Pojawiły się kolejne dokumenty z amerykańskiego projektu Blue Book!

Kategorie: 

Źródło: dailygalaxy.com

Amerykański projekt Blue Book, to zdecydowanie najobszerniejszy raport badawczy fenomenu UFO w historii. Mając to na uwadze, opublikowanie jego treści w 2015 roku wywarło ogromną falę entuzjazmu i konsternacji w całej społeczności ufologicznej. Już wówczas mało kto wierzył,  że opublikowano wszystkie z powstałych w tym projekcie raportów. Jak się okazało, to podejrzenie było jak najbardziej słuszne.

 

Zgodnie z oświadczeniem Johna Greenewalda, twórcy portalu internetowego The Black Vault, przechowującego zapiski z projektu Blue Book jednen z oficerów pracujących dla amerykańskiej armii, zdołał uratować dziesiątki zdjęć, książek, tekstów, dokumentów i listów, które nie zostały upublicznione przez rząd Stanów Zjednoczonych. Pytanie brzmi dlaczego? Czyżby zawierało się w nich coś co nie powinno ujrzeć światła dziennego?

Cały problem polega tutaj na tym, że mimo iż dokumentacja z Projektu Blue Book została oficjalnie odtajniona przez rząd Stanów Zjednoczonych, nie wszystkie z dokumentów zostały upublicznione. Oznacza to, że gdyby wspomniany wcześniej oficer, niejaki Carmon Marano nie uratował tych dokumentów przed zniszczeniem i nie zdecydował się podzielić nimi z ufologiem Robem Mercerem, najprawdopodobniej nigdy nie poznalibyśmy pełni archiwów tej inicjatywy.


Mężczyzna oznaczony na niebiesko to Carmon Marano

Z racji tego, że ogłoszenie w sprawie nowych znalezisk jest dość nowe i pochodzi z 19 lutego br. nie wiadomo nam jeszcze zbyt wiele na temat zawartości tych nowo odkrytych dokumentów. Możemy być jednak pewni tego, że jest to autentyczna dokumentacja stworzona w ramach tego projektu co miało zostać potwierdzone przez kilku niezależnych ekspertów.

Wiadomo nam, że jedynie niewiele ponad 6% obserwacji opisanych w ramach projektu Blue Book zostało zaklasyfikowane jako niewyjaśnione. Łącznie dało to blisko 701 przypadków, które mimo iż nie były wiązane z przedstawicielami obcych cywilizacji, to w dalszym ciągu umykały się logicznym wyjaśnieniom. Nie wykluczone, że dzieki tym nowym dokumentom, będzie nam dane dowiedzieć się nieco więcej.

 

Ocena: 

5
Średnio: 4.5 (2 votes)
loading...

Skomentuj