Połowa masy Eurazji i Indii zniknęła w niewyjaśnionych okolicznościach

Kategorie: 

Źródło: dreamstime

Badacze, którzy do tej pory byli wyśmiewani za wiarę w istnienie Atlantydy czy innych zaginionych lądów właśnie uzyskali mocny argument do swoich teorii. Okazuje się, że blisko połowa masy Eurazji i Indii zniknęła z niewyjaśnionych przyczyn. Według naukowców, połowa powierzchni Ziemi, która istniała 60 mln lat temu, z jakiejś przyczyny rozpłynęła się w powietrzu... albo tak jak w tym wypadku w ziemi.

 

 

W artykule naukowym na ten temat umieszczonym w czasopiśmie Nature Geoscience ujawniono szereg ustaleń, które rewolucjonizują to co wiadomo na temat zachowania się płyt tektonicznych. Badania, zostały przeprowadzone przez naukowców z University of Chicago (USA), którzy szczegółowo badali kolizje płyty euroazjatyckiej z indyjską, rozpoczęte około 60 milionów lat temu. Eksperci wykorzystwali liczne źródła danych, aby dowiedzieć się jaki był oryginalne ułożenie płyt tektonicznych zanim zaczęły one na siebie nachodzić.

Autor zdjęcia: Jean Lachat

Wyniki ich badań okazały się jednak niespodziewane. Po przeanalizowaniu niemal wszystkich innych możliwości "winnym" takiego stanu rzeczy mogła okazać się masa Ziemi. Eksperci stwierdzili, że tak niewyobrażalna dysproporcja w masie z czasów sprzed i po rozpoczęciu kolizji może być wyjaśniona naukowo tylko wtedy, gdyby "brakujący kawałek" wrócił do ziemskiego płaszcza.

Ta nowa teoria może wyjaśnić pewne zjawiska, które do tej pory zbijały z tropu naukowców takie jak obecność ołowiu i uranu w lawie wulkanicznej. Te elementy są obecne w skorupie ziemskiej, ale są bardzo rzadkie w płaszczu; możliwość, że powierzchnia ziemi jest pochłaniana przez wnętrze Ziemi wyjaśnia dlaczego te pierwiastki mogą być obecne w magmie. David Rowley, profesor nauk geofizycznych, który jest jednym z badaczy działających w ramach tego badania powiedział:

"Rzeczywiście, znaczne ilości masy, które zniknęły ze skorupy ziemskiej znikały bez śladu, a jedynym miejscem, do którego mogły się jest ziemski płaszcz"

Oznaczałoby to, że zapadanie się tak ogromnych tworów jak kontynenty jest rzeczywiście możliwe. Co za tym idzie, równie prawdopodobne może być również znikanie konkretnych wysp tak jak znana z opowieści greckich Atlantyda czy leżąca w okolicach Indii wyspa Kumari Kandam. To badanie może pomóc ostatecznie rozwikłać tajemnicę starożytnych zaginionych lądów, które z kwitnących cywilizacji zmieniły się w opowieści, które znamy po dziś dzień.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 4.8 (6 votes)

Komentarze

Portret użytkownika Angelus Maximus Rex2

Ta trójka idiotycznie

Ta trójka idiotycznie uśmiechających się żydowskich naukowców zakłada,l że masy kontynentu .... uleciały w kosmos... No nie mopgę... A tę wydumana rewelację opierają na równie idiotycznej hipotezie, że Ziemia jest kulą, więc wyklucza to zapadnięcie się częci kontynentu, no bo niby gdzie on mógł sie zapaść, jak niżej jest monolit z płynnym żelaznym jądrem.... Smile

 Gdyby jednak do tych tępych żydowskich i idiotycznie uśmiechnietych pajaców dotarło, że Ziemia jest w środku pusta... wszysko byłoby oczywiste...

...Angelus Maximus Rex

Portret użytkownika Angelus Maximus Rex2

wkurwia mnie debilizm

[ciach] mnie debilizm żydowskich naukowców! Płyty tektoniczne Ziemi zaczęły na siebie nachodzić od momentu spękania jej monolitycznej powłoki przedpotopem! To oczywiste, że ziemia miała jednolitą skorupę a spękała wskutek kataklizmu! Owe znakomite części Eurazji i Indii nie zniknęły, lecz stanowią dno oceanu a na tym dnie odkrywa się megalityczne konstrukcje tych zatopionych globalną katastrofą części subkontynentu...!

P.S. jak widzę te idotycznie roześmiane geby tych pasożydów, to mi się wapno w nerkach wytrąca...!

...Angelus Maximus Rex

Strony

Skomentuj