Pogańskie podłoże świąt Bożego Narodzenia

Kategorie: 

Źródło: dreamstime.com

Popularna Gwiazdka i następujące po nim Boże Narodzenie jest zwyczajem, który tylko pozornie wydaje się być kwintesencją Chrześcijaństwa. W istocie pojawienie się w naszym domu drzewka i prezentów jest kultywacją zwyczajów, które trwają znacznie dłużej niż historia Kościoła Katolickiego.

 

Gdy Chrześcijaństwo rozlało się po Europie funkcjonowały w niej rozbudowane religie i kultury. Wiele z nich różniło się od siebie zdecydowanie, ale dla pierwszych krzewicieli wiary w Chrystusa wszyscy, którzy myśleli inaczej niż oni byli poganami. Oznacza to, że nazywanie tak ludzi powoduje, że nie odnosi się to do jednej grupy, ale raczej do całego ich konglomeratu.

 

Gdy wczesne Chrześcijaństwo podbijało Europę starano się zniszczyć wszystko, co pozostało po wierze przodków. Czasami jednak bywało tak, że nieokrzepnięta jeszcze religia przyjmowała różne zwyczaje legalizując je i powodując, że na gruncie pokojowym integrowano nowe i stare przyzwyczajenia. Sama choinka w formie drzewka pochodzi podobno z Niemiec z XVII wieku, ale pomysł jej stawiania w domu jasno wynika z praktyk pogańskich polegających na dekorowaniu zielenią w środku zimy.

 

Z kolei pierwotnie Święty Mikołaj nie przynosił prezentów, tylko był zwykłym biskupem z terenu dzisiejszej Turcji. Zresztą nawet do dzisiaj w wielu regionach Polski twierdzi się, że Mikołaj przynosi prezent 6 grudnia a 24 grudnia przychodz i"Gwiazdor". Gwiazdor jak i przemierzający niebo w środku zimy Mikołaj to emanacje tych samych pierwotnych opowieści o starych pogańskich duchach, które podróżują po niebie w te szczególne dni.

 

Przesilenie zimowe wydaje się dziwnym momentem na huczne zabawy, ale gdy się temu bliżej przyjrzymy okaże się, że jest to niemal idealny czas na zabawę. Nie ma wtedy za dużo pracy w rolnictwie, a nawet nowoczesny przemysł czy korporacje zamierają na okres świąteczno-noworoczny. Dodatkowo jest wtedy mało Słońca i panuje powszechna pogłębiająca się depresja. Trudno się dziwić, że ludzie chcą się zabawić i na chwilę oderwać od prozy życia.

 

Obdarowywanie się prezentami jest jeszcze młodszą tradycją, ponieważ szacuje się, że pierwsze podarunki w tym okresie ludzie zaczęli sobie wręczać dopiero w XIX wieku. Stało się to popularne w Wielkiej Brytanii. Podwaliny pod rozpowszechnienie tego obyczaju dała nawet sama Królowa Wiktoria, która według kronik wręczała swoim dzieciom prezenty na Wigilię Bożego Narodzenia w 1850 roku.

 

Obecnie wydaje się, że obdarowywanie prezentami jest na stałe związane z chrześcijańską tradycją, ale okazuje się, że jest to być może coś wręcz odwrotnego. Często zarzuca się współczesnym ludziom, że Boże Narodzenie staje sie swoistą wersją Saturnalii, świąt znanych ze Starożytności.  Coraz większemu zatraceniu ulega mistyczny charakter Świąt i stają się one komercyjną karykaturą pełną bezsensownej konsumpcji.

 

 

Ocena: 

1
Średnio: 1 (1 vote)
loading...

Komentarze

Portret użytkownika H.R.

Boże Narodzenie zostało

Boże Narodzenie zostało ukradzione przez żydowską sektę zwaną chrześcijanami, aby łatwiej opanować Ariów. Ta data, to święto narodzin boga Mithry, zwanego wcześniej w Sumerze Tammuz. Nie zastanowiło was nigdy, dloa czego  ta sekta przedstawia owego boga jako Jezusa? Przecież to nie był Jezus, tylko Joszue. Dla tego tak jest, ponieważ Jaesus, to jedna z wersji imienia, naszego, nordyckiego boga, tak własnie zwanego przez Celtów kontynentalnych. Jaesus miał dokładnie takie same atrybuty i władzę, jak jego żydowska podróba chrześcijan. Choinka z Niemiec z XII w? Tak wymyśliła ta sekta. A jaka jest prawda? Święty cis Igdrasil, drzewo stworzenia, na którym Odin z miłości do ludzi złożył krwawą, śmiertelną ofiarę z siebie samemu sobie, po czym zstąpił w otchłań, pokonał śmierć, wórcił na ziemię (do Midgardu), po czym udał się w zaświaty do krainy bogów Asgard. Przypadkowa zbieżność? Kolejna? Nie możliwe. Nawet skopiowano narzędzie śmierci, bowiem Odin zmarł przebiwszy sobie bok włucznią. To nie są wcale podobieństwa. To jest starożytny spisek. Ukradziono naszą wiarę po to, aby żydowska sekta całkowicie zapanowała nad Ariami. Ale czas tego panowanie się kończy. Pozdrawiam!

