Podejrzany sferyczny obiekt znaleziony na plaży na Malediwach

Kategorie: 

Źródło: www.haveeru.com.mv

Na archipelagu Malediwów doszło wczoraj do dziwnego odkrycia. W okolicy plaży Baarah na atolu Haa Alif odnaleziono sferyczny obiekt. Pojawiły się sugestie, że znalezisko może być niebezpieczne. Sprawą zajęły się służby.

 

Z doniesień gazety Haveera wynika, że obiekt odnaleźli miejscowi i poinformowali posterunek policji. Sferyczny przedmiot został wyrzucony na brzeg w godzinach wieczornych 25 marca.

 

Władze Malediwów przesłały na miejsce oddziały Maldives National Defense Force (MNDF). Nikt nie udziela informacji co to takiego, ale nie można wykluczyć, że jest to jakaś mina morska, albo szczątki poszukiwanego Boeinga 777 malezyjskich linii lotniczych. Jest to tym bardziej prawdopodobne, że w okolicy Malediwów widziano nisko lecący samolot.

[ibimage==20903==400naszerokoscbeztxt==Oryginalny==self==null]

MNDF nie komentuje na razie tego znaleziska. Poinformowano tylko, że trwają przygotowania do przeniesienia obiektu.

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
loading...

Komentarze

Portret użytkownika Yancy

Przecież ten dziwny objekt to

Przecież ten dziwny objekt to obciążnik trałowy, którego używa się do obciążania trałów oraz podczas wytrałowania min w trakcie różnych ćwiczeń wojskowych.
W Polsce też takie "sensacyjne" znaleziska miały miejsce.

Portret użytkownika Q...

Było by zabawnym patrzeć jak

Było by zabawnym patrzeć jak na siłę sugeruje się ludziom że cokolwiek mało znanego ma pozaziemskie pochodzenie ale to już przestaje być zabawne.  Po za Pulsarem (te okrągłe rzeczy na zdjęciu statku Sojuz to anteny systemu automatycznego cumowania. Są okrągłe, nie kuliste) większość może mieć, w jakimś sensie, rację. Mnie to wygląda na minę morską (wystające paluchy zapalników), być może ćwiczebną aczkolwiek kolor przypomina raczej coś co ma funkcję zbiornika "czegoś tam". Na pewno nie element UFO. NA PEWNO!. I nie jest to element "starożytnego" pojazdu latającego czyli np. Vimany (jak latający złom który za takowe bywa brany nawet tu).

Portret użytkownika pulsar

@Q... Co do tych anten

@Q...

Co do tych anten statku Sujuz to rzeczywiście masz rację, że pomyliłem je ze zbiornikami na palowo.

[ibimage==20921==400naszerokoscbeztxt==30_procent==self==null]
 

Natomiast dalej pociągne wątek iż są to zbiorniki paliwa rakietowego, np: silników pomocniczych.

http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114873,4933390.html
[quote]Sporym zagrożeniem jest natomiast paliwo -hydrazyna, choć nie wiadomo, ile naprawę jest jej na pokładzie. Satelity robiące zdjęcia potrzebują dużo hydrazyny do zmian orbity. Hydrazyna jest silnie trująca - jej opary działają na płuca jak kwas. Kilkaset kilogramów hydrazyny mogłoby skazić spory obszar - jednak jeśli zbiornik zostanie uszkodzony przez pocisk rakietowy lub rozpadnie się podczas przejścia przez atmosferę, paliwo najprawdopodobniej spłonie zanim szczątki spadną na Ziemię.[/quote]

http://www1.rfi.fr/actupl/articles/096/article_3060.asp
[quote]Trzeba podkreślić, że istnieją dość znaczne różnice między satelitami cywilnymi a wojskowymi. Dotyczy to takich dziedzin jak np. ochrona satelitów przed wszelkiego rodzaju promieniowaniem, lub wydawanie poleceń z Ziemi, aby dany satelita wojskowy (w zależności od aktualnej sytuacji militarnej) nagle zmienił orbitę. Satelity wojskowe zużywają z tego powodu znacznie więcej paliwa, ale mają możliwość wielokrotnego przelotu nad tym samym miejscem i przeprowadzenia dokładnej obserwacji.[/quote]

Już o tym pisano na bratnim portalu.
http://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/brazylia-tajemniczy-obiekt-spadl-wioske
http://zmianynaziemi.pl/wideo/tajemnicza-sfera-rozbila-sie-pustyni-w-namibii
 
[ibimage==20922==400naszerokoscbeztxt==50_procent==self==null]
 
[ibimage==20923==400naszerokoscbeztxt==30_procent==self==null]
 
[ibimage==20924==400naszerokoscbeztxt==30_procent==self==null]
 
[ibimage==20925==400naszerokoscbeztxt==30_procent==self==null]

Portret użytkownika Q...

Jak najbardziej, Pulsarze.

Jak najbardziej, Pulsarze. Absolutnie nie upieram się przy "mojej" minie morskiej. Przecież napisałem że >kolor przypomina raczej coś co ma funkcję zbiornika "czegoś tam"< czyli np. paliwa/ utleniacza silnika rakietowego.  Natomiast nadmiar minusów dostałem chyba za stwierdzenie że nie jest to część bardziej starożytna niż ja sam. No niestety... na element struktury Vimany bym raczej nie liczył.

Bóg stworzył nieskończone ilości istot rozumnych o różnych szczeblach bytowania. Choć rozumem nie można dowieść istnienia Aniołów, to jednak można wskazać na odpowiedniość ich istnienia.

Portret użytkownika O co kaman?

Lol, jeno to bombka choinkowa

Lol, jeno to bombka choinkowa jest przecież... Jak już sprawę uściślić to biorąc pod uwagę rozmiar tego obiektu i liści, które zielenią się obok,za  to jedyny dowód na niezidentyfikowane właściwości, to to, że ta bombka zerwała się z choinki i pobiegła wyhasać na dworze. Dziękuję, koniec wywodu.

Portret użytkownika zibi1973

No to byśmy w ładnym świecie

No to byśmy w ładnym świecie żyli,myśle że to te choinki czyli różno migające na przemian światełka,jeszcze jedno to wejście w tej kuli  wygląda jak by było ze szkła przebija tło,czyli kula metalowa a ta krótka rurka szklana to  dopiero ciekawa sprawa

Strony

Skomentuj