Początek końca świata

Kategorie: 

Źródło: pixbay.com

Oczekując na coraz to nowsze terminy końca świata, czy zagłady ludzkości, wielu z nas, nie zdaje sobie sprawy z tego, że wyglądając końca i wymyślając coraz to nowe znaczenia dla przepowiedni przeróżnych wróżek i jasnowidzów, zamykamy oczy na postępującą zagładę naszej cywilizacji, która już następuje.

 

Jednak, czy my sami sobie ją zgotujemy? Człowiek tak bardzo jest w siebie zapatrzony, że ogłosił się jedyną inteligentną istotą na ziemi i co za tym idzie podporządkował sobie wszystkie dobra natury jakie posiada ziemia. Przeglądając przeróżne zapiski ze starożytności, człowiek „rozkodował” malowidła i pismo starożytnych ludów i po swojemu zbudował „genialną” historię człowieka i cywilizacji które poprzedzały naszą i z których się wywodzimy.

 

Historię tę powiela się od pokoleń i ludzkość została do tego stopnia zaprogramowana że w większości uwierzyła w to, że piramidy zbudowane są ręcznie przez niewolników, kamień polerowano do takiego stopnia gładkości, jakiego nie jesteśmy dzisiaj w stanie osiągnąć i tych bzdurnych przykładów jest znacznie więcej, ogólnie rzecz biorąc, człowiek zrobił się wręcz wszechmogącą istotą dla której nie ma przeszkód nie do pokonania i chociaż bardzo fajnie to brzmi, to jakoś mi ciężko uwierzyć w tą historię.

 

Według nauki pierwsze organizmy pojawiły się na ziemi około 3,7 mld lat temu i doprawdy jestem pod wrażeniem, jak nauka dokonała tych obliczeń, bo sposoby datowania budzą wiele kontrowersji...ale do rzeczy, chodzi o to, że na planecie ziemia, która rzekomo powstała 4,5mld lat temu, już 3,7mld lat temu pojawiły się pierwsze oznaki życia a tymczasem istnienie człowieka tego co to „wyewoluował” z małpy (khe, khe) ponoć datuje się na około 8 mln lat temu.

 

To bardzo ciekawe odkrycie, zważywszy, że pierwszą cywilizacją o jakiej wiemy to odległość czasowa około 6 000 lat temu, ciekawe, prawda? Wcześniejsze kultury nie były cywilizacjami...a co było przed owymi kulturami? Przecież przez 8 mln lat to mogło być jeszcze setki innych cywilizacji które wyginęły, bądź opuściły tą planetę a potem wszystko zaczynało się od początku, być może nasi poprzednicy odchodząc z tej planety pozostawili zalążek życia, by mogło się rozwijać od początku.

 

Według nauki w historii ziemi, następowały wielkie wymierania i nauka w tradycyjny sposób się tłumaczy jak np. to że 65mln temu dinozaury zabiła asteroida...no kurcze za wszystko to co niewyjaśnione, winę biorą asteroidy i co ciekawe ...złośliwa asteroida wybiła wszystkie dinozaury a potem życie trwało nadal aż doszło do przeobrażenia małpy w człowieka...ech... jeżeli 65mln temu wyginęły wszystkie dinozaury, być może KTOŚ chciał zrobić miejsce dla nowych mieszkańców na ziemi, czyli nas... owi dobroczyńcy, mogli być przedstawicielami poprzednich mocno zaawansowanych cywilizacji, które odchodząc z planety, pozostawili ją jak laboratorium doświadczalne potrzebne do swoich badań.

 

Teraz pytanie czy koniec świata nastąpi wtedy gdy owa cywilizacja wróci tutaj? Być może ta cywilizacja tutaj jest cały czas i obserwuje swoje laboratorium i jak najbardziej koniec może nastąpić wtedy, gdy postanowi zmienić „doświadczenie” i zasiedlić ziemię nowym gatunkiem, ale jest też inna opcja, doświadczenie może trwać do czasu kiedy sami sobie nie sprawimy końca świata .

 

Być może sami tak zanieczyścimy nasze środowisko, że poprzez choroby staniemy się bezpłodni i naturalnie wyginiemy. Wszak, z roku na rok wzrasta liczba chorób które staramy się leczyć medykamentami, które w jednym pomagają a w drugim szkodzi...ale innych opcji jest wiele

 

skażenie radioaktywne, poprzez zabawę w energię i broń atomową, wybicie ziemi z orbity, zabawa w łapanie asteroid w celu ich eksploatacji, chemiczno-fizyczne udoskonalenie planety, pokonanie przez sztuczną inteligencję o której coraz głośniej się mówi, i wiele wiele innych przykładów, które mogą położyć kres naszej cywilizacji.

 

Nagłe zdarzenie może dać kres naszemu istnieniu nawet w czasie kiedy już będziemy mieli możliwości opuszczenia tej planety. Jeśli jesteśmy doświadczeniem, cywilizacja przeprowadzająca owe doświadczenie, może nas również unicestwić w chwili kiedy zaczniemy poznawać prawdę i zaczniemy dla niej stanowić zagrożenie. 

