Pojawiły się dowody na to, że homo sapiens nie pochodzi z Afryki

Kategorie: 

Źródło: dreamstime.com

Antropolodzy z Niemiec i z Bułgarii dokonali sensacyjnego odkrycia. Po badaniach szczątków czaszki starożytnego przodka naczelnych okazało się, że może ona mieć 7,2 miliona lat. Oznacza to, że gatunek homo sapiens pochodzi jednak z Europy, a nie z Afryki, jak twierdzi oficjalna nauka.

 

Niezwykłe ustalenia zawdzięczamy zespołom pod przewodnictwem prof. Madelaine Böhme z Senckenberg Centre for Human Evolution and Palaeoenvironment Uniwersytetu w Tybindze i prof. Nikołaja Spassova z Bułgarskiej Akademii Nauk. Specjaliści analizowali szczątki osobników z gatunku Graecopithecus freybergi. Eksperci twierdzą, że znaleziona na terenie dzisiejszej Grecji, żuchwa może mieć nawet 7,2 miliona lat.

 

Dlaczego to sensacja? Oficjalna nauka stwierdza, że homo sapiens ostatecznie oddzielił się od swoich małpich przodków około 5 milionów lat temu w Afryce. Skąd zatem nagle szczątki istoty znalezione w Europie, na dodatek mające ponad 7 milionów lat? To chyba jasne, że takie ustalenia stanowią poważny problem dla obowiązujących teorii, de facto unieważniając je.

Fragment żuchwy gatunku Graecopithecus freybergi

Zdaniem specjalistów żuchwa, a zwłaszcza znaleziony przy niej ząb, to fundamentalne odkrycie, bo po analizie struktury korzeni uzębienia okazało się, że jest ono zbliżone do naszego, a nie zębów małp. To oznacza, że Graecopithecus freybergi żył w Europie wcześniej niż wydawało nam się, że przywędrowali na nasz kontynent przedstawiciele istot z rodzaju naczelnych.

Odnaleziony ząb gatunku Graecopithecus freybergi

Powoduje to, że cała oficjalna teoria o Homo sapiens pochodzącym rzekomo z Afryki, rozpadła się i paleontologia ma poważny problem, aby jakoś dopasować znane fakty. Tymczasem informacje na temat rezultatów badania szczątków gatunku Graecopithecus freybergi, zostały opublikowane na łamach periodyku naukowego PLOS ONE.

 

 

Ocena: 

4
Średnio: 4 (2 votes)
loading...

Komentarze

Portret użytkownika karmin

To tylko dowód na to, że

To tylko dowód na to, że hominidy chodziły po świecie i do Europy dotarły. Od których dokłanie pochodzimy to genetyka może być roztrzygającą nauką. Jeśli z zęba DNA wyciągnąć się nie da to nie wiemy czy to przodkowie.

Portret użytkownika kaz11

Kochani,

Kochani,

znalezisko jest dowodem wyłącznie na to, że ok. 7 mln lat temu na terenach dzisiejszej Grecji żył gatunek małpy człekokształtnej BYĆ MOŻE należący do linii, z której z czasem wyewoluowały współczesne człekokształtne z rodzajem Homo. Na razie ma się to nijak do teorii wyjścia z Afryki, dlatego właśnie żuchwa zalegnie w muzealnej szufladzie.

 

Portret użytkownika Kmieciu

No przecież, że nie bo Homo

No przecież, że nie bo Homo Sapiens pochodzi z planety Biblia. Zwykłym ludziom to lata - jak ktoś chce być czymś więcej niż małpa, to się postara i będzie, a jak nie będzie chciał to wyjdzie z niego zezwierzęcona swołocz - taka naprimier jak np. UPAińcy czy te tam skretyniałe od 1400 lat chowu wsobnego islamisty. I nie będzie miało najmniejszego znaczenia czy ewoluował od wspólnego przodka z małpą (nie od małpy do jasnej cholery, płaskomózgie płaskoziemce! Rozróżniajta pojęcia naukowe! Chociaż nie, wy przecież nauką gardzicie, po co wam wiedzieć, że 2 + 2 = 4, a nie trójca...) czy go osobiście Pambu Jahwehovah, pomniejszy kananejski bożek wojny, i w ogóle podżegacz, mąciciel, menda i złamas, osobiście uklepał z g... liny. Przy czym ten co faktycznie ewoluował z naczelnego praprzodka do porządnego człowieka to się chociaż ma czym poszczycić, a ten co go kreowali w Niebiosach, a zamiast świętym się ostać to dewoluował i wyszła z niego hołota & patologia, to tylko wstyd swojemu TFU!rcy przynosi. A potem to Panbócek kazał kamienować wszystkie swoje niedoróbki, jeśli się ośmieliły do ołtarza podejść (patrz: prawo Mojżeszowe względem niepełnosprawnych) - wstydził się swojego partactwa? Natura chociaż ma wyjaśnienie - co ciekawe takie jak księża - że to był przypadkowy błąd genów i w ogóle wola Boża Blum 3

 

 

Portret użytkownika Meg

To chyba ci naukowcy, i to

To chyba ci naukowcy, i to całkiem niedawno oddzielili się od swoich małpich przodków.

Nie ulega wątpliwości, że stworzył nas i wszystko w około Wspaniały Bóg. Wystarczy przyjąć taką wersję wydarzeń i wtedy wszystko układa się w logiczny ciąg.

Portret użytkownika Myślący

Witaj,

Witaj,

Zechciał byś wysłać jakieś adresy odnośnie tematu płaskiej ziemi i w sumie jakiekolwiek, które dotyczą Twojego światopoglądu bądź są do niego zbliżone?

Pozdrawiam.

Portret użytkownika ajwaj

Jedyna dziedzina wiedzy która

Jedyna dziedzina wiedzy która jest w stanie zaakceptować nowości i jest na tyle elastyczna i uczciwa, że jest gotowa przebudować całe swoje fundamenty - to jest matematyka. I kiedyś jeszcze była fizyka.
Natomiast rzeczy jak paleontologia, archeologia, medycyna czy antropologia - to miejsca gdzie idą robić "sukcesy" obrzydliwie bogate, leniwe i tępe osobowości, gdzie grzeją swoje gnuśne ego. Mogą co najwyżej wymyślić dziesięciotysięczny kształt młotka (a to trzonek wyrzeźbić, a to obuch skrócić albo wydłużyć o milimetr), ale nic ponadto. A co najgorsze: ich obrzydliwa pycha jest taka, że są w stanie zabić kogoś kto wymyśli nitownicę, jeżeli zagrozi ona ich wersji młotka.
W skrócie: jestem na 99% pewien, że to ostatnie dni kiedy słyszymy o tych badaniach. Już gdzieś w jakimś muzeum/archiwum jest przygotowywana szuflada w której żuchwa i ząb przepadną na wieki.

Skomentuj