Pojawiły się naukowe dowody potwierdzające, że człowiek jest hybrydą

Kategorie: 

Rzekomy wizerunek kobiety denisowian - źródło:digitaljournal.com

Jeśli chodzi o naukę o pochodzeniu człowieka mówiąc obrazowo wciąż macamy ścianę w ciemnym pokoju. Czasami natrafimy na jakieś wskazówki, ale nie da się z tego zbudować spójnej teorii i nikt nie potrafi odpowiedzieć jak nagle powstał człowiek rozumny.

 

Ostatnie badania kierują naukę na nowe tory. Wszystko za sprawą  tajemniczych denisowian, których ślady odkryto niedawno w Azji. Analiza genetyczna dowiodła, że około 50 tysięcy lat temu denisowianie krzyżowali się z ludźmi i wiele z genów mamy wspólnych z nimi. Wiadomo to, dlatego, że w Rosji odnaleziono resztki szczątków nieznanego gatunku wykonano analizę genetyczną i potwierdzono, że był to kolejny gatunek humanoida koegzystujący w jednym czasie.

 

Ich DNA przetrwało w nas, mimo, iż oni sami wymarli. "W pewnym sensie jesteśmy hybrydowym gatunkiem" - mówi Chris Stringer, paleontolog, lider badań w zakresie pochodzenia człowieka w Muzeum Historii Naturalnej w Londynie.

Naukowcy zdali sobie sprawę z tego, że kilkadziesiąt tysięcy lat temu mogło dochodzić do krzyżowania gatunków. Neandertalczycy wyginęli 30 tysięcy lat temu, ale ich geny są w każdym z nas tak samo jak geny denisowian, o których istnieniu jeszcze 2 lata temu nauka nie wiedziała.

 

Badacze z Niemiec z Instytutu Maxa Plancka zsekwencjonowali genom denisowian i odkryli 5 procent śladów genotypu denisowian w genotypie homo sapiens. To dwa razy więcej niż wspólna pula genów, jaką dzielimy z neandertalczykami.

 

To, co naukowców najbardziej interesuje to jak krzyżowały się gatunki człowieka i innych takich jak denisowianie. Te procesy nie są jasne i panują różne poglądy włącznie z tymi, że mogą to być ślady jakiejś interwencji genetycznej. Według tej teorii człowiek pojawia się nagle, jako efekt manipulacji genetycznej.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
loading...

Komentarze

Portret użytkownika Angelus Maximus Rex

... To nie może być moja pra

... To nie może być moja pra babcia...Owszem mój przedmówca "ktoś mało ważny" chętnie się do niej przyznaje...Głupcy! Człowiek nie ewoluuje! Przez tysiące lat nie rozwinął się w niczym!Sandały Noego pasują mi jak ulał...A "skok" technologiczny nie jest dowodem rozwoju ludzkiego umysłu, lecz odkrywaniem zasobów genetycznej ludzkiej podświadomości dawnych wynalazków zamierzchłych cywilizacji...Déjà vu 'Głupie lemingi nie kojarzą, iż człowiek jest taki sam, od kiedy legenda i pismo mówi:1. jest zabójcą i zawsze był2. jest łowcą i zawsze był3. jet ciekawski i zawsze był4. jest zazdrosny i zawsze był5. jako gatunek posiada zróżnicowaną inteligencję - i zawsze ją taką posiadał6. jako gatunek był agresywny i nieagresywny, dobry i zły i zawsze taki był..7. jako gatunek był głupi, niezależnie od poziomu wykształcenia i statusu  i zawsze będzie...8. jako gatunek- wierzył i nie wierzył... sobie, komuś w Boga i w Naukę... i zawsze taki był i będzie...9. strach przed nieuchronną śmiercią zawsze był motorem jego upadłości... 10. Jako gatunek posiadał zawsze dyktatorów i tępą, niezależnie od wykształcenia tłuszczę...wiele "religii" i zawsze tak będzie...11. jako gatunek nie słuchał prawdziwych autorytetów i dawał się manipulować - i zawsze tak będzie...To są dowody głupcy... Jakich chcecie jeszcze...?Nie ma ewolucji, są mutacje... Sztuczne, lub naturalne, ale zawsze wg swojego rodzaju...Świat został Zaprojektowany i Zrealizowany przez Projektanta... I wszystko jedno, czy powstał z jego tchnienia, czy z wielkiego BUUUM!...Jedno jest pewne... Nic nie dzieje się powoli... Zmiany we Wszechświecie  przebiegają w sposób galopujący... ku całkowitej degradacji..Dowód? Kosmiczne prędkości ciał niebieskich...  

Strony

Skomentuj