Polscy archeolodzy odkryli pod Gliwicami groby wampiryczne

Kategorie: 

Źródło: dreamstime.com

Prasa światowa odnotowała odkrycie archeologów pracujących na drodze budowy nowej trasy szybkiego ruchu między największymi miastami Górnego Śląska. Odnaleziono charakterystycznie ułożone ciała pozbawione głów.

 

Do tej pory uważano, że wiara w wampiryzm to raczej domena Bałkanów. Tam rzeczywiście dochodziło do przypadków takich pochówków. Nie rzadko głowę obcinano już po śmierci, aby upewnić się, że dany nieboszczyk nie wróci za życia.

 

Charakterystyczne przy tym wampirycznym pochówku jest to, że głowę umieszcza się w nogach. O wampiryzm można było przed wiekami posądzać nawet tych, na których wskakiwał czarny kot, więc trudno powiedzieć, czy dwaj zdekapitowani nieszczęśnicy rzeczywiście zagrażali, jako upiory, czy raczej padli ofiarą czyjejś rządzy krwi.

 

Polscy historycy sugerują, że mogą to być pochówki wampiryczne z czasów, gdy na naszych ziemiach był jeszcze porządek zwany Słowiańszczyzną. Również na tych łamach można było przeczytać o demonologii słowiańskiej, co daje pewne pojęcie czym mogli być obwołani przed śmiercią. Pojęcie wampir jest w tym kontekście użyte raczej symbolicznie.

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
loading...

Komentarze

Portret użytkownika bodysnatcher

dla ciekawych  "  Wiara w

dla ciekawych 
"  Wiara w wampiry była powszechna na całej Słowiańszczyźnie, a praktyki antywampiryczne były stosowane aż do XX w. Co ciekawe przebicie kołkiem nie było jedyną metodą. Stosowano też przecinanie kolan i innych stawów, umieszczano pod plecami noże i inne ostre przedmioty, obcinano głowę i zakopywano ją w innym miejscu, bądź umieszczano między nogami, przywalano delikwenta głazami. Wiara w wampiry być może brała się stąd, że człowiek po śmierci przechodzi gigantyzm pośmiertny, czyli rozdęcie ciała gazami gnilnymi. Stąd opisy potencjalnych wampirów jako istot rozdętych, opitych krwią (staropolskie ąpir oznacza kogoś rozdętego). Wbiciu kołka miał towarzyszyć syk śmiertelnie rannego potwora, tymczasem mógł to być dźwięk nagle wyzwolonych gazów. "
http://www.slowianszczyzna.pl/pl/ksiega-madrosci/12-pergaminy-wszelakie-acz-madre-niekiedy/42-sowiaskie-ciekawostki
 
Polecam również ciekawą dyskusję na forum historycy.org na temat wampirów słowiańskich. podaje link.
http://www.historycy.org/index.php?showtopic=73153

--
"I believe whatever doesn't kill you simply makes you... stranger. " The Joker 

Portret użytkownika tropiciel

"Polscy historycy sugerują,

"Polscy historycy sugerują, że mogą to być pochówki wampiryczne z czasów, gdy na naszych ziemiach był jeszcze porządek zwany Słowiańszczyzną. Również na tych łamach można było przeczytać o demonologii słowiańskiej"  Judeosataniści najpierw robili z nas słowian,  pogańskich dzikusów, a teraz robią z nas wampirów i dewiantów Smile 

Portret użytkownika Zenek

Skoro pochówki są nieliczne

Skoro pochówki są nieliczne znaczy iż to są pochówki przybłęd z południa zarażonych yahwistycznym demonizmem.
 
Szkoda takze iż "ci sami naukowcy" nie zauważają podobnego zwyczaju u swoich krajan w debiliźmie związanego z przywalaniem grobów kamieniem (nawet symbolicznym) by właśnie rzeczony wampir, strzyga czy inne yahwistyczne trupiszcze z niego nie wylazło. Zwyczaju zachowanego u nas w powiedzeniu "o przywalaniu kamieniem wrednej tesciowej". I właśnie dla tego "wyłażenia trupów z ziemii" jest ten przymus dbania o zwłoki w niektórych religiach. Tego oczekiwania na "ogórek zombii" jaki ma ożywić golemu jak antychryst się na ziemi pojawi.
 
