Posągi na Wyspie Wielkanocnej wyciągają ręce w kierunku wnętrza Ziemi

Kategorie: 

wikipedia.org

Tajemnica Wyspy Wielkanocnej do dzisiaj nie została wyjaśniona. Znaleziono tam około 900 ważących kilkadziesiąt ton posągów zakopanych w ziemi. Do dzisiaj nikt nie wie, co one przedstawiają i po co zostały wykonane.

 

Równie wielką tajemnicą pozostaje to jak je transportowano a musiało to być przedsięwzięcie logistyczne na wielką skalę. Specjalny projekt badawczy, jaki był tam niedawno prowadzony miał na celu wykopanie dwóch z posągów w celu ustalenia, co znajduje się w części podziemnej. Naukowcy liczyli na to, że dowiedzą się więcej na temat ludzi, którzy je stworzyli.

 

Jak zwykle w takich wypadkach jedna tajemnica rodzi następną. Ustalono, że w ziemi znajduje się duża ilość czerwonego barwnika a to sugeruje, że posągi miały właśnie taki kolor. Wielkość posągów sięgała 7 metrów, ale większość osadzona była w ziemi. Odkryto również, że są one rzeźbione również w części podziemnej a ręce mają skierowane w stronę wnętrza Ziemi, tak jakby miało to coś oznaczać. Być może posągi były częścią jakiegoś kultu.

Naukowcy potwierdzili, że gigantyczne rzeźby były transportowane z kamieniołomów i montowane w wykopanych przedtem dołach. Znaleziono szczątki lin i drewna stosowanego do stawiania olbrzymów.

 

To, co jeszcze bardziej szokuje to fakt, że wyspa znajduje się ponad 2000 kilometrów od najbliższych siedzib ludzkich, więc tajemnicą pozostaje to jak w ogóle dostali się tam ludzie. Założenie, że przepłynęli trochę większym kajakiem jest najchętniej uznawane przez społeczność naukową. Dowodem na to są petroglify przedstawiające łodzie znalezione na jednym z posągów.

 

Ludzie musieli dotrzeć tam nie wcześniej niż w okolicy 1200 roku naszej ery, świadczy o tym fakt, że w osadach nie odnaleziono śladów bytności człowieka z czasów poprzedzających ten okres. Od razu też zaczęli budować posągi. Nie wiadomo skąd przybyli, ale sugeruje się Hawaje, Amerykę Południową albo Polinezję Francuską. Tylko, dlaczego podobnych posągów nie odnaleziono nigdzie indziej na świecie?

 

Wygląda na to, że zagłada Rapa Nui, jak nazywana jest wyspa w języku polinezyjskim, to również efekt budowy posągów. Wycinka lasu potrzebnego do transportu kolosów spowodowała katastrofę ekologiczną w wyniku, której doszło do upadku tej tajemniczej cywilizacji.

 

 

 

Ocena: 

3
Średnio: 3 (1 vote)
loading...

Komentarze

Portret użytkownika Pan J

Posągi przedstawialy "bogow",

Posągi przedstawialy "bogow", mają wysokie czoła i wąskie usta. Nie było wśród żyjących tam ludów podobnych osobników, więc wniosek nasuwa się sam, musieli ich widzieć. Stare podania Rapa Nui mówią o tym że posągi same ustawiały się na swoich miejscach, przenoszone nieznaną siłą. Są teorie że tą silą mogła być anty-grawitacja czyli ciężkie skały, przedmioty ważące kilkadziesiąt ton stają się lekkie jak piórko. Kto mógł posiadać taką technologie? odpowiedź wydaje się oczywista.

Aha jeszcze jedno skoro te posągi były wykonywane dłutem to czego nie ma na nich choćby jednej skazy, widocznego błędu kamieniarza. Wiadojo czasami ręka się omsknie...

Portret użytkownika Jerzy Kulig

Wszyscy się martwią jak

Wszyscy się martwią jak transportowali! głowy Oni byli lepsi od Egipcjan. Egipcjanie ryli wszystko dłutkiem miedzianym, Mieszkańcy wysp wielkanocnych rzeźbili głowy dłutkiem drewnianym. Nie ma tam żadnych złóż metali. (Jajogłowi naukowcy tak wymyślili!)
Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie. Jajogłowi nie pozwolą?

Portret użytkownika elo

biali wymordowali ich

biali wymordowali ich arysokrację oraz tych co mieli wiedzę i spalili wszystkie księgi tego ludu, a ten holokaust przeżyło ponoć najtwardszych 170 osób - to teraz oni sami nic nie wiedzą tylko mogą przypuszczać i biadolić jakieś głupoty, a co do podoszenia głazow to sam na własne oczy widziałem podczas wyprawy w himalaje jak 12 mnichów używając jedynie specjalnych instrumentów muzycznych podosi bez fizycznego kontaktu bardzo wysoko do góry trochę mniejszy blok skalny co tu jest na zdjęciu widoczny, idzcie dzeci do szkoły albo po rozum do głowy i nie wipisujcie tu takich strasznych głupstw bo faktyczne wasza głupota zniszczy ten świat - nikt inny tylko wy to zrobicie swoją głupotą

