Podczas mapowania dna Morza Śródziemnego odnaleziono podwodny monolit

Kategorie: 

http://www.livescience.com/

Trudno wyobrazić sobie zdziwienie badaczy, którzy podczas tworzenia map głębin Morza Śródziemnego odkryli 12 metrową konstrukcję ze śladami zaawansowanej obróbki. Obiekt odnaleziono na głębokości 40 metrów p.p.m nieopodal wybrzeży Sycylii. Według wstępnych estymacji początki tej struktury można datować na nawet 9 tysięcy lat temu.

 

Wtedy to właśnie miało miejsce ostatnie zlodowacenie. Wcześniej okolice Sycylijskiego kanału były archipelagiem wysp, które łączyły Afrykę z Europą. Naukowcy twierdzą, że wydrążone w monolicie dziury, mogą wskazywać na wysoki poziom rozwoju jego twórców. W żadnym stopniu nie pasuje to do prymitywnych łowczych na jakich kreuje się ówczesnych ludzi.

[ibimage==25127==400naszerokoscbeztxt==Oryginalny==self==null]

Społeczności naukowe z marszu usiłowały zdyskredytować to odkrycie twierdząc, że jest to naturalnie powstała struktura. Jednak główni autorzy badania Emanuele Lodolo i Zvi Ben-Abraham wykazują, że regularny kształt monolitu i powstanie trzech podobnej wielkości dziur to zbyt wiele jak na zwykły przypadek. 

[ibimage==25128==400naszerokoscbeztxt==Oryginalny==self==null]

Odkrycie podwodnej stryktury na dnie kanału Sycylijskiego może znacząco wpłynąć na rozszerzenie naszej wiedzy o najstarszych cywilizacjach żyjących nieopodal basenu morza Śródziemnego i rozwoju technologicznego ludzi żyjących w epoce Mezolitu - twierdzą naukowcy

 

Samo przenoszenie takiej wielkości monolitu wymagało dużo wysiłku ze strony jego twórców, nie wspominając już o wkładzie pracy w obróbkę tej skały i wywiercenie w jej wnętrzu otworów. Tego typu zdolności nigdy wcześniej nie występowały u ludzi tego okresu, ale to odkrycie może zmienić opinię naukowców. Nieopodal leżąca Malta również jest siedliskiem zagadkowych megalitycznych budowli, z których wiele jest datowane na 5600 lat p.n.e. Trudno nie zastanawiać czy basen morza Śródziemnego nie kryje więcej takich zagadek. Wystarczy tylko mieć odwagę by ich poszukać.

[ibimage==25129==400naszerokoscbeztxt==Oryginalny==self==null]

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
loading...

Komentarze

Portret użytkownika Homo sapiens

Tajemnic ludzkości jest co

Tajemnic ludzkości jest co niemiara, musimy tylko chcieć spojrzeć na nie z punktu widzenia nadnaturalnego, z punktu historii potopu Noego a wtedy wszystko się układa, oczywiście zagadek ciągle pozostaje wielka ilość ale przecież to jest wspaniałe, że są te zagadki, że należą do świata Stworzonego przez Boga YHWH ! Rzeczywistość jest niezwykła gdy zobaczymy, iż jest ona dziełem tajemniczej Boskiej Istoty o możliwiościach nieograniczonych !

(...)W „Siidwest Presse” z 11 kwietnia 1994 roku podano wiadomość, że zaledwie 650 kilometrów od bieguna południowego, na wysokości 4000 metrów n.p.m. zna­leziono skamieniałe szczątki dinozaura. W sumie na Antarktydzie znaleziono czte­ry różne gatunki dinozaurów. W śniegu i lodzie?

Richard Lewis opisywał w 1961 roku w artykule A Continentfor Science (Kon­tynent dla nauki) znajdowany na biegunie południowym węgiel i skamieniałe drze­wa o średnicy około 60 centymetrów. Ponadto odkryto 30 warstw antracytu (wę­gla kamiennego o bardzo wysokiej zawartości węgla pierwiastkowego), z których każda miała grubość 90-100 centymetrów. A więc na Antarktydzie też musiała wystąpić powódź, która pogrzebała drzewa pod osadami, bez których nie zaszłaby krystalizacja i skamienienie drewna.

 

Jeśli globalny potop zniszczył i pogrzebał lasy, znaczyłoby to, że przed oblo­dzeniem Antarktyda musiała mieć inne położenie geograficzne, bo w obecnym ark- tycznym klimacie zjawiska takie nie mogłyby mieć miejsca. Jakie zdarzenie prze­niosło Antarktydę ze strefy klimatycznej umiarkowanej, czy nawet subtropikalnej, do arktycznej? Gdyby w przeszłości oś ziemska zmieniła położenie, to również na półkuli północnej musiałyby zajść podobne zjawiska. I rzeczywiście zaszły.
 

Faktem jest jednak, że od XIX wieku bardzo dobrze udokumentowane są zna­leziska zamrożonych mamutów. Pierwsze informacje pochodzą być może jeszcze z 1693 albo z 1723 roku. Od tamtej pory obszernie opisano ponad 50 takich znale­zisk z Syberii i co najmniej sześć z Alaski. Znajdują się one w długim na ponad 5000 kilometrów stosunkowo wąskim pasie, biegnącym wzdłuż wybrzeża Morza Arktycznego.(...)
więcej tutaj:
http://popotopie.blogspot.com/2015/06/megalityczna-rzeczywistosc-kontra.html

 

Los dał ludziom odwagę znoszenia cierpień.-Rzeczą człowieka jest walczyć, a rzeczą nieba – dać zwycięstwo.