Rytuały  nie kłamią co jest religią odsatanistyczną.

Portret użytkownika zielonawyspa

Wampiryzm czyli

Wampiryzm czyli pasożytnictwo.
Pasożytnictwo faktycznie jest rodzajem śmiertelnej choroby, która NIE tylko ma zdolność do zarażania innych, ale która wręcz uśmierca całe społeczności (tj. uśmierca całe organizmy społeczne zwane tu "intelektami grupowymi"). Dlatego jeśli jakaś społeczność jako całość osiągnie poziom tzw. "intelektu agonalnego" w swoim ześlizgiwaniu się w szpony pasożytnictwa, wówczas następuje skryta interwencja Boga który w sposób dobrze zakamuflowany sprowadza jakąś "klęskę żywiołową" lub katastrofę na ową społeczność (tzn. sprowadza na nią trzęsienie ziemi, tsunami, tornado, huragan, pożar, akt terroryzmu, wojnę, itp.). Z kolei owa klęska lub katastrofa zmienia zakisłe układy społeczne istniejące w owej społeczności i zmusza tą społeczność aby jako całość zaadoptowała ona na codzień bardziej totaliztycznej filozofii. W rezultacie, jeśli ktoś uważnie przeanalizuje to co dzieje się obecnie na świecie, wówczas zauważy, że wszystkie "klęski żywiołowe" uderzają wyłącznie w społeczności które już osiągnęły poziom "intelektu agonalnego" w swoim praktykowaniu filozofii pasożytnictwa. Innymi słowy, praktykowanie filozofii pasożytnictwa jest surowo karane przez samego Boga, chociaż owo karanie jest wysoce "dyskretne" - znaczy celowo jest ono "symulowane" w na tyle dobrze zakamuflowany sposób, aby NIE odbierało tzw. "wolnej woli" ludziom jacy stają się jego świadkami. Materiał dowodowy który dokumentuje ową wysoce "dyskretną" (bo zakamuflowaną) karalność pasożytnictwa, zaprezentowany już został na totaliztycznych stronach internetowych o nazwach seismograph_pl.htm, mozajski.htm, landslips_pl.htm, czy day26_pl.htm - rekomenduję zaglądnąć na owe strony.
 
 
Oczywiście, sama wiedza że naszą planetę zapełniają dwie podstawowe kategorie ludzi, mianowicie "totaliźci" oraz "pasożyci", ani też wiedza że każda osoba zamieszkująca Ziemię należy do jednej z tych dwóch kategorii, nie na wiele się zdaje - jeśli nie nauczymy się szybko rozpoznawać kto należy do której z tych dwóch kategorii. Tutaj więc okazuje się, że bardzo potrzebne są nam takie strony jak niniejsza, oraz jak pokrewna jej strona o totaliźmie. Strony te wszakże uczą jak rozpoznawać kto z naszego otoczenia należy do której z tych dwóch kategorii. Stąd informują one nas z kim nasze kontakty z czasem potencjalnie mogą się okazać dla nas albo dobre, albo też już nie tak dobre.
       Rozpoznawanie filozofii ludzi z którymi mamy do czynienia w chwili obecnej stanowi dla nas jedynie marginesową wiedzę. Powodem jest, że mroczne moce uwalniane aby działały na Ziemi, nie pozwalają poprawnej wiedzy o filozofii upowszechniać się wśród ludzi. Z ich powodu praktycznie niemal wszystkie opisy filozofii istniejące na Ziemi niemal wyłącznie nastawione są na prezentowanie argumentów za lub przeciw jakimś tam poglądom wymyślonym przez określonych filozofów. Niemal zupełnie zaś pomijają one praktyczną wiedzę kategoryzowania ludzi. Tymczasem wiedza ta jest ogromnie dla nas istotna. Dlatego jednym z osiągnięć tej strony internetowej jest, że ujawnia ona proste i sprawdzone w działaniu kryterium klasyfikacyjne oraz cały szereg praktycznych zasad, jakie pozwalają każdemu prosto kategoryzować ludzi z którymi ma się czynienia, do jednej z owych dwóch najważniejszych kategorii, tj. do totaliztów lub do pasożytów, czyli do tych z zasady moralnych, oraz do tych z zasady niemoralnych.
 
http://totalizm.20fr.com/parasitism_pl.htm

Skomentuj