Portret użytkownika Angelus Maximus Rex

Ułożenie rąk wskazujące na

Ułożenie rąk wskazujące na wnętrze Ziemi wskazuje na fakt... pustej Ziemii i żyjącej w niej tajemniczej cywilizacji, która nas na zewnątrz po prostu choduje jak bydło i wykorzystuje...Idiotycznym stwierdzeniem "To, co jeszcze bardziej szokuje to fakt, że wyspa znajduje się ponad 2000 kilometrów od najbliższych siedzib ludzkich, więc tajemnicą pozostaje to jak w ogóle dostali się tam ludzie"... artykuł pomija istotny szczegół: Ok. 5000 lat temu Wyspa Wielkanocna stanowiła część lądu, który załamał się i odizolował ten tern wodami... po-potopowymi... Posągi bowiem są starsze niż 5000 lat

Portret użytkownika Jaceks

@baca - co do żydów to fakt

@baca - co do żydów to fakt to bardzo nowoczesna nazwa izraelitów, wtedy tak się nazywały te plemiona (a było ich chyba kilka), i nie stanowiły one jednolitego narodu. ich historia zaczyna się conajwyżej właśnie od wyprowadzenia z Egiptu.. wcześniejsze opisy dziejów stworzenia ziemi i ludzi i ich dalszego życia to opis pradawnej cywilizacji stworzonej przez "bogów" i zapewne było to kilkanaście tys lat albo i więcej temunatomiast wg mnie izraelici zostali "namaszczeni" przez "boga/bogów" dopiero od wyjścia z Egiptu, po co ich wybrano... ano żeby zniszczyć resztki starodawnej cywilizacji (m.in. dzieci synów bożych, olbrzymów) jaka przetrwała po wcześniejszym katakliźmie, stąd ta "obiecana" ziemia która wtedy była zajmowana przez inne ludy, lepiej rozwinięte, ucywlizowane w porównaniu z plemionami izraelskimi i stąd te pogromy ludów rdzennych (zabicie Goliata olbrzyma). wcześniej izraelici błąkali się po pustyni ponoć 40 lat.. po co.. a był to test "boży".. raz przetestowano siłę woli i lojalność izraelitów względem tzw boga a dwa sprawdzono w bloju tzw mannę która zapewne bogom miała posłużyć podczas powrotu do domu Smile co do rapa nui - to kolejne elementy zaginionej pradawnej cywilizacji, btw. a kto powiedział że kilkanaście tys lat temu były to tylko malutkie wyspy?  może stanowiły one duży ląd jak Australia. słyszał ktoś o tzw przesunięciu skorupy ziemskiej która wywołała globalny kataklizm?

Portret użytkownika baca

na Wyspie Wielkanocnej zaraz

na Wyspie Wielkanocnej zaraz po odkryciu znaleziono zapisy historyczne tubylcow wyryte na kawalkach drewna. to nie byli analfabeci lub dzikusi tylko ludzie znajacy pismo i swoją historię.
jak zwykle wiec w takich przypadkach do boju wyruszyli katoliccy misjonarze ktorzy na wszelki wypadek skasowali wszelkie dane i wymordowali tych najmądrzejszych.
tak jak w Ameryce Pld pozostawiono przy życiu wyłacznie najdebilniejszych - efekt jest taki ze dzis co drugi koles ma tam na imie Jesus a co druga miejscowosc to Santa Maria lub podobnie Smile
to niszczenie danych jest tylko na pozor barbarzynskie, nielogiczne i niezrozumiale.
takie same zacieranie sladow ma miejsce bowiem ZAWSZE!
nawet dzis
po Majach ocalały jedynie trzy rękopisy a po wielu innych kulturach nie pozostalo nic kompletnie. splonely cale biblioteki
przyczyna jest prosta - kosciol katoicki od bodajze VI wieku jest zinfiltrowany i rzadzony przez żydów - tylko im zależy na zatarciu sladow czyli wszelkich informacji o innnych religiach, wiedzy, kulturach - bo te pochdzą od nich. stad posagi na Wyspie Wielkanocnej w kapeluszach
robią to od zawsze myślicie że dziś jest inaczej?
ha to poszukajcie prawdy o Auschwitz albo o Chazarach.
obecnie jestem w Hiszpanii i powiem wam ze tak zmasowanego podmieniania informacji jaka jest tu obecnie to wy jeszcze nie znacie - polowa filmow na Youtubie tu "nie dziala" i temat żydow niemal nie istnieje. tutejsze lemingi nawet nie wiedza jednego procenta tego co Polacy.
przeciez znacie starozytny Egipt, prawda?
Egipcjanie byli cwani - ryli swoja wiedze w kamieniu zeby nie splonela i REWELACJA - ocalało po nich wszystko. tysiace, miliony i miliardy hieroglifow.
wiecie co jest w nich najciekawsze?
to że slowo "żyd" pojawia sie tylko jeden jedyny raz - oznacza NIEWOLNIK
zadnego nadętego starego testamentu, zadnych bzdur o narodzie wybranym, zadnej lipy. zydzi nawet nie zasluzyli na dwa slowa wg Egipcjan.
to tylko syjonistyczni konkwistadorzy czyli kler pseudochrześcijański wmawiają nam swój biblijny rodowód, zaczerpniety z hebrajskich bajek i strzegą go równie mocno co swej holo religii. Ale jest on mitem, megalomańskim wymysłem i przekłamaną propagandą - nie mającą nic wspołnego z historią. Gdyby do powszechnej świadomości ludzi, których kraje okupowane są przez żydów, przedarła się ta prawda, byłby to poczatek szybkiego końca "państwa" Izrael i nastapiłaby czarna godzina dla międzynarodowego syjonistyczngo dziadostwa.
 
 

Strony

Skomentuj