Portret użytkownika TheTruth

Nawet jeśli Boże Narodzenie i

Nawet jeśli Boże Narodzenie i obchody z tym związane są zaczerpnięte z pogaństwa to nikt wam nie karze uczestniczyć w tych tradycjach. Możecie żyć bez żadnej wiary, religii i też będzie dobrze. O wszystkim przekonamy się po śmierci. A jeśli rzeczywiście jest tylko jedna prawdziwa religiia - Chrześcijaństwo i Bóg i cała ta reszta niebo itd jest prawdziwe to dopiero zacznie się płacz i zgrzytanie zębów ze strachu. Człowiek jest mądry ale po szkodzie.

Portret użytkownika Żubr

Sądząc z tonu wypowiedzi

Sądząc z tonu wypowiedzi niektórych tutaj, wściekłych ataków na chrześcijan lub nawet na tradycję polskich świąt, można odnieść wrażenie, że najlepiej chrześcijańskie święta obchodzą świadkowie Jehowy oraz ateiści. Cała reszta to zaprogramowani idioci zajadający karpia przy eterycznym zapaszku choinki. Masakra co wy macie w tych głowach. I tacy jak wy jeszcze coś o tolerancji napiszą. Jak zauważył "dgf" na samym początku - jest to tolerancja bolszewicka, a więc wybiórcza i stronnicza, wedle potrzeb własnych.
Mdlące i obleśne jest to wasze ujadanie. Jak nie żydzi, geje czy ateiści to jehowi. I nagle wszyscy się dogadują, wszyscy jednym głosem stwierdzają, że chrześcijanie to świnie, a ich święta - szatańskie. Co za żenada Smile Nie widzicie jak bardzo pogubiliście się w waszych paranojach? Zdrowych, rodzinnych i radosnych świąt wam życzę!
P.S. Nie bójcie się - nie jem karpia, nie mam choinki, a obłudnikiem też nie jestem bo u mnie święta trwają cały rok - jestem dobrym, uczynnym, uczciwym człowiekiem w przeciwieństwie do wielu z was z tymi wszystkimi frazesami nie mówiąc o uczonych w piśmie, siejących podziały i nietolerancję, a uważających się za lepszych.

Portret użytkownika Zenek

Prawdziwy Chrześcijanizm to

Prawdziwy Chrześcijanizm to BUDDYZM MAHAJANY z jakiego wyrosło Rodzimowierstwo słowiańskie. To co katoobłudnicy zowią chrześcijaństwem to poprzekręcana zsodomizowana papka dla niewolników by znosili swoim nadzorcom wszelkie plony śliniąc się przy tym co nie miara.

Portret użytkownika Żubr

Można być obłudnikiem-gejem,

Można być obłudnikiem-gejem, obłudnikiem-świadkiem-jehowy, obłudnikiem-ateistą, obłudnikiem-komornikiem, a nawet obłudnikiem-zenkiem. Patrząc jak ociekasz jadem i nienawiścią do chrześcijan, a wszczególności katolików, zastanawiam się co siedzi w twojej głowie.
Nawiasem mówiąc co to za słowo "chrześcijanizm"? Daj spokój człowieku, pogubiłeś się.

Portret użytkownika dąb

podzielam twój niepokój o

podzielam twój niepokój o ludzkość. Tych ludzi nie intesuje prawda. Są owładnięci działaniem demona . Kto ma otwarte oczy i uszy ten rozumie co się dzieje . Ich argumentem to zbrodne świętej inkwizycji (ale nie wiedzą , że wyroki orzekały świeckie sądy , że zgodnie z naukową statystyką a nie propagandą ateistyczną w 300 lat zabito 3 tysiące satanistów w całej europie , a teraz mordowanych jest od 70tys do 105 tys bezbronnych chrześcijan bez sądu tylko za wiarę ) , albo wojny religijne np. z muzułmanami (tylko pokażcie mi wojnę z nimi mającą na celu zajęcie nowych terenów , bo wyprawy krzyżowe były też reakcją na rozprestrzenianie się islamu). A sprawa krzyzaków w Polsce i wymordowanie Jaćwingów - też niech sobie poczytają ateiści , a nie słuchają propagandy PRL , że ogniem i mieczem niesiono chrześcijaństwo (jakby tak było to chociaż połowa Jaćwingów by przeżyła , a tu chodziło o względy militarne i likwidację agresywnych plemion zagrażających od północy polskim granicom a nie sprawy religijne) itd. A że Niemcy (na początku walki z Jaćwingami prowadzili Polacy z garstką krzyżaków )zgodnie ze swym charakterem później przejęli władzę w zakonie i wprowadzili swoje rządy to inna sprawa.

Portret użytkownika SurvivorMan

Pogańskie? Nie...

Pogańskie? Nie... Słowiańskie!!! My Słowianie (prawdziwi Polacy) odradzamy się... Jest nas już kilka tysięcy... Niesionych przez Świętowita, Peruna i Swaroga!

