Podróże w czasie bez paradoksu dziadka są możliwe

Kategorie: 

Źródło: dreamstime.com

Jak wiadomo jednym z istotnych problemów dotyczących podróży w czasie jest to, że istnieje tak zwany "paradoks dziadka". Oznacza to, że nie można przenieść się w przeszłość ponieważ mogłoby się zabić dziadka, bez którego samemu nie powinno się istnieć. Okazuje się, że to ograniczenie nie dotyczy cząstek na poziomie kwantowym.

 

Zagadnieniem tym zajęli się fizycy z University of Queensland. Zespół pod przewodnictwem Martina Ringbauera przeprowadził analizy i symulacje, z których wynika, że pojedyncze fotony w stanie superpozycji kwantowej, mogą podróżować w przeszłość nie łamiąc "paradoksu dziadka".

 

Dzieje się tak dlatego, że w świecie kwantowym fotony są w stanie niedookreślonym, czyli określa jej moment obserwacji. Dzięki temu nie ma ryzyka, że taka podróż wpłynie na wszechświat, gdyż z tego stanu rzeczywistość dopiero się staje, dlatego każda determinacja stanu takich cząstek ostatecznie określa ich pozycję i czas, a dopóki to określenie się nie dokonało, fotony mogą się przenosić w przeszłość bez łamania paradoksów wynikających z teorii względności i mechaniki kwantowej.

 

Nadal długa droga do tego, aby udało się komuś przesłać w czasie pojedyncze molekuły i sam fakt określenia ich superpozycji kwantowej będzie skutkował tym, że nawet jeśli taka materia zostanie wysłana w przeszłość, będzie to raczej inny wszechświat, co zabezpieczy przed niebezpiecznymi paradoksami.

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika Kółko Gospodarzy Miejskich

Uprasza się zainteresowanych

Uprasza się zainteresowanych o dostosowanie się do wyznaczonych terminów, podczas wyznaczanych spotkań OBE w ściśle wyznaczonym miejscu z drugiej strony Księżyca, i ściśle wyznaczonym czasie co drugi piątek. Aktualna godzina pojawień jest przesunięta na 18:00 z powodu terminów administracyjnych. Kategorycznie i pod groźbą kary zabrania się odwiedzania tych miejsc w terminach innych niż określone. Podkreśla się iż niezastosowanie się do tych zaleceń, skutkować będzie czasowymi zakazami w odbywaniu turystycznych podróży OBE w miejsca najbardziej popularne, takie jak galaktyki kolorowe lub do Wielkiego Centrum Zdarzeń.

Portret użytkownika pasjonat

zalozenie jest takie ze

zalozenie jest takie ze E=mc2
oznacza to ze szansa podrozowania w czasie czegos zawierajacego wode jest znikoma - pomnoz swoja mase przez 3 x 10e16 wzor zaklada ze predkosc jest maxymalna - nie wzrasta a tu przy przeciazeniu 3g oczy z orbit wylatuja.

Myślę, więc jestem...

Portret użytkownika pasjonat

Biorac pod uwage istnienie

Biorac pod uwage istnienie czasu taki odcinek niemal natychmiast staje sie przeszloscia.
regula horyzontu zdarzen okresla dokladnie co dzieje sie z czlowiekiem podczas podrozy w czasie.

Myślę, więc jestem...

Portret użytkownika Homo sapiens

Niezwykle ciekawy temat !

Niezwykle ciekawy temat ! Temat wysoce kontrowersyjny, a jednocześnie ciekawy, bo moglibyśmy przyjąć, że wysyłanie informacj w czasie jest możliwe, nie materi czy energii ale samej niematerialnej informacji. Ale to też zagrażało by w podobny sposób jak paradoks dziadka, bo można by przesłać informację, że istoty UFO pojawią się w danym momencie historii i wtedy ludzie mogli by się przygotować na atak kosmitów. Mogli by się przygotować ale przecież nie wierzą że kosmici istnieją !(dlatego wszystko związane z ufologią jest wyśmiewane ? ufolodzy to wyklęci naukowcy) To jak mają się przygotować ? Zresztą może część ludzkości już jest zmieszana z nimi ? Ktoś z przyszłości wysłałby wiadomość do przeszłości by zaatakować pojazdy kosmitów ale kto by odebrał taką informację ? i czym ? Jaką technologią byśmy mogli odeprzeć atak ? Technologią duchową ! (technologia duchowa znajduje sięw Biblii, jest Biblią)
Taka informacja została wysłana do ludzkości i została odebrana ! Ale to nie wszystko, ona została zdekodowana przez obecnych naukowców ! Trwało to długi czas bo od 1800 roku, jednak dzisiejsze doniesienia o porwaniach dały możliwość i środki do odczytania przesłania starożytnych Boskich Kontakterów zwanych prorokami ! Oczywiście wielu jest sterowanych przez UFO istoty i ma za zadanie wyśmianie tego jako izraelskich zabobonów lub ciemnogrodu ! Wielu proroków zostało zamordowanych z tego względu, że głosili informację przekazaną od Boga.
"...To, że widziałeś żelazo zmieszane z mulistą gliną [oznacza, że] zmieszają się ONI przez ludzkie nasienie, ale nie będą się odznaczać spoistością, podobnie jak żelazo nie da pomieszać się z gliną..." Księga Daniela 2:43