Portret użytkownika Terenia z Torunia

Homo lubie czytać Twoje posty

Homo lubie czytać Twoje posty ale drażni mnie ciągle nadużywanie tego tetragramu IHWH. To nie jest imię Boga tylko znaczy to po prostu Bóg. Bóg nigdy nie wyjawił swojego imienia. Nawet do Abrahama powidział: "Jestem, który jestem", "Jestem ciebie posyła" itd, itd.  IHWH to jest interpretacja kabalistów, którzy w torze doszukiwali się mistycznej, okultystycznej wiedzy dzięki której staną się jak Bóg, obudzą boskość w sobie (skąd my to znamy)...

Portret użytkownika wrefw

"Tak powiesz Izraelitom:

"Tak powiesz Izraelitom: "JESTEM, Bóg ojców waszych, Bóg Abrahama, Bóg Izaaka i Bóg Jakuba posłał mnie do was. To jest imię moje na wieki i to jest moje zawołanie na najdalsze pokolenia. (Wj 3,15)
 
Jehowy umiesz czytać ze zrozumieniem?

Portret użytkownika H.R.

Głębokość 40 m dla tego typu

Głębokość 40 m dla tego typu artefaktu, to w M. Sródziemnym bardzo niewiele. Dam przykład. Na wysokości niemal każdego miasta w Italii, pod wodą na różnej głębokości znajdują się zatopione ruiny dawnego wydania tych miast. Pochodzą, zależnie od głębokości, z poszczególnych epok antycznych następujących po roku mniej więcej 12,5 tys. lat temu. Mniej więcej w tamtym czasie miał miejsce ogólnoświatowy kataklizm, również i tektoniczny w wyniku czego obniżył się naturalny próg skalny odgradzający akwen dzisiejszego M.Śródziemnego od Atlantyku i niecka zaczęła się wypełniać wodą. Do dziś istnieje silny prąd powierzchniowy płynący od Gibraltaru wzdłuż wybrzeża Europy na wschód. Jeszcze w połowie XX stulecia, wg. danych nawigacyjnych i pomiarów, poziom M. Sródziemnego był minimalnie niższy niż Atlantyku. Grzbiet pomiędzy Sycylią, a Libią był lądem oddzielającym od siebie dwa wewnętrzne małe morza w zachodniej i wschodniej części dzisiejszego basenu śródziemnomorskiego. Były to pozostałości niegdysiejszego Morza Tetydy o ile się nie mylę. Monolit mógł powstać na lądzie, może nawet spełniał jakąś określoną rolę w ówczesnej kulturze, aż do czasu, gdy przewróciło go morze ustawicznie podnoszące swój poziom. W świetle tych faktów, opowieść kapłanów ze świątyni w Saiz, którą usłuszał rzekomo Solon nabiera prawdopodobieństwa, gdyż kapłani opwiadli Solonowi o niegdysiejszej Grecji, która zupełnie nie przypominała tej współczesnej im. Mówili o kraju dużo, dużo rozleglejszym terytorialnie z żyznymi dolinami, a dzisiejsza (ich i nasza) Grecja to jedynie mały nagi i nieurodzajny szkielet, pozostały po tamtej, wielkiej, pradawnej Helladzie. I to by się zgadzało, ponieważ ta dawna, wielka Grecja spoczywa teraz pod wodą, jako dno morskie, zlane dzisiejszym M. Śródziemnym.

Portret użytkownika Homo sapiens

Potop zniszczył poprzedni

Potop zniszczył poprzedni świat, który został stworzony przez Istotę Nadprzyrodzoną ! To jest niesamowicie interesujące ! Czym są skamieliny? Skamieliny powstają w specyficznych warunkach, tzn. przez nagłe odcięcie dostępu tlenu, którego potrzebują bakterie dokonujące rozkładu. Oznacza to, że dany obiekt musi być szczelnie otoczony izolatorem. Doświadczenie wykazało, że takim izolatorem jest np. muł powstający podczas powodzi, przykrywający zwierzęta i rośliny.

 

"Skamieliny pokazują nam zawsze formy gotowe fauny i flory, tzn. w pełni przystosowane do życia."

http://popotopie.blogspot.com/2013/10/ewolucja-czy-stworzenie.html
Skamieliny(skamieniałe drzewa) przecinające pionowe kilka lub kilkanaście warstw, pokazują, że powstały one bardzo szybko w przeciwny razie nie uległyby fosylizacji. Wg TE między utworzeniem się tych warstw mogło minęły setki milionów lat, gdyby tak było te skamieliny nie powstałyby.
Zdjęcie skamieniałych drzew przechodzących przez warstwy skamieniałego błota potopu, jedno żywe drzewo na lewo od skamieniałych

 

Los dał ludziom odwagę znoszenia cierpień.-Rzeczą człowieka jest walczyć, a rzeczą nieba – dać zwycięstwo.

Portret użytkownika Zadzak

To na 100% skamieniałe drzewa

To na 100% skamieniałe drzewa w tych warstwach? Bo jeśli tak to jest mocny dowód na to, że coś naniosło te osady bardzo szybko ale jeśli to był potop to powinny się znajdować na ogromnym obszarze.

Strony

Skomentuj