Portret użytkownika pleban

Pogańska 'Gwiazdka'a Biblijna

Pogańska 'Gwiazdka'a Biblijna chanuka
Czego oczekuje od nas JAHUSZUA:Obchodzenia Chanuki, tak jak robił to On, czy celebracji pogańskiej "Gwiazdki"?  
Przeczytajcie to i niechaj prawda was wyzwoli. Wielu pisze do nas prosząc o odpowiedź na pytanie: czy powinniśmy obchodzić święta przypadające na 25 grudnia? Nie zamierzamy okłamywać was w tym temacie, mimo że wielu może czuć się urażonymi, po tym kiedy poznają prawdziwe znaczenie celebrowanych przez nich świąt. Nie zamierzamy na ten temat milczeć, gdyż sam BÓG nakazuje Swoim wiernym sługom:
 
"Krzycz na całe gardło, nie przestawaj! Podnoś głos twój jak trąba! Wytknij mojemu ludowi jego przestępstwa" Ksiega Izajasza 58
Pragniemy przedstawić w tym opracowaniu jasne i bezdyskusyjne, biblijno - historyczne fakty wykazujące prawdziwe pochodzenie i genezę świąt celebrowanych 25 grudnia, oraz ich tradycji wywodzących się m.in. z starożytnego Babilonu, ściśle związanych z zorganizowanym na wielką skalę odstępstwem od BOGA i Stwórcy, zapoczątkowanym w tamtym okresie. Pierw jednak, omówmy w kilku słowach historię prawdziwego Święta, które w BOŻYM i Biblijnym zamyśle miało być celebrowane w tym właśnie zimowym, grudniowym okresie.
 
"Badajcie, co się podoba PANU. I nie miejcie udziału w bezowocnych czynach ciemności, a raczej piętnując je, nawracajcie [tamtych]!"List do Efezjan 5:10-11"nie naśladuj zła, lecz dobro! Ten, kto czyni dobrze, jest z BOGA; ten zaś, kto czyni źle, BOGA nie widział." 3 List Jana :11 HISTORIA CHANUKI JEST BIBLIJNA
Jest to prawdziwa historia (do przeczytania w obu Księgach Machabejskich) opowiadająca, jak to okrutny reżim bezbożnych Greków i Syryjczyków pod wodzą Antiocha zmuszał Żydów do porzucenia kultu Jedynego BOGA i obyczajów przekazanych im przez ich ojców oraz do przystosowania się do haniebnego stylu życia kultury helleńskiej i przyjęcia jej jako swoją własną. Grecy znieśli (pod karą śmierci w torturach) wolność przestrzegania przepisów żydowskiego Prawa, uświęcania Szabatów, czytania Tory, powstrzymywania się od nieczystych pokarmów itd. Splugawili nawet Świątynie, bezczeszcząc wszystko co Święte, urządzając w niej rozpusty i ofiarując świnie (nieczyste zwierzęta) na ołtarzu swoim bogom. W tym okresie wielu Żydów poddało się asymilacji do greckiej kultury - hellenizacji, przybierając greckie nazwiska, biorąc nie - żydówki za żony, przyjmując pogańskie obyczaje. W odpowiedzi na to grupa pobożnych Żydów, po zwróceniu się o pomoc do swojego BOGA, rozpoczęła powstanie przeciwko temu poważnemu zagrożeniu wykorzenienia całej hebrajskiej kultury, z Prawem BOŻYM włącznie.Pod przewodnictwem Matatiasza (MatitYahu), a następnie jego syna, Judy Machabeusza (Młota), przeprowadzili zaciekłą wojnę przeciwko armii syryjskiej. Antioch, mimo wielkrotnej przewagi liczebnej i taktycznej; setek tysięcy doskonale wyposażonych żołnierzy piechoty, konnicy, machin wojennych i bestii wysłanych do rozgromienia powstania, nie był w stanie przeciwstawić się mężnym, prowadzonym ręką JAHWEH obrońcom oraz wielkim cudom, zesłanym im na pomoc z Nieba.Po odzyskaniu wolności Żydzi poświęcili Świątynie, dedykując ją z powrotem swojemu BOGU (25 dnia miesiąca Kislev 165 r. p.n.e.), mieli jednak bardzo mało wyświęconej oliwy do palenia świątynnej menory, ich zapas miał starczyć zaledwie na jeden dzień. Wtedy właśnie wydarzył się chanukowy cud, kiedy to olej został pomnożony i lampa płonęła przez całych osiem dni, do czasu aż nowe zapasy zostały dostarczone! Na pamiątkę wszystkich tych wydarzeń co roku obchodzi się 8-dniowy festiwal, zwany Chanuką.Modlimy się, aby Namaszczenie RUACH ha KODESH wzrastało w was, a także by towarzyszyły wam cuda i błogosławieństwa z Nieba, każdemu, kto uświęca dni Chanuki. Niechaj pomnożą się wam błogosławieństwa z 28 rozdziału Księgi Powtórzonego Prawa, zarezerwowane dla tych, którzy spełniają Wolę BOGA JAHWEH i są MU posłuszni!
 
http://www.amightywind-proroctwa.com/polishwebsite/prawda_o_swietach.htm

Strony

Skomentuj