Policja załamuje ręce! Filipiński demon sieje postrach w mieście Talisay

Kategorie: 

Źródło: InneMedium

Policja w filipińskim mieście Talisay stara się załagodzić niepokój mieszkańców miasta, w którym doszło do obserwacji mitycznego demona Manananggala. Według świadków stwór miał skrzydła i był w stanie odczepić się od tułowia, co jest charakterystyczną cechą tej mitycznej bestii.

 

Dwie dziewczyny natknęły się na potwora wracając do domu. Filipinki były zrozumiale wstrząśnięte tym spotkaniem i zgłosiły je na policję. Wieść o obserwacji szybko się rozeszła i wkrótce całe miasto zaczęło mówić o Manananggalu. Kilka dni po pierwszej obserwacji pojawiły się doniesienia o innym stworzeniu widzianym w pobliskim mieście.

 

Stworzenie zostało opisane jako potwór o ludzkim ciele, ale głowi świni i skrzydałami nietoperza. Na przestrzeni kilku dni, w mieście zaczęły pojawiać się liczne plotki, a władze lokalne nie mogły tego poprostu zignorować. Sprawa demonicznego intruza zaczęła być traktowana bardzo poważnie.

Manananggal to mitologiczne stworzenie z filipińskiego folkloru. Zwykle jest opisywane jako potwór żeński lub wiedźma, która może odłączyć górną część ciała od dolnej i wyhodować skrzydła, które pozwalają jej latać nocą w poszukiwaniu zdobyczy, zwykle kobiet w ciąży i ich nienarodzonych dzieci.

 

Mity sugerują, że dolna połowa Manananggal jest w tym czasie podatna na ataki i jedynym sposobem walki z tym stworzeniem jest posypanie jej solą lub popiołem. Mówi się również, że stworzenie to ma awersję do czosnku i jest wrażliwe na światło słoneczne. Legenda o Manananggal była tematem wielu filipińskich horrorów i nadal jest popularną częścią filipińskiej kultury. Manananggals to rodzaj aswanga, co oznacza złego ducha choć kierując się zachodnią nomenklaturą przypomina raczej klasycznego wampira.

Aby uspokoić mieszkańców, władze zorganizowały konferencję prasową w celu rozwiązania problemu. Obiecali zbadać doniesienia i wezwali mieszkańców do zgłaszania policji wszelkich nietypowych obserwacji lub incydentów. Poradzili również, aby społeczności powstrzymały się od dzielenia plotkami i pogłoskami o Manananggalu, ponieważ mogą one wywołać niepotrzebną panikę i strach.

 

Lokalne władze zapewniły mieszkańców, że traktują sprawę poważnie i robią wszystko, co w ich mocy, aby zapewnić bezpieczeństwo społeczności. Wielu mieszkańców Talisay wciąż boi się spotkania z tym stworzeniem. 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
loading...

Skomentuj