ONI- ufo istoty, obcy, demoniczne duchy, inteligencja bezcielesna, niematerialna istota lub istoty, technologia kosmiczna mająca w sobie inteligencję...
http://popotopie.blogspot.com/2013/06/kim-sa-istoty-z-innego-wymiaru.html
W połowie lat 1970. zasugerowałem, aby do zjawiska UFO podchodzić jako do systemu kontroli, niezależnie od tego, czy to kontrola ludzka, obca czy zwyczajnie naturalna. Podobne systemy kontrolne znajdujemy wszędzie, m.in. w ziemskich, ekologicznych i ekonomicznych mechanizmach równowagi, które rządzą naturą. Niektóre z nich udało się nauce zrozumieć. Teoria ta jest ciekawa: Obca inteligencja, prawdopodobnie zadomowiona na Ziemi, stara się rozwinąć w nas nową formę zachowań i może przyjmować formę hybryd będących częścią przyszłości !(możliwe że już obecnych na Ziemi, w społeczeństwach !)
Bóg nie byłby prawdziwym Bogiem gdyby nie ostrzegł ludzkości, a to właśnie się stało poprzez proroków ! Jak można by przypuszczać taki Super Byt, Najdoskonalszy posiada w sobie i miłość oraz miłosierdzie więc przesłał wiadomość do ludzi w pewnym miejscu, w pewnym momencie czasu, w jakiejś rzeczywistości, w jakimś kosmosie ! Wiadomość może być odebrana przez osoby, kóry rozumieją i posiadają w sobie prawdę i dobro.
Istnieje pozorna sprzeczność miedzy teorią, a obserwacjami astronomicznymi. Obserwacje astronomiczne pokazują, że nasz wszechświat jest płaski, teoria natomiast przewiduje, że raczej sferyczny. Powstaje pytanie, dlaczego tak jest? Prawdopodobnie możemy obserwować tylko bardzo mały wycinek wszechświata o objętości Hubble’a, dlatego wydaje się on nam płaski. Dlaczego tylko znikoma część wszechświata jest dostępna naszym obserwacjom?.."
http://popotopie.blogspot.com/2013/05/tajemnice-innych-wymiarow.html
Przejście do innego wymiaru to niezwykłe przejście, bo prosto ze świata czterech żywiołów - powietrza, wody, ognia i prochu ziemi !
DUSZA żyjąca - to ciało (ukształtowane z prochu ziemi) i DECH życia.
Pojęcia żelazo i glina odnosi się do ciał ! Glina czyli proch ziemi to nasze ciało biologiczne ... Odkodowanie przekazu z przyszłości albo z poza czasu  jest niezwykłą sztuką, tajemnicą utrzymywaną w "sejfie Biblii"

Los dał ludziom odwagę znoszenia cierpień.-Rzeczą człowieka jest walczyć, a rzeczą nieba – dać zwycięstwo.

Portret użytkownika ktos

moja swiadomosc skacze w

moja swiadomosc skacze w czasie przed snem co dzien..i w przeszlosc i przyszlosc..juz pisalem o tym homos..nie jest to proste i wymaga duzej koncentracji..byli tacy jak nostradamus co robili to czesto.. a obrazy w ich pamieci byly czyste (nie zamglone) z tad przepowiednie..niektore z informacji sa niejasne skazone logicznym rozumowaniem,czyli brakiem wiary,jak i informacjami plynacymi z naszego ciala..masa treningow homos,medytacji,oczyszczenia organizmu rowniez..jest to cos w stylu REMOTE VIEWING..
w pierwszej kolejnosci musimy nauczyc sie oddzielac swa swiadomosc od naszego ciala,uswiadomic se ta rzecz!..cos w stylu glebokiego stanu relaxacyjnego i oderwania sie od ciala ..mozna zrozumiec to tylko i wylacznie poprzez proste doswiatczenie..ustawiamy 2 krzesla..siadamy na jednym z nich nr 1,zamykamy oczy i probujemy wyobrazic sobie siebie ze siedzimy na kszesle nr 2 ..zauwazamy wtedy ze nasze cialo znajduje sie na krzesle nr 1 a nasza swiadomosc jest oddzielona i znajduje sie na krzesle nr 2 ..czasami mozna zobaczyc samych siebie..nie jest to latwe.ale kazdy z nas moze tego doswiadczyc i sie uczyc..oczywiscie trening czyni mistrza..pozdr

Portret użytkownika Q...

