Pochodzenie dziwnych dźwięków w Southampton zostało wyjaśnione

Kategorie: 

Mieszkańców nadbrzeża portowego miasta Southampton w hrabstwie Hampshire od kilku miesięcy budzi zazwyczaj w nocy tajemniczy szum. Urzędnicy miejscy zdziwieni wzruszają ramionami, a naukowcy za zamieszanie obwiniają ryby.

 

Według BBC kilka miesięcy temu ludzie w Southampton po raz pierwszy usłyszeli dziwny, pulsujący szum, który pozbawił ich snu i odpoczynku. Niektórzy zaniepokojeni Brytyjczycy poszli nawet do lekarza, aby wyeliminować hałas. Badania wykazywały jednak, że zdrowie fizyczne i psychiczne obywateli jest w porządku. Mieszkańcy zaczęli więc pisać skargi kierowane do przedstawicieli Rady Miejskiej.

„Kiedy pierwszy raz usłyszałam ten ryk od razu myślałam, że zwariowałam” - mówi Linda Zammit. „Teraz dziwne dźwięki powtarzają się co noc, jeśli nie ma wiatru lub deszczu. Albo budzą w nocy, albo nie dają spać”. Maria Dennett  mieszka w innej części miasta: „słyszeliśmy pulsujące dźwięki. Początkowo myślałam, że to pralka lub zmywarka u sąsiadów. Teraz już wiem, że to nie sąsiedzi”.

Urzędnicy potwierdzili, że otrzymali od niezadowolonych Brytyjczyków ponad 30 skarg, ale nie byli w stanie określić źródła głośnych dźwięków. Zwrócili się o pomoc do naukowców ze Scottish Association of Marine Science (Szkockie Stowarzyszenie Nauk o Morzu ), którzy oskarżyli rybę Porichthys notatus – wyglądem przypominającą przerośniętą kijankę.

Więcej informacji można przeczytać tutaj

 

 

Źródło: http://tylkoprzyroda.pl/wideo/ludzie-w-southampton-oszaleli-powodu-halasliwej-ryby

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
loading...

Komentarze

Portret użytkownika Sagittarius

Osobiscie mieszkam w

Osobiscie mieszkam w Southampton juz dobrych pare lat i jakos nigdy nie zdarzylo mi sie doswiadczyc dziwnych dzwiekow (ryb) - a nocki strzelam sobie czesto, jointy pale w oknie (kwestie zapachowe) i nigdy nie slyszalem napalonych ryb ani innych dziwnych dzwiekow.

Portret użytkownika gość

Niektórzy tutaj są tak

Niektórzy tutaj są tak sfrustrowani dzisiejszymi kłamstwami na swiecie, że niedługo naukowiec pokaże widelec i powie, że to jest widelec (zdarzy sie, że powie prawdę), to niektórzy powiedzą
Nie! To jest nóż.

W DYSKUSJI WYRAŻAM WŁASNE POGLĄDY KTÓRE NIE MAJĄ NA CELU NIKOGO OBRAZIĆ ,TYM NIEMNIEJ OBRAŻALSKIM WSTĘP DO DYSKUSJI SUROWO ZABRONIONY !!!

Portret użytkownika sceptyyk

Od trzech tyg jestem w

Od trzech tyg jestem w Southampton,mieszkam 1km od potru.Pracuję w nocy (400m od portu) przy remoncie pewnego obiektu ... Wychodzimy sobie (często) zajarac na duchu... I poza maszynami portowymi, niczego nie slychac, ... Aha,słyszymy jeszcze imprezowiczów.Southampton to wesołe miejsce.Pozdrówka.

Strony

Skomentuj