły się one na wodach Orihuela, na południe od Alicante na Costa Blanca, poinformował The Times.

 

Chociaż nie są zbyt niebezpieczne dla ludzi, meduzy, które pochodzą z południowo-zachodniego Pacyfiku posiada łagodny jad, który może powodować dyskomfort. Hiszpańskie plaże, które zostały zamknięte to Punta Prima, La Mosca, Playa Flamenca, Cala Cerrada, La Zenia i Cala Capitan.

 

Według Sky News brytyjscy biolodzy ostrzegają, że morza mogą przekształcić się latem tego roku w "zupę pełną meduz". Biolodzy z Marine Conservation Society (MCS), z siedzibą w Ross-on-Wye, południowej Anglii, powiedzieli wczoraj, że zanieczyszczenia i przełowienia mogą być odpowiedzialne za wzrost liczby osobników meduzy w wodach przybrzeżnych Wielkiej Brytanii.

 

"Istnieją dowody, że ilość meduz rośnie na całym świecie, w tym morzach okalających Wielką Brytanię, a te zwyżki są związane z czynników, takimi jak zanieczyszczenia, przełowienie i ewentualnie zmiany klimatyczne," powiedział Peter Richardson z MCS.

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
loading...

Skomentuj