Pod podłogą domu odkryto tajemniczą sieć z czarnej mazi

Kategorie: 

Źródło: kadr z YouTube

W Melbourne, Australia, pewna mieszkanka doświadczyła zdarzenia godnego scenariusza filmu science fiction. Hannah Sycamore, podczas prac remontowych w swoim domu, zdemontowała podłogę, która była bardzo mokra, i natknęła się na coś, co wyglądało jak scena z horroru – przerażająco wyglądającą „sieć” dziwnych, oślizgłych czarnych nici.

 

To, co zobaczyła, przeraziło ją do tego stopnia, że postanowiła podzielić się zdjęciami znaleziska w mediach społecznościowych, pytając internautów, czy mają pojęcie, co to może być. Jej post szybko zyskał popularność, ale nawet wśród internautów nie było jednoznacznej odpowiedzi.

 

Jeden z komentujących zasugerował, że nici mogą przypominać ryzomorfy Armillaria – rodzaju grzybów tworzących największą na świecie sieć grzybni. Jednak przyznał, że te ryzomorfy wyglądają inaczej niż te, które Hannah znalazła pod swoją podłogą.

 

Elizabeth Aitken, badaczka roślin z Uniwersytetu w Queensland, również stwierdziła, że znalezisko przypomina ryzomorfy grzybów i zaleciła przeprowadzenie bardziej szczegółowych badań, w tym pobranie próbek.

 

Większość osób skłaniała się ku teorii, że to, co znaleziono, to korzenie roślin, przerośnięta pleśń lub grzybnia. Jednak dokładna identyfikacja biologiczna tego zjawiska nadal pozostaje nieznana.

 

„To także dla mnie nowość. Zdecydowanie nie przypomina to tradycyjnej pleśni” – skomentował ekspert z Państwowego Zielnika w Brisbane, z którym skontaktowali się lokalni reporterzy.

 

To zdarzenie, jakkolwiek niepokojące, podkreśla niezwykłość i różnorodność świata biologicznego, który nadal kryje w sobie wiele tajemnic. Zjawisko to przypomina, że nawet w naszych domach możemy natknąć się na nieznane i zaskakujące formy życia. Tajemnicze znalezisko Hannah Sycamore stanowi przykład na to, jak wiele jeszcze mamy do odkrycia w zakresie biologii i ekologii.

 

Czy to znalezisko to nowy gatunek, rzadka mutacja czy coś zupełnie innego? Tylko dalsze badania mogą dostarczyć odpowiedzi na te pytania. Tymczasem, historia ta z pewnością zostanie zapisana jako jeden z bardziej zagadkowych i niepokojących przypadków w annałach miejskich legend.

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
loading...

Skomentuj