Podsumowanie sierpniowych kręgów w zbożu

Kategorie: 

Źródło: STONEHENGE DRONESCAPES PHOTOGRAPHY

Sezon na kręgi w zbożu trwa w najlepsze. Ponieważ nadchodzi koniec sierpnia, dziś, prezentujemy wam kolejne zestawienie najciekawszych formacji tego typu, jakie pojawiły się w tym miesiącu.

 

Nasze zestawienie rozpoczynamy już od pierwszego sierpnia kiedy to na jednym z pól w hrabstwie Hampshire, dostrzeżono zbożowe kręgi. W pobliży miasteczka Spiers Lane, odkryto okrąg z wieloma mniejszymi okręgami i symbolem klepsydry w samym centrum. Co ciekawe, w zaledwie tydzień później, mieszkańcy miasteczka Kitt's Lane, w hrabstwie Hampshire, odnaleźli inny okrąg z wpisanym w środek pentagramem, w którego centrum znalazła się olbrzymia spirala przypominająca nieco swastykę.

Tego samego dnia, zgłoszono inny krąg, który został wykonany przy Roman Road w Hrabstwie Wiltshire w Wielkiej Brytanii. Przedstawiał on niezwykle prosty, kszałt zbożowego kręgu oparty o zaledwie dwa okręgi.

W okolicach 11 sierpnia, zgłoszono tajemnicze konstrukcje na bazie kilku okręgów, nieopodal Sydmonton w brytyjskim hrabstwie Hampshire.

Najbardziej wyróżniający się z kręgów, pojawił się 15 sierpnia, w miasteczku Devizes, w hrabstwie Wiltshire. Jest to dość skomplikowana formacja, która zdaje się przedstawiać nasze Słońce, lub też jakąś inną gwiazdę.

Motyw ten pojawił się również w piktogramie z 16 sierpnia, który odnaleziono w hrabstwie Yorkshire. Przedstawia on pięcioramienną gwiazdę, otoczoną przez okręgi. Spośród wszystkich formacji z tego miesiąca, ta wygląda najbardziej niedbale co może świadczyć o jej wykonaniu za pomocą deski i sznurka.

Ostatnia z obserwacji o których dzisiaj powiemy, została zgłoszona 26 sierpnia. Przedstawia on imponującą formację stworzoną na planie koła, z centralnym gwieździstym obiektem w centrum. Wychodzące z centrum ramiona, zdają się nie być dokończone, choć być może taki był właśnie zamysł autorów tego kręgu.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
loading...

Komentarze

Los dał ludziom odwagę znoszenia cierpień.-Rzeczą człowieka jest walczyć, a rzeczą nieba – dać zwycięstwo.

Skomentuj