 

Wtedy przyjdzie koniec...niezapowiedziany, nagły, bezlitosny. A na drugi dzień po końcu świata, machina eksperymentów ruszy od nowa...bo to będzie tylko koniec NASZEGO świata.

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
loading...

Komentarze

Portret użytkownika TheTruth

Ileż to już było tych dat

Ileż to już było tych dat końców świata... Ile razy ludzie w to wierzyli i chodzili po alkohol tego dnia... Żenujące. Najszybszy koniec świata możemy mieć za 100-200 lat gdy przestaniemy tworzyć nowe pokolenie.

Portret użytkownika Dżolka

B@raon, a jeśli w dalszym

B@raon, a jeśli w dalszym ciągu jesteś zainteresowany powodami, dla kórych oficjalna nauka to ściema dla plebsu (to nie moja opinia tylko tych co zapodają ściemę) zobacz materiał z oficjalnego ścieku, w którym całkiem oficjalnie o tym mówią. 
https://www.youtube.com/watch?v=14Lu8NvIl64#t=1445
Od 22:25 do 24:00 jest najlepszy fragment… Każdy to musi obejrzeć sam… Wprost niemożliwe, że tak pięknie sami się przyznają do kultu diabła.
Ten fragment jest też niezłym dowodem dla wszsytkich pozostałych nie wierzących w tak zwane teorie spiskowe. To bardzo na rękę pewnym grupom, że ludzie takie teorie wyśmiewają, bo są lepszymi niewolnikami systemu, który przecież współtworzą.

Portret użytkownika Juszka1980OGL

Baron to jest ten twój nowy

Baron to jest ten twój nowy art w którym miałeś wyjaśnić gdzie podziali się obcy? Hmmm nic się nie dowiedziałem.
Szczerze to wymyśliłeś sobie historyjkę która pasuje do twojego światopoglądu rodem S-F, nie podając żadnych dowodów, żadnych badań nic tylko własne przemyślenia. Czy są one warte głębszego rozważania, dla mnie nie. 
Czym zająłeś negowaniem wieku Ziemi, ewolucji, na siłę próbujesz unicestwić ludzkość (choć ma się dobrze i będzie z pewnością miała póki nie nastąpi zewnętrzny kataklizm: asteroida, globalne wybuchy wulkanów, wybuch jakiejś supernowej.....) sami nigdy nie zniszczymy się nie rób z ludzi bogów. 
Negujesz dokonania ludzi którzy otwierają księgi historii, to dzięki badaczom wiemy że istniały dinosaury, że ludzie przez wieki się zminiali, to oni wymyslają nowe technologie....
A już pojechałeś na maksa tym wybiciem Ziemi z jej orbity brak słów na tako. Powielanie nieprawdy teraz jest bardzo modne i trendy tyle że nic nie wnosi w rozwój i poznanie. 
Nic nie wniosłes trzeba było podać jakieś przykłady na te twoje negacje. Dla mnie to "tylko" twoje przemyślenia. "Tylko" i jak ktoś już napisał ważne że je masz byle by nie zaszkodziły nikomu.

W DYSKUSJI WYRAŻAM WŁASNE POGLĄDY KTÓRE NIE MAJĄ NA CELU NIKOGO OBRAZIĆ ,TYM NIEMNIEJ OBRAŻALSKIM WSTĘP DO DYSKUSJI SUROWO ZABRONIONY !!!

W DYSKUSJI WYRAŻAM WŁASNE POGLĄDY KTÓRE NIE MAJĄ NA CELU NIKOGO OBRAZIĆ ,TYM NIEMNIEJ OBRAŻALSKIM WSTĘP DO DYSKUSJI SUROWO ZABRONIONY !!!

Portret użytkownika El Koto

Cyt: ''Przed wynalezieniem

Cyt: ''Przed wynalezieniem DA-DA, DA-DA już tam było.''
Niestety nic nie ''wynaleźliście'' panie b@ron, (a tak naprawdę chodzi o odkrycie tego co jest). Aby wypełnić nudę powodowaną brakiem 'odkryć' - można w wolnej chwili bić Pianę Złudzeń. Osobiście to uwielbiam Pianę Złudzeń podawaną razem z Ecie-Pecie O Wszechświecie - Piana smakuje wtedy znacznie lepiej.
A na koniec zagadka dla znawców koneserów i smakoszy wiedzy o wszechświecie. Co tak naprawdę przedstawia ta fotka:

Portret użytkownika Juszka1980OGL

Bułgaria centrum Buzludzha,

Bułgaria centrum Buzludzha, zdjęcie wykonane w 2010 roku we wrześniu, wiem kto je zrobił i kto jest na tym zdjęciu. Jak poszukasz to w necie jest więcej zdjęć tego obiektu i tylko kilka jest tak magicznych reszta to rozpacz i nędza 

Portret użytkownika El Koto

Tak. To są ruiny Centrum

Tak. To są ruiny Centrum Komunizmu czyli żydowskiego wynalazku. Dobre miejsce do rozmyślań nad możliwością upadku tego okrutnego materializmu serwowanego ludziom jak świat długi i szeroki.

Strony

Skomentuj