Podwodny Jezus z jeziora Michigan przyciąga setki ludzi

Kategorie: 

Źródło: twitter.com

Gigantyczny podwodny krucyfiks przyciąga setki osób do zamarzniętego jeziora Michigan. Wielu ludzi nie wiedziało dotychczas, że w słodkowodnym jeziorze Michigan znajduje się jedyny podwodny krucyfiks, a do tego po raz pierwszy od kilku lat jest doskonale widoczny.

 

Ponad trzymetrowy krzyż, na którym przymocowana jest figura Jezusa Chrystusa o długości ok. 1,7 m, znajduje się około 260 metrów od brzegu miasta Petoskey w północnym Michigan. W sobotę setki ludzi czekało na mrozie, aby dojrzeć krucyfiks przez wyrąbany przerębel. Marmurowy Jezus leży siedem metrów pod wodą.

 

Historia ostatecznego miejsca spoczynku posągu na dnie jeziora Michigan sięga roku 1956, kiedy to piętnastoletni syn farmera zmarł w wypadku we wschodnim mieście Bad Axe. Jego pogrążona w smutku rodzina postanowiła zakupić krucyfiks we Włoszech za 2,5 tys. dolarów, aby upamiętnić nieszczęśnika. Krewni nie przyjęli i nie odebrali jednak rzeźby, ponieważ krzyż pękł podczas transportu.

 

W 1962 roku krzyż trafił na północ do zatoki Little Traverse Bay, niedaleko Petoskey. Odkupiła go grupa eksploratorów. Zatopiono go na pamiątkę nurka, który stracił życie w pobliskim Jeziorze Torch. Ostatecznie obiekt stał się znany jako symbol pamięci o wszystkich, którzy stracili życie na morzu.

 

Pierwsze publiczna prezentacja krucyfiksu miała miejsce w 2015 r., kiedy rekordowa liczba 2021 osób czekała w kolejce, aby ujrzeć historyczny punkt orientacyjny. Jednak trudne warunki atmosferyczne sprawiły, że nie wszyscy mogli go wówczas zobaczyć.

 

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
loading...

Komentarze

Skomentuj