Posągi religijne przetrwały bez uszkodzeń szalejący pożar

Kategorie: 

Źródło: youtube.com

Gdy wszystko wydaje się stracone, najmniejszy znak nadziei może jednoczyć całe społeczeństwo. To, co wydarzyło się w miastach Gatlinburg i Pigeon Forge, dotkniętych pożarami lasów, które pochłonęły co najmniej dziesięć ofiar i zniszczyły setki domów oraz większych i mniejszych przedsiębiorstw z początkiem tygodnia, przynosi otuchę.

 

 

Mieszkańcy wrócili do swoich uszkodzonych lub zniszczonych domów w ostatni piątek, ale przed tym straż pożarna po raz kolejny zbadała teren katastrofy. Okazało się, że niektóre przedmioty sakralne przetrwały piekło, kiedy inne spłonęły doszczętnie.

 

W Tennessee ludzie odkryli wśród niesamowitej dewastacji kilka posągów religijnych, które ocalały w całości. Oficjalny przedstawiciel ww. stanu poinformował, że zjawisko zaobserwowano w kilku budynkach kościelnych, które popadły w ruinę. Zachowały się tam bez szwanku statuy aniołów i świętych oraz posąg Maryi Dziewicy.

 

Można powiedzieć, że figury pozostały nienaruszone ze względu na fakt, że wykonano je z kamienia, ale ktoś inny dokonał jeszcze innego niesamowitego odkrycia. Isaac McCord znalazł na pogorzelisku Biblię z lekko nadpalonymi stronami na krawędziach...

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)
loading...

Komentarze

Portret użytkownika Natenczas Wojski

Obraz "Płaczącego chłopca"

Obraz "Płaczącego chłopca" też zawsze pozostawał w zgliszczach domów nienaruszony, choć sam ponoć te pożary powodował. Pomimo ogromnych postępów nauki wciąż w naszym świecie dają znać o sobie siły, o których wiemy bardzo mało albo zgoła nic. Nauka nadal jeszcze ma bardzo wiele do zbadania, byle tylko nie szła na łatwiznę  i nie bała się zmierzyć z trudnymi (bo niewygodnymi) problemami.

Skomentuj