Po głośnych słowach papieża Franciszka o nieistnieniu piekła w Bazylice św. Piotra runął tynk

Kategorie: 

Źródło: vk.ru

Trzydziestego marca nagłówki wielu mediów po prostu „biły po oczach tytułami” o głośnych słowach Papieża, który stwierdził, że piekło nie istnieje. Absolutnie wszystkie dusze, jego zdaniem, stawią się przed Panem. Nawet najbardziej grzeszni ludzie mogą liczyć na wybaczenie za swoje czyny, jeśli żałują za grzechy. Bezwładne dusze znikają na zawsze.

W Bazylice św. Piotra, niecały dzień po dziwnym wywiadzie papieża, na głowy wiernych runął fragment tynku. Stało się to w czasie Wielkiego Tygodnia. Kościelni przestraszyli się tego incydentu i tymczasowo zamknęli bazylikę, chociaż planowali przyjąć w najbliższych dniach aż pięć milionów pielgrzymów, a tego typu incydent moze wywołać dla nich ryzyko narażenia się na niebezpieczeństwo.

Do zdarzenia doszło niedaleko posągu  pn. Lamentacja Chrystusa i zaledwie kilka godzin po tym, gdy ukazał się wywiad Papieża Franciszka, w którym zaprzeczył istnieniu piekła i nieśmiertelnej duszy. Niektórzy sugerują, że to co się stało to znak, wskazujący na potrzebę opamiętania się przez postępowego jezuitę zasiadającego na tronie piotrowym. Oczywiście można to też zinterpretowac jako potrzeba dokonania przeglądu stanu technicznego Bazyliki.

W przeszłości, w Watykanie dochodziło już do incydentów interpretowanych jako paranormalne znaki. Warto wspomnieć to, co spotkało naszego rodaka, papieża Jana Pawła II, który 30 stycznia 2005 roku wypuścił białego gołębia. Ptak zamiast odlecieć jak zwykle, zawrócił i wleciał przez papieskie okno do apartamentów pałacu watykańskiego. Jak wiadomo kilka miesięcy potem, 2 kwietnia papież zmarł.

Potem w 2014 roku Papież Franciszek wypuścił kilka białych gołębi, które rzekomo miały zatrzymać wojnę na Ukrainie. Ptaki zostały zaatakowane przez mewy, które przyleciały „znikąd”. Niektórzy wierni rónież postrzegali to, jako zły znak.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (3 votes)
loading...

Komentarze

Portret użytkownika Kmieciu

Wzięli Ukraińców do

Wzięli Ukraińców do tynkowania, i oto skutki... A myślałem, że tylko polscy "Janusze biznesu" biorą ukropów zamiast Polaków, bo każdemu zapłacą 1/3 tego co Polakowi - ale że pan byznesman będzie za 1 Polaka musiał 3 chachłów przyjąć, żeby zrobili robotę, którą 1 Polak by wykonał, bo takie toto niekumate i dwie lewe łapy do roboty ma, czyli zysk żaden, to się  prywaciarzowi nie przetłumaczy... Że tej roboty 1 Polaka nie umieją nawet we 3 wykonać tak dobrze, jak w/w Polak by to zrobił to już nawet nie wspomnę...

 

Portret użytkownika hubi

Słowa od samego Papieża,że

Słowa od samego Papieża,że nie ma piekła sąbardzo złe bo co sobie mamy pomyśleć,zastanówcie się.Że mogę czynić największe grzechy,mordować ,gwałcić i co tam "dusza zapragnie".A po śmierci wystarczy żałować i iść do nieba.To szerokie otwarcie drzwi...

Portret użytkownika sio

Piekło istnieje. Im bardziej

Piekło istnieje. Im bardziej ludzie się go boją tym bardziej go doświaczają bo piekło to stan ducha. Wojny  to też piekło, rak też.

Diabłu właśnie chodzi o to żeby człowiek doświadczał piekła i Jezusowi też. Jezus nie chciał się diabłu kłaniać a chce aby jemu się kłaniano. Logika.

Bez poddaństwa nie ma raju według bibli. A tym czasem to bóstwa,które były kompletnymi ateistami były w raju a nie bogobojni. Bogobojność czyli niewolnicze człowieczeństwo zakończyło raj.

Portret użytkownika Driusz

Zbój kłamie mówiąc "Nawet

Zbój kłamie mówiąc "Nawet najbardziej grzeszni ludzie mogą liczyć na wybaczenie za swoje czyny, jeśli żałują za grzechy." To bzdury, herezje głoszone przez pseudo apostoła Pawła z Tarsu. Prawda jest inna, i dla zbója nadzieji nie widzę. Prawdziwy apostoł Jakub pisał tak Jakuba 2:14 "Jaki z tego pożytek, bracia moi, skoro ktoś będzie utrzymywał, że wierzy, a nie będzie spełniał uczynków? Czy [sama] wiara zdoła go zbawić?"

Inny przykład, Mateusza 16:27 "Albowiem Syn Człowieczy przyjdzie w chwale Ojca swego razem z aniołami swoimi, i wtedy odda każdemu WEDŁUG JEGO POSTĘPOWANIA."

Oczywiste staje się więc, że ten człowiek kłamie gdy tylko usta otworzy, choć mnie to akurat nie dziwi.

Strony

Skomentuj