"Skaczę" w przód czasem nawet

"Skaczę" w przód czasem nawet o kilka dni a nawet miesięcy. Nieraz na jawie nieraz we śnie. Z reguły dotyczy to tylko mojej osoby i osób które znam ale czasem odniesienia są ogólnoplanetarne. To naturalne i jest zresztą w Biblii wspomniane że tak będzie u kresu czasów. To  są nasze naturalne zdolności które nam swego czasu zablokowano ale niecałkowicie. Fascynującym jest widzieć przyszłe wydarzenia tak jak by się widziało program w na ekranie telewizora ale jeszcze bardziej fascynujące jest to że to się urzeczywistnia!.
 

Portret użytkownika drako_tr.

Q…  „skocz” proszę, jeszcze

Q…  „skocz” proszę, jeszcze raz, i spisz dla mnie numery z najbliższego losowania dużego lotka… albo chociaż daj mi kilka wskazówek, to sam „skoczę” i je spiszę… Zakładam, że potrafisz też cofać się w czasie, jak i w tym mnie podszkolisz, żeby nie zostać oskarżony o egoizm, to dla naszego wspólnego dobra, osobiście załatwię poniższą sprawę…
 

"JEŻELI BOISZ SIĘ GŁOŚIĆ PRAWDĘ - JUŻ JESTEŚ NIEWOLNIKIEM"
https://www.youtube.com/watch?v=XOQeHDDYSzs

Portret użytkownika Q...

Widzisz drako... mógł bym. W

Widzisz drako... mógł bym. W ten sposób, w ramach testu, trafiłem dwie największe w moim życiu wygrane w totka (choć nominalnie nie wsokie ale z reguły w ogóle nie wygrywam). Uważam jednak takie działania za niemoralne i dlatego z tego nie korzystam.
Nie służę cielcowi mamony.

Portret użytkownika Q...

Nie "cwano" tylko zgodnie z

Nie "cwano" tylko zgodnie z prawdą i własnym sumieniem. Owej moralności nabrałem z "mlekiem matki" czyli pod wpływem wychowania oraz wewnętrznych imperatywów jakie miałem zakodowane zstępując w teraźniejszość. 
Eksperyment przeprowadziłem w myśl odwiecznej idei poznawania nieznanego czyli przejawionej obecnie Kreacji. 
Ponadto w przeszłość nie zaglądam. To bezcelowe bo trwamy w fali teraźniejszości zwanej "rzeczywistością" która porusza się po Polu Nieskończonych Możliwości.
To co było jest już tylko obrazem i dywagacje "naukowców" o możliwości interaktywnych podróży w przeszłość są po prostu zabawne.
Nawet jeśli ktoś tam skacze to i tak tworzy nową zmarszczkę teraźniejszości z której skutków nie skorzysta bo wróci do swojej lokalnej iluzji czasu z którą jest związany dozgonnie.
Nie jestem jasnowidzem a mam zaledwie dar wglądu. Raczej spontaniczny niż celowo sterowany.
Zdaję się w tej materii na Pana Boga.
Jeśli pozwolił mi wykonać eksperyment to tylko dlatego że miał w tym Swój cel.
 
Kiedy Pan Bóg uzna że możesz kontaktować się ze swoim tzw. "wyższym ja" zapewne i ty sam tego doświadczysz.
Przestrzegam jednak przed drogą na skróty i szkoleniem się w tym (jak i w tzw. OBE czyli wychodzeniem z ciała, co mnie jest również znane) w ramach tzw. szkół rozwoju osobistego.
"Wszystko jest dla ludzi" ale wszystko też ma swoje zasady BHP których nieprzestrzeganie ( a bardzo łatwo zostać tzw. "uczniem czarnoksiężnika" który wszystko spieprzy, bo posiadł pewne możliwości ale nie rozumie tego do końca i nie panuje nad tym) może powodować nieprzewidziane konsekwencje.
Ponadto opowiadanie o tym co się może zdarzyć jest programowaniem rzeczywistości a to jest przez Pana Boga zakazane i objęte klątwą o czym jasnowidze pamiętać nie chcą!.
 Nie podam ci więc przepisu na to jak uzyskać ten dar bo tak naprawdę sam nie wiem czemu mi go odblokowano ani nie powiem co ostatnio widziałem.
Darów się nie kupuje.
Je się otrzymuje!. Tak naprawdę Ty też  masz ten dar, jak i wszyscy inni, ponieważ nasze DNA pełni min rolę anteny ( i dlatego projektowane są szczepionki które mają to zablokować. Jest gdzieś na YT film z pewnej konferencji, chyba w Pentagonie, na której się o tym dosłownie mówi by pozbawić ludzi możliwości duchowego kontaktu z Bogiem!!!). Gdy nadchodzi właściwa chwila mechanizm się zestraja i jesteś swoistym telewidzem.
Pozdrawiam
 

Skomentuj