Podwodne chińskie Lwie Miasto "odkryto" ponownie po 53 latach

Kategorie: 

Internet

"Lwie miasto" określa się czasem mianem chińskiej Atlantydy i jest w tym dużo prawdy. Mające niemalże 1300 lat miasto o wielkości 62 boisk futbolowych robi wrażenie, ale jeśli kierować się względami historycznymi to dużo bliżej mu do inkaskiego miasta Machu Picchu.

 

Historia tego miasta jest w pewnym sensie tragiczna ponieważ pokazuje w jaki sposób artefakty starożytnej kultury mogą być traktowane gdy wejdą w posiadanie nieodpowiednich osób. Shi Cheng (bo tak po chińsku nazywa się to miasto) leży pod wodą od 53 lat jako rezultat polityki rządu Chin. W tej chwili miasto leży na głębokości około 40 m.p.p.m i niszczeje na skutek erozji i innych czynników naturalnych.

[ibimage==24924==400naszerokoscbeztxt==Oryginalny==self==null]

Ponowne odkrycie miasta zostało ogłoszone przez archeologów, którzy po ponad połowie wieku wyruszyli z ekspedycją aby zbadać ruiny miasta. Co ciekawe jezioro na dnie którego leży Shi Cheng jest w rzeczywistości sztucznym akwenem. Mało tego jest ono niedoszłym pasmem górskim, które zostało zalane z powodu chińskiej gospodarki wodnej. Sama nazwa "Lwie miasto" wywodzi się właśnie od "Góry Pięciu Lwów", która dumnie górowała nad miastem.

[ibimage==24923==400naszerokoscbeztxt==Oryginalny==self==null]

Oryginalnym celem komunistów chińskich było stworzenie terenów pod rozwój rolnictwa i przemysłu, ale dzisiejsze Chiny nie mają już tego problemu. Ekipa filmowa wysłana w celu eksploracji ruin, zrobiła również dużo zdjęć które mają zapewne nie tylko pokazać jeden z chińskich zabytków kultury, ale i również zachęcić ludzi do odwiedzenia Jeziora Tysiąca Wysp i uaktywnienia ruchu turystycznego. Możliwe, że z czasem rząd Chin zdecyduje się na osuszenie terenu jeziora lub przynajmniej zabezpieczenie kryjących się w jego wodach ruin miasta. W innym wypadku, ta ponad 1000 letnia pamiątka kultury będzie kolejną już ofiarą naszej wspaniałej cywilizacji.

[ibimage==24925==400naszerokoscbeztxt==Oryginalny==self==null]

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
loading...

Komentarze

Bóg stworzył nieskończone ilości istot rozumnych o różnych szczeblach bytowania. Choć rozumem nie można dowieść istnienia Aniołów, to jednak można wskazać na odpowiedniość ich istnienia.

Portret użytkownika sio

Endor - Noech było kilka tys

Endor - Noech było kilka tys z tego co wiem, ale ten z biblii najwspanialszy i jedyny i był żydem ha,ha.
Dlaczego więc chińczyków czy Indian nie nazywa się żydami?
Nic z tego - ktoś kto nienawidzi i unicestwia to nie Bóg - to diabeł.
A więc to diabeł utopił prawie całą ludzkość, ponieważ ma dostęp do tych, którzy wierzą, że Bóg jest wszechobecny i wszechmocny.
Bóg na ziemię przychodzi tylko raz - kiedy stwarza nowy świat przed unicestwieniem starego.
to co piszą pisma o spotkaniach z bogiem rzekomych proroków i mesjaszy to najwiekszy blew w dziejach ludzkości.
Spadkobiercy Boga stwarzali świat a potem religie ich się wyparły bo ich wyznawcy żyją i doświadczają piekła czyli cierpienia na ziemi
 

Strony

